+48 796 000 190

   

Pielgrzymki do Ziemi Świętej – poznaj swoje katolickie korzenie

Prezentowane przez nasze katolickie biuro oferty pielgrzymkowe, zainteresują z pewnością nie tylko tych, którzy pragną odkrywać swoje katolickie korzenie. Pielgrzymka do Ziemi Świętej, czyli miejsc takich, jak Jerozolima, Nazaret czy też Betlejem, zapewni bowiem niezapomniane wrażenia każdej osobie. Organizowane przez nas wycieczki do Izraela prowadzone są przez wspaniałych fachowców biblistów. Jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie jest nasz opiekun ks. dr Ryszard Kempiak, z którym konsultujemy i opracowujemy programy pielgrzymek do Ziemi Świętej.

Katolickie biuro pielgrzymkowe przedstawia atrakcyjne oferty!

Organizowane przez nasze biuro pielgrzymki, mają bardzo bogaty program, pozwalający przekonać się, jak piękna i wyjątkowa jest Ziemia Święta. Zapraszamy do dokładnego poznania całej oferty.

 Jafa - Betlejem - Pole Pasterzy - Jerozolima - Góra Oliwna - Wieczernik - Grób Matki Boskiej - Droga Krzyżowa

- Golgota - Ściana Płaczu - Morze Martwe - Jerycho - Betania – Dolina Jordanu - Kana Galilejska - Nazaret

– Góra Tabor - Tabgha - rejs po Jeziorze Genezaret – Kafarnaum - Góra Błogosławieństw - Dolina Jordanu – Góra Karmel

– Haifa - Cezarea Nadmorska

Zapraszamy również na 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie 2016 oraz lutym 2017 (szczegóły

oraz na wrześniową pielgrzymę do Ziemi Świętej z Jordanią (szczegóły)Program dla terminu: 5 - 12.08.2016 (termin potwierdzony)

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 6:15 (przy informacji). Odprawa, wylot o godz. 9:15 do Tel Avivu. Przejazd do Jafy – Msza św. – Przejazd do hotelu w Galilei. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Wyjazd z hotelu na Górę Tabor. Następnie przejazd w kierunku Jeziora Galilejskiego. Góra Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu Piotra – dalej Magdala (Msza św.). Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu czas w Nazarecie (Msza św.), po niej obiad. Dalej przejazd do Kany Galilejskiej i do Hajfy, nawiedzenie Góry Karmel. Przejazd do Bethlehem. Kolacja i nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie, Betlejem - Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Msza św., pobyt na Polu Pasterzy, obiad: wyśmienite dania w typowej lokalnej restauracji. Popołudniu Ain Karem - Ojczyzna Jana Chrzciciela, kolejno Muzeum Pamięci Yad Vashem oraz Menora z Parlamentem Izraelskim. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, wjazd na Górę Oliwną na Miejsce Wniebowstąpienia, potem nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit (z drogi wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę). U stóp wzgórza nawiedzenie Grobu Matki Bożej. Następnie Grota Zdrady, Ogród Oliwny (czas na modlitwę). Po południu zobaczymy Kościół św. Anny, przejdziemy Drogą Krzyżową. Msza św. w Bazylice Zmartwychwstania. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Wyjazd na pustynię Judzką, Betania (Msza św.). Przejazd nad Jordan. Następnie Jerycho z Górą Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe (możliwość zdrowotnych kąpieli). Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Wyjazd z Betlejem do Jerozolimy, Plac Świątynny, Ściana Płaczu, Syjon, Wieczernik (Msza św.), Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej, czas wolny oraz pożegnanie z Bazyliką Zmartwychwstania. Powrót do Betlejem, kolacja i nocleg.

Dzień 8

O godz. 00.30 wyjazd z hotelu na lotnisko, wylot o godz. 5:10 z Tel Avivu, lądowanie w Warszawie o godz. 8:10.  Pobierz program pielgrzymki w formacie pdf

 

Chcesz się zapisać?

Zadzwoń lub napisz - z przyjemnością przyślemy Ci umowę na ten wyjazd.

 

Cena pielgrzymki wynosi 3 790 zł i zawiera:

- przelot z Warszawy do Tel Awiwu i z powrotem wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem rejestrowym (23 kg) i bagażem podręcznym 42x35x25 cm,

- przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,

- 7 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,

- 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji, obiad na Polu Pasterzy oraz na Górze Karmel

- zwiedzanie zgodnie z programem - kolejność może ulec zmianie,

- rejs po jeziorze Genezaret oraz obiad z rybą św. Piotra,

- opiekę duchową biblisty Ks. dr Ryszarda Kempiaka SDB,

- ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 PLN).

 

Cena nie zawiera:

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (650 zł),

- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (140 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel, 

- na realizację programu na miejscu, opłaty graniczne i wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej - zbierane na ręce ks. przewodnika 140 USD.


Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii.

 

Nasze pielgrzymki są prowadzone przez wspaniałych fachowców, biblistów. Jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie jest nasz opiekun: ks. dr Ryszard Kempiak SDB, z którym konsultujemy i opracowujemy programy pielgrzymek do Ziemi Świętej.

 

 

Pielgrzymom do Ziemi Świętej proponujemy też inne nasze wyjazdy:

pielgrzymkę do źródeł chrześcijaństwa - Armenia (7 - 15.10.2016 oraz 26.04 - 4.05.2017) - szczegóły

 wycieczkę do Gruzji (24.09 - 2.10.2016) - szczegóły

Pielgrzymki Rok Święty w Rzymie pielgrzymki na obchody Nadzwyczajnego Roku Świętego we Włoszech i w Rzymie - szczegóły

 pielgrzymkę do Portugalii (m.in. Fatimy, Lizbony) i Santiago de Compostela (26.09 - 1.10.2016 oraz 3 - 8.10.2016) - szczegóły

pielgrzymkę do Gruzji (termin do ustalenia z parafią) - szczegóły

weekendy lotnicze w Jerozolimie (kilka terminów 2016) - szczegóły

pielgrzymkę do Ziemi Świętej i do Jordanii (14 - 23.09.2016) - szczegóły

© 2012 Copyright by MisjaTravel.pl
wykonania: strony www eS-Art.pl