+48 796 000 190

   


Magiczne oblicze Armenii

Armenia kryje w sobie wiele wyjątkowych miejsc, które osobom je odwiedzającym zapewnią niezapomniane wrażenia. Armenia to przede wszystkim magiczne klasztory, często ukryte na majestatycznym Kaukazie. Wycieczki do Armenii pozwalają również zapoznać się z tradycją winiarską, gdyż to właśnie ormiańskie winnice uchodzą za najstarsze (lub: jedne z najstarszych) na świecie. Atrakcyjną opcją mogą być również pielgrzymki po Armenii - jest to bowiem pierwszy chrześcijański kraj na świecie. Organizowane przez nasze biuro wycieczki objazdowe dają możliwość, aby te miejsca odkrywać niezwykle dokładnie.

Realizujemy atrakcyjne wycieczki

Jeśli interesuje Cię zatem aktywna turystyka, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem niezwykle interesujących wycieczek do Armenii.

ARMENIA, 9 dni - 04.2017 i 09.2017

Terminy:

27.04 - 5.05.2017 - Termin potwierdzony, ostatnie wolne miejsca!

14 - 22.09.2017

 

Erewań – Geghard – Garni – Eczmiadzyn – Zwartnots – fabryka koniaku  - Noratus - Hajrawank - Jezioro Sewan

- Goszawank - Hagartsin - Sanahin - Haghpat - Khor Virap - Norawank - winiarnia Areni


Wyjazdy odbywają się w niewielkich, maksymalnie kilkunastoosobowych grupach!

 

       

    

Dzień  1

Zbiórka uczestników w hali odlotów na lotnisku Chopina o godz. 20:40, odprawy, nocny przelot do stolicy Armenii - Erewania.

Dzień 2

Lądowanie w Armenii, odprawy, przejazd do hotelu, krótki odpoczynek, śniadanie. Potem wyjazd na zwiedzanie Erewania: Kaskada – niezwykle ciekawe połączenie 2 780 schodów, założeń ogrodowych i fontann, forteca Erebuni z VIII wieku p.n.e., Pomnik i Muzeum Holocaustu, Opera, Plac Republiki oraz Muzeum Manuskryptów Matenadaran. Kolacja i nocleg w stolicy. 

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Geghard – klasztoru Świętej Włóczni położonego w majestatycznych górach: cudowne chaczkary, cele mnichów i kaplice wykute w skałach, główna świątynia słynąca ze wspaniałego echa. Przejazd do nieodległej Garni – jedynej pogańskiej świątyni Armenii pochodzącej z czasów rzymskich, a poświęconej bogini Mitrze. Wizyta w piekarni tradycyjnego ormiańskiego chleba - lawaszu. Powrót do hotelu w Erewaniu, kolacja.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd do Eczmiadzyna – „ormiańskiego Watykanu”, siedziby Katolikosa, głowy Kościoła Ormiańskiego. Zwiedzanie Katedry Świętego Eczmiadzynu, dwóch słynnych bazylik: św. Gajane i św. Ripsime, Dom Katolikosa (w skarbcu którego przechowywany jest rzekomy fragment Arki Noego). Krótka wizyta w Zwartnots – ruiny katedry z VII wieku. Powrót do Erewania, zwiedzanie fabryki Brandy, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o ormiańskim koniaku. Kolacja i nocleg w Erewaniu. 

Dzień 5

Po śniadaniu wycieczka do wschodniej części Armenii, przyjazd do Noratus, małego miasteczka znanego z cmentarza z największą kolekcją ormiańskich chaczkarów: krzyżów rzeźbionych w kamieniu. Dalszy przejazd do klasztoru Hajrawank, a dalej do Sewanawanku - zbudowanego 1300 lat temu na wyspie na Jeziorze Sewan. Później wyspa, z powodu obniżenia się poziomu wód stała się półwyspem. Kolacja i nocleg nad Jeziorem Sewan, zwanym "ormiańskim Bajkałem". 

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do zielonej prowincji Tawusz. Zwiedzanie dwóch klasztorów, górujących nad okolicą i wpisanych na Listę Dziedzictwa Unesco: Goszawank z końca XII wieku, który przez lata był jednym z najważniejszych ośrodków nauki ormiańskiej oraz miejscem przechowywania cennych manuskryptów. Dalej przejazd do kompleksu klasztornego Hagartsin, składającego się z kilku świątyń: św. Grzegorza, Matki Boskiej i św. Stefana. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Stepanawanu. 

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do dwóch kolejnych klasztorów: Sanahin i Haghpat. Nazwa Sanahin oznacza: starszy od innego i zapewne odnosi się do starszeństwa nad klasztorem Haghpat, choć oba mają ok. 1 100 lat. W godzinach popołudniowych wizyta w domu - muzeum Howhannesa Tumaniana, możliwość podglądania typowej Armeńskiej prowincji. Wieczorem przejazd ponownie do Erewania na kolację i nocleg. 

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do jednego z najważniejszych miejsc dla historii chrześcijaństwa - do Khor Virap. Tutaj Armenia została ochrzcona na początku IV wieku jako pierwszy kraj na świecie. Jeśli pogoda pozwoli z klasztoru towarzyszyć nam będą wspaniałe widoki na stronę turecką i przede wszystkim na biblijny Ararat. Dalszy przejazd na południe do ukrytego wśród wąwozów klasztoru Norawank, możliwość lunchu w kawiarni w jaskini. W drodze powrotnej do stolicy postój w Areni - w miejscu, gdzie zaczęła się historia winiarstwa, to najstarsza odkryta winiarnia na świecie, mająca ponad 6 000 lat. Powrót do Erewania na ostatnią kolację. 

Dzień 9

We wczesnych godzinach porannych transfer na lotnisko, powrót samolotem do Polski. Lądowanie w Warszawie o 6:35. 

 

Pobierz program w formacie