+48 796 000 190

   


Wycieczki po jordańskiej krainie

Pragniesz na własne oczy zobaczyć niesamowite ruiny miasta Petra oraz Pustynne Zamki? Chcesz poczuć klimat barwnego targu w Madabie? Marzysz o kąpieli w Morzu Martwym? Te i wiele innych atrakcji, zapewni organizowana przez nas wycieczka do Jordanii.

I nie tylko...

A dla pragnących jeszcze bliżej poznać uroki Bliskiego Wschodu, oferujemy dodatkowo wycieczki m.in. do Jerozolimy.

IZRAEL – JORDANIA

Termin:

14 - 23.08.2017

 

Jerozolima - Betlejem - Cezarea Nadmorska - Haifa - Kana Galilejska - Nazaret - Góra Tabor - Jezioro Genezaret
- Góra Błogosławieństw - Tabgha - Gadara - Jerash - Amman - Madaba - Góra Nebo - miejsce Chrztu Chrystusa
- Macheront - Petra - Morze Martwe - Jerycho

             

 

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie (przy informacji, Strefa "B") o godzinie 6:10, odprawy, przelot do Izraela, lądowanie w Tel-Avivie o 13:55. Przejazd do Jerozolimy, Msza św. w Bazylice Zmartwychwstania. Potem przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja.

Dzień 2

Śniadanie, ponowny przejazd do Jerozolimy: Góra Oliwna z Meczetem Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster. Zejście z Góry Oliwnej (po drodze kościół Dominus Flevit oraz widoki starej Jerozolimy) do Ogrodu Oliwnego i Groty Zdrady. Po południu Wzgórze Syjonu, Wieczernik, Kościół Zaśnięcia Matki Bożej oraz kościół św. Piotra in Gallicantu.

Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3

Śniadanie, Betlejem - Bazylika Narodzenia, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Msza św., pobyt na Polu Pasterzy, obiad: wyśmienite dania w typowej lokalnej restauracji. Potem ponowny przejazd do Jerozolimy - nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończone w Bazylice Grobu Pańskiego, czas na modlitwę i pożegnanie z miastem Trzech Religii. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do Cezarei Nadmorskiej, potem Haifa (Wzgórze Karmel), potem przejazd do Galilei: Kana Galilejska i Nazaret: Msza św., nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 5

Wyjazd z hotelu na Górę Tabor. Następnie przejazd w kierunku Jeziora GalilejskiegoGóra Błogosławieństw, dalej rejs po Jeziorze Genezaret i obiad z rybą św. Piotra. Zwiedzanie Tabghy, gdzie nad samym brzegiem znajduje się Kościół Prymatu Piotra (Msza św.). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadania, wyjazd do Jordanii: Um Qais (Gadara): starożytna Antiochia, potem Jerash (świątynia Zeusa, hipodrom, teatr rzymski). W godzinach popołudniowych przejazd do stolicy Jordanii: Ammanu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Madaby: dawnego centrum mozaikarstwa, nawiedzenie cerkwi św. Jerzego ze słynną mapą mozaikową krajów biblijnych oraz kościoła Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Wjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz pokazał Izraelitom Ziemię Kanaan. Zjazd do doliny Jordanu na miejsce Chrztu Chrystusa. Na koniec Macheront - forteca Heroda Wielkiego, na wzgórzu ponad Morzem Martwym. 
Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 8

Śniadanie, przejazd Autostradą Pustynną do Petry - całodniowe zwiedzanie słynnego Miasta Nabatejczyków, jednego z Nowych Cudów Świata: Siq (wąwóz wejściowy do Petry), Skarbiec, Świątynia, kościół z mozaikami. 
Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

Dzień 9

Po śniadaniu powrót do Izraela, postój nad Morzem Martwym (możliwość zdrowotnych kąpieli), przejazd do Jerycha: Góra Kuszenia, dawne mury najstarszego miasta świata. Przejazd do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10

We wczesnych godzinach rannych przejazd na lotnisko w Tel-Avivie, odprawy izraelskie, przelot do Polski. Planowe lądowanie w Warszawie o 8:10.

 

Pobierz program pielgrzymki w formacie pdf

 

Chcesz się zapisać?

Zadzwoń lub napisz - z przyjemnością przyślemy Ci umowę na ten wyjazd.

 

Cena pielgrzymki wynosi 4 690 zł i zawiera:

- przelot z Warszawy do Tel Awiwu i z powrotem wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem rejestrowym (23 kg) i bagażem podręcznym (8 kg), 

- przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,

- 9 noclegów w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami,

- 9 śniadań oraz 9 obiadokolacji, 

- opiekę duchową biblisty,  Ks. dr. Ryszarda Kempiaka,

- ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł).

 

Cena nie zawiera:

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (950 zł),

- dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (190 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz od chorób przewlekłych (161 zł), 

- na realizację programu na miejscu, opłaty graniczne i wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej - zbierane podczas pielgrzymki 260 USD.

 

Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii. 

