+48 796 000 190

   


Zwiedzaj Izrael z MisjaTravel

Ogromna ilość historycznych miejsce, piękne widoki, oryginalna architektura oraz możliwość obcowania z wieloma kulturami sprawia, że wycieczka do państwa jakim jest Izrael bez wątpienia będzie niezapomnianym przeżyciem.

Oferujemy atrakcyjne wyjazdy

Organizowane przez nas wycieczki posiadają urozmaicony program, dzięki któremu naprawdę będzie można poczuć klimat oraz magię tego regionu. Zapraszamy również na wyjazdy łączone, podczas których oprócz Izraela, zwiedzać można Jordanie czy Palestynę.

IZRAEL – JORDANIA

Termin: 14 - 23.09.2016 

 

Jerozolima - Betlejem - Cezarea Nadmorska - Haifa - Kana Galilejska - Nazaret - Góra Tabor - Jezioro Genezaret
- Góra Błogosławieństw - Tabgha - Gadara - Jerash - Amman - Madaba - Góra Nebo - miejsce Chrztu Chrystusa
- Macheront - Petra - Morze Martwe - Jerycho

             

 

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie (przy informacji, Strefa "B") o godzinie 6:10, odprawy, przelot do Izraela, lądowanie w Tel-Avivie o 13:55. Przejazd do Jerozolimy, Msza św. w Bazylice Zmartwychwstania. Potem przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie, ponowny przejazd do Jerozolimy: Góra Oliwna z Meczetem Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster. Zejście z Góry Oliwnej (po drodze kościół Dominus Flevit oraz widoki starej Jerozolimy) do Ogrodu Oliwnego i Groty Zdrady. Po południu Wzgórze Syjonu, Wieczernik, Kościół Zaśnięcia Matki Bożej oraz kościół św. Piotra in Gallicantu.

Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie, Betlejem - Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Msza św., pobyt na Polu Pasterzy, obiad: wyśmienite dania w typowej lokalnej restauracji. Potem ponowny przejazd do Jerozolimy - nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończone w Bazylice Grobu Pańskiego, czas na modlitwę i pożegnanie z miastem Trzech Religii. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Cezarei Nadmorskiej, potem Haifa (Wzgórze Karmel), potem przejazd do Galilei: Kana Galilejska i Nazaret: Msza św., nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5

Wyjazd z hotelu na Górę Tabor. Następnie przejazd w kierunku Jeziora GalilejskiegoGóra Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu Piotra (Msza św.). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadania, wyjazd do Jordanii: Um Qais (Gadara): starożytna Antiochia, potem Jerash (świątynia Zeusa, hipodrom, teatr rzymski). W godzinach popołudniowych przejazd do stolicy Jordanii: Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Madaby: dawnego centrum mozaikarstwa, nawiedzenie cerkwi św. Jerzego ze słynną mapą mozaikową krajów biblijnych oraz kościoła Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Wjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz pokazał Izraelitom Ziemię Kanaan. Zjazd do doliny Jordanu na miejsce Chrztu Chrystusa. Na koniec Macheront - forteca Heroda Wielkiego, na wzgórzu ponad Morzem Martwym. 
Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8

Śniadanie, przejazd Autostradą Pustynną do Petry - całodniowe zwiedzanie słynnego Miasta Nabatejczyków, jednego z Nowych Cudów Świata: Siq (wąwóz wejściowy do Petry), Skarbiec, Świątynia, kościół z mozaikami. 
Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

Dzień 9

Po śniadaniu powrót do Izraela, postój nad Morzem Martwym (możliwość zdrowotnych kąpieli), przejazd do Jerycha: Góra Kuszenia, dawne mury najstarszego miasta świata. Przejazd do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10

We wczesnych godzinach rannych przejazd na lotnisko w Tel-Avivie, odprawy izraelskie, przelot do Polski. Planowe lądowanie w Warszawie o 8:10.

 

Pobierz program pielgrzymki w formacie pdf

 

Chcesz się zapisać?

Zadzwoń lub napisz - z przyjemnością przyślemy Ci umowę na ten wyjazd.

 

Cena pielgrzymki wynosi 4 690 zł i zawiera:

- przelot z Warszawy do Tel Awiwu i z powrotem wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem rejestrowym (23 kg) i bagażem podręcznym (8 kg), 

- przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,

- 9 noclegów w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami,

- 9 śniadań oraz 9 obiadokolacji, 

- opiekę duchową biblisty,  Ks. dr. Ryszarda Kempiaka,

- ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł).

 

Cena nie zawiera:

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (950 zł),

- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (190 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz od chorób przewlekłych (161 zł), 

- na realizację programu na miejscu, opłaty graniczne i wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej - zbierane podczas pielgrzymki 200 USD.

 

Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii. 

 

Nasze pielgrzymki są prowadzone przez wspaniałych fachowców, biblistów. Jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie jest nasz opiekun: ks. dr Ryszard Kempiak z którym konsultujemy i opracowujemy programy pielgrzymek do Ziemi Świętej.

