+48 796 000 190

   


Niezapomniane wakacje w Albańskiej krainie

Wakacje w Albanii, Czarnogórze czy też Bośni i Hercegowinie stanowić będą niezapomniany czas zarówno dla osób szukających wypoczynku, jak i skoncentrowanych na typowo turystycznych atrakcjach. Piękne widoki i wyjątkowe zabytki będą niezapomnianym wspomnieniem z wakacji.

Z kolei wczasy w Sarandzie – wypełnionej malowniczymi krajobrazami, niesamowity klimat Medziugorje czy też liczne zabytkowe ruiny miast i zamków, nikogo nie pozostawią obojętnym. Zapewniamy do tego komfortowe hotele i apartamenty, będące ważnym punktem udanych wakacji! To wszystko sprawia, że Albania, Saranda oraz pozostałe kraje bałkańskie to idealne miejsce na wczasy!

BAŁKAŃSKIMI ŚCIEŻKAMI, 11 dni

Termin: do ustalenia z grupą zamawiająca

 

Belgrad – Fruška Gora – Morača – Most na Tarze – Bar – Ulcinj – rejs po Boce Kotorskiej

– Szkodra – Kruja – Tirana – Ochryda – Brajčino – Heraklea

– Skopje – monastyr Manasija – Żelazne Wrota

 

         

Dzień 1

Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach porannych, przejazd tranzytowy przez Czechy, Słowację i Węgry, przyjazd wieczorem do hotelu w okolicach Belgradu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, zwiedzanie Belgradu z lokalnym przewodnikiem: twierdza Kalamegdan nad ujściem Sawy do Dunaju, Brama Karola VI, cerkiew św. Marka i świątynia św. Sawy, Terazije – jedna z najważniejszych ulic handlowych miasta, parlament, Tašmajdan – dzielnica zniszczona nalotami NATO w 1999 r. czas wolny w centrum miasta. W godzinach popołudniowych krótki wyjazd za miasto, przejazd w mały masyw Górski Fruška Gora słynący z klasztorów prawosławnych, które przetrwały lata tureckiej okupacji. Powrót do miasta, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wyjazd z Belgradu, przejazd przez malowniczą południową Serbię do Monastyru Morača – XIII-wiecznego kompleksu Zaśnięcia Bogarodzicy. Wjazd w góry, przejazd przez Most na Tarze – krótki postój nad mostem słynnym m.in. z kręconych tu scen „Komandosów z Navarony”. Przejazd do hotelu na wybrzeżu adriatyckim, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do miasta Bar: wizyta w twierdzy Stary Bar, najstarsze drzewo oliwne świata. Krótki przejazd do Ulcinja: miasta na styku dwóch kultur z licznymi meczetami, spacer po dawnej twierdzy, czas wolny na orientalnym bazarze. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie rejs po Boce Kotorskiej – jedynym fiordzie południowej Europy (koszt ok. 35 Eur, w tym lunch na pokładzie). Obiadokolacja.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Albanii: zwiedzanie Szkodry: Zamek Rosafa i ruiny katedry św. Stefana. Przejazd do Kruji, stromy wjazd i na końcu spacer do górującego nad miastem zamku słynnego z obrony głownego bohatera narodowego Albanii – Skandenberga. Przejazd do Tirany, krótkie zwiedzanie stolicy: Plac Skandenberga, Piramida Hodży, Parlament, meczet Ethem-Beja. Przejazd do hotelu w okolicach Tirany, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd na granicę macedońską i dalej do miasta Ochryd, położonego nad jeziorem o tej samej nazwie: cerkwie św. Dymitra i Bogurodzicy, bazylika wczesnochrześcijańska, rzymski teatr, sobór św. Zofii, meczet Ali Paszy. Nocleg w okolicy Ochrydu.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Bitoli, zwiedzanie rzymskiego miasta Heraklea, W godzinach popołudniowych wizyta w wiosce Brajčino, słynącej z inicjatyw ekologicznych, regionalna obiadokolacja w jednej z restauracji we wiosce. Powrót do hotelu.

Dzień 9

Po wczesnym śniadaniu przejazd do stolicy kraju, Skopje, zwiedzanie: Čaršija – muzulmańska część Starego Miasta, łaźnia Daut-Paszy, dom rodzinny Matki Teresy, twierdza Kale, katedra św. Klemensa. Wyjazd ze Skopje w kierunku granicy serbskiej, przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii w okolicach Niszu.

Dzień 10

Śniadanie, wyjazd do ufortyfikowanego klasztoru Manasija i dalej przejazd do Parku Narodowego Żelaznych Wrót – słynnego przełomu Dunaju, leżącego na granicy Serbii i Rumunii. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu na terenie Wojwodiny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11

Śniadanie, przejazd tranzytowy przez Węgry, Słowację i Czechy, powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. 
© 2012 Copyright by MisjaTravel.pl
wykonania: strony www eS-Art.pl