 

Nasze pielgrzymki są prowadzone przez wspaniałych fachowców, biblistów. Jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie jest nasz opiekun: ks. dr Ryszard Kempiak z którym konsultujemy i opracowujemy programy pielgrzymek do Ziemi Świętej.

 

Osobom zainteresowanym pielgrzymką do Ziemi Świętej i Jordanii proponujemy również:

pielgrzymkę do źródeł chrześcijaństwa - Armenia (26.04 - 4.05.2017 oraz 13 - 21.09.2017) - szczegóły

 wycieczki do Gruzji (kilka terminów 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Włoch z nawiedzeniem San Giovanni Rotondo (maj, lipiec i październik 2017) - szczegóły

 pielgrzymki na Ukrainę (m.in. do Lwowa, Kamieńca, Zbaraża i Chocimia) - maj, lipiec i wrzesień 2017 - szczegóły

 pielgrzymki lotnicze do Wilna i na Litwę (kilka terminów 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Medjugorja i Chorwacji (czerwiec i wrzesień 2017) - szczegóły

 pielgrzymkę do Japonii - śladami św. Maksymiliana Marii Kolbego + opcja Filipiny (kwiecień i czerwiec 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Fatimy oraz m.in. Lizbony, Santiago de Compostela, Porto (kilka terminów 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Gruzji (18 - 25.04.2017 oraz 16 - 23.09.2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Ziemi Świętej (luty i marzec 2017) - szczegóły

 pielgrzymkę na Maltę i Sycylię śladami św. Pawła (1 - 10.09.2017) - szczegóły
JORDANIA DLA CIEKAWYCH, 8 dni

Termin: do ustalenia z grupą zamawiającą

 

Amman - Umm Qais - Aljoun - Jerash - Zamki Pustynne - Góra Nebo - miejsce Chrztu Chrystusa

- Madaba - Morze Martwe - Wadi Mujib - Petra - Wadi Rum - Austostrada Pustynna

 

        

Dzień 1

Spotkanie z grupą w ustalonym porcie lotniczym, przelot do Ammanu (na ogół z przesiadką w jednym z portów europejskich). Odprawa jordańska, zależnie od godziny przylotu czas wolny w centrum Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do Umm Qais – wiedzanie ruin dawnych miast: rzymskiego i ottomańskiego z pięknym widokiem na Jezioro Galilejskie. Przejazd do Aljoun – zwiedzanie dawnego średniowiecznego zamka krzyżowców. Przejazd do Jerash, które jest najlepiej zachowanym rzymskim miastem we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie tzw. Pustynnych Zamków: Harana – Amra – Azraq – Hallabat. Zostały one zbudowane w VII wieku, we wczesnej epoce Islamu, za rządów dynastii z Damaszku. Niektóre – wbrew nazwie – służyły jako farmy lub rezydencje. Wieczorem powrót do Ammanu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd na Górę Nebo, skąd Mojżesz po raz pierwszy pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną: Kanaan. Przejazd do doliny Jordanu, do miejsca Chrztu Chrystusa, odkrytego zaledwie przed kilku laty przez archelogów. Przejazd do Madaby – jordańskiego centrum mozaik w okresie bizantyjskim, miasta słynącego dziś z barwnego targu. Zwiedzanie cerkwi św. Jerzego ze słynną mozaiką - mapą Ziemi Świętej w VI wieku oraz katolickiego kościoła Ścięcia św. Jana Chrzciciela.  Powrót na obiadokolacją i nocleg do hotelu.

 Dzień 5

Wyjazd na południe kraju – możliwość kąpieli w Morzu Martwym oraz zwiedzenie Centrum Morza Martwego, mówiącego o genezie, przyrodzie i współczesności najbardziej słonego zbiornika na Ziemi. Przejazd do Wadi Mujib – jordańskiego ‘Wielkiego Kanionu’, którego głębokość sięga 500 metrów, a długość – 4 km. Przejazd do hotelu w okolicach Petry, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, zwiedzanie Petry – wykutego w skałach miasta Nabatejczyków, które przeżywało swoją świetność od 300 do 100 lat p.n.e. Od lipca 2007 roku Petra znajduje się na prestiżowej liście Siedmiu Nowych Cudów Świata.

W godzinach popołudniowych wyjazd do Wadi Rum, tu przesiadka na samochody 4x4 i przejazd po pustyni, słynącej ze wspaniałych klifów, skał, dolin i przepaści. Nocleg w okolicy Wadi Rum w namiotach na pustyni (wraz z obiadokolacją).

Dzień 7

Po pustynnym śniadaniu cd. przejazdu samochodami po pustyni, powrót do autobusu, przejazd Pustynna Austostradą do Ammanu, obiadokolacja, nocleg w stolicy Jordanii.

Na życzenie grupy zamiast pobytu na pustyni w Wadi Rum istnieje możliwość przejazdu do Aqaby nad Morzem Czerwonym: plażowanie, snorkowanie, inne sporty wodne – obiadokolacja, nocleg i śniadanie w okolicy Aqaby zamiast Wadi Rum.

Dzień 8

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot powrotny do Polski. 
© 2012 Copyright by MisjaTravel.pl
wykonania: strony www eS-Art.pl