 

Osobom zainteresowanym pielgrzymką do Ziemi Świętej i Jordanii proponujemy również:

pielgrzymkę do źródeł chrześcijaństwa - Armenia (7 - 15.10.2016 oraz 26.04 - 4.05.2017) - szczegóły

 wycieczkę do Gruzji (24.09 - 2.10.2016) - szczegóły

 pielgrzymkę do Japonii - śladami św. Maksymiliana Marii Kolbego (5 - 18.10.2016 + 5 dni na Filipinach) - szczegóły

 pielgrzymkę do Portugalii (m.in. Fatimy, Lizbony) i Santiago de Compostela (26.09 - 1.10.2016) - szczegóły

pielgrzymkę do Gruzji (termin do ustalenia z parafią) - szczegóły

weekendowe pielgrzymki do Jerozolimy i Betlejem (kilka terminów 2016) - szczegóły

 pielgrzymkę na Maltę (14 - 21.09.2016) - szczegóły

 pielgrzymkę do Barcelony + piesze Camino de Santiago (24.08 - 1.09.2016) - szczegóły
PIELGRZYMKA DO JEROZOLIMY I BETLEJEM

Terminy: 

25 - 28.06.2016

17 - 20.09.2016

22 - 25.10.2016

3 - 6.12.2016

21 - 24.01.2017

18 - 21.03.2017

 

Góra Oliwna – Stare Miasto – Bazylika Grobu Pańskiego – Ściana Płaczu – Wzgórze Świątynne

– Instytut Yad Vashem – Kneset / Menora - Wielka Synagoga - Betlejem

         

Dzień 1

Zbiórka o godz. 14:15 (dla terminów do października 2016 włącznie) lub o 13:00 (dla terminów późniejszych) w hali odlotów portu lotniczego Warszawa – Okęcie (przy informacji), odprawy, przelot do Tel Avivu. Odprawy izraelskie, przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, następnie przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie: Góra Oliwna z kościołami Getsemani oraz Dominus Flevit, Meczetem Wniebowstąpienia oraz przede wszystkim ze wspaniałą panoramą starej Jerozolimy. Zejście na Stare Miasto – spacer przez Bramę Lwów szlakiem męki Chrystusa Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na lunch w mieście, po nim cd. zwiedzania: dzielnica chrześcijańska, przejście pod Ścianę Zachodnią (Ścianę Płaczu) – najświętsze miejsce dla kultury i religii Żydów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejście (zależnie od dostępności i sytuacji politycznej) na Wzgórze Świątynne, gdzie przed wiekami stała Świątynia – najważniejsze miejsce kultu w judaizmie, a obecnie stoi złocony meczet Kopuła na Skale. Przejazd do Instytutu Yad Vashem – chwila refleksji w Muzeum Holocaustu, spacer Aleją Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, pomnik dzieci i Janusza Korczaka, galeria sztuki obozowej. Przejazd pod izraelski Parlament - Kneset oraz pod symbol kraju - Menorę, wizyta w Synagodze Wielkiej - możliwość zapoznania się z codzienną religijnością Żydów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Pobyt w palestyńskim Betlejem – zwiedzanie: Pola Pasterzy (wraz z kościołem franciszkańskim), Plac Żłóbka i Bazylika Narodzenia oraz kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Możliwość nabycia pamiątek w Centrum Pokoju, wizyta na lokalnym, autentycznym targowisku palestyńskim. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie, odprawy, przelot do Polski. Lądowanie w Warszawie.

 

Cena wynosi 1 990 zł i zawiera:

- przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa z bagażem podręcznym (42x32x25 cm),

- 3 noce w hotelu *** w Betlejem, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 

- 3 śniadania w formie bufetu i 3 obiadokolacje,

- ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł), 

- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota wycieczek.


Cena nie zawiera:

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (280 zł),

- ewentualnej dopłaty do dużego bagażu podręcznego (56x45x25 cm) – 190 zł lub do bagażu rejestrowanego (23 kg) – 340 zł (obie ceny aktualne w momencie dokonywania rezerwacji w BP MisjaTravel),

- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (80 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel, 

- transferów lotnisko-hotel-lotnisko, lokalnych przewodników, słuchawek systemu tour audio guide, wstępów do zwiedzanych obiektów, przejazdów lokalnych (zależnie od wielkości grupy część przejazdów może być realizowana środkami publicznymi). Na realizację programu należy przeznaczyć 90 USD.


Pobierz program pielgrzymki w formacie pdf

 

Chcesz się zapisać?

Zadzwoń lub napisz - z przyjemnością przyślemy Ci umowę na ten wyjazd.

 

Uwaga! Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii. 

 

Uczestnikom wycieczki do Jerozolimy proponujemy też inne nasze wyjazdy:

 pielgrzymkę do źródeł chrześcijańska - Armenia (7 - 15.10.2016 oraz 26.04 - 4.05.2017) - szczegóły

 wycieczkę do Gruzji (24.09 - 2.10.2016) - szczegóły

 tygodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (5 - 12.08.2016) - szczegóły

Pielgrzymki Rok Święty w Rzymie pielgrzymki na obchody Nadzwyczajnego Roku Świętego we Włoszech i w Rzymie - szczegóły

 tygodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej (9 - 16.11.2016 oraz 10 - 17.02.2017) - szczegóły

 pielgrzymkę do Portugalii (m.in. Fatimy, Lizbony) i Santiago de Compostela (26.09 - 1.10.2016 oraz 3 - 8.10.2016) - szczegóły

 pielgrzymkę do Gruzji (termin do ustalenia z parafią) - szczegóły

 pielgrzymkę do Japonii - śladami św. Maksymiliana Marii Kolbego (5 - 18.10.2016 + 5 dni na Filipinach) - szczegóły

 pielgrzymkę do Ziemi Świętej i do Jordanii (14 - 23.09.2016) - szczegóły

 pielgrzymkę na Maltę (14 - 21.09.2016) - szczegóły

 pielgrzymkę do Barcelony + piesze Camino de Santiago (24.08 - 1.09.2016) - szczegóły
WEEKEND W JEROZOLIMIE I GALILEA

Terminy: 

5 - 9.04.2016

7 - 11.06.2016

18 - 22.10.2016

 

Jerozolima (Góra Oliwna – Stare Miasto – Bazylika Grobu Pańskiego

– Ściana Płaczu – Wzgórze Świątynne) – Nazaret – Kana Galilejska - Tabgha - Betlejem

         

Dzień 1

Zbiórka w hali odlotów portu lotniczego Warszawa – Okęcie o godzinie 14:15, odprawy, przelot do Tel Avivu. Odprawy izraelskie, przejazd do hotelu w Betlejem.

Dzień 2

Śniadanie, następnie przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie: Góra Oliwna z kościołami Getsemani oraz Dominus Flevit, Meczetem Wniebowstąpienia oraz przede wszystkim ze wspaniałą panoramą starej Jerozolimy. Zejście na Stare Miasto – spacer przez Bramę Lwów szlakiem męki Chrystusa Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na lunch w mieście, po nim cd. zwiedzania: dzielnica chrześcijańska, przejście pod Ścianę Zachodnią (Ścianę Płaczu) – najświętsze miejsce dla kultury i religii Żydów. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przejście (zależnie od dostępności i sytuacji politycznej) na Wzgórze Świątynne, gdzie przed wiekami stała Świątynia – najważniejsze miejsce kultu w judaizmie, a obecnie stoi złocony meczet Kopuła na Skale. Przejazd do Instytutu Yad Vashem – chwila refleksji w Muzeum Holocaustu, spacer Aleją Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, pomnik dzieci i Janusza Korczaka, galeria sztuki obozowej. Przejazd pod izraelski Parlament - Kneset oraz pod symbol kraju - Menorę, wizyta w Synagodze Wielkiej - możliwość zapoznania się z codzienną religijnością Żydów. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, całodniowa wycieczka do Galilei: Nazaret – Bazylika Zwiastowania, Kana Galilejska – dwie świątynie: kościół i cerkiew postawione na miejscu pierwszego cudu Chrystusa, Kafarnaum, Tabgha – kościół prymatu Piotra, jeśli czas pozwoli również miejsce chrztu Jezusa w Yardenicie nad Jordanem. W godzinach wieczornych powrót do Betlejem.

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Pobyt w palestyńskim Betlejem – zwiedzanie: Pola Pasterzy (wraz z kościołem franciszkańskim), Plac Żłóbka i Bazylika Narodzenia oraz kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Możliwość nabycia pamiątek w Centrum Pokoju, wizyta na lokalnym, autentycznym targowisku palestyńskim. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie, odprawy, przelot do Polski. Lądowanie w Warszawie o godz. 0:40. 

 

Pobierz program pielgrzymki w formacie pdf

 

Cena wynosi 2 590 zł i zawiera:

- przelot Warszawa – Tel Aviv – Warszawa wraz z małym bagażem podręcznym (42x32x25 cm),

- 4 noce w hotelu *** w Betlejem,

- 4 śniadania i 4 obiadokolacje, 

- ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł),

- opiekę licencjonowanego pilota wycieczek.


Cena nie zawiera:

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (390 zł),

- ewentualnej dopłaty do dużego bagażu podręcznego (56x45x25 cm) – 160 zł lub do bagażu rejestrowanego (32 kg) – 310 zł (obie ceny aktualne w momencie dokonywania rezerwacji w BP MisjaTravel),

- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce (98 zł), 

- transferów lotnisko-hotel-lotnisko, lokalnych przewodników, wstępów do zwiedzanych obiektów, przejazdów lokalnych. Na realizację programu należy przeznaczyć 90 USD – płatne pilotowi po przylocie do Izraela. 

 

Uwaga! Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii. 
© 2012 Copyright by MisjaTravel.pl
wykonania: strony www eS-Art.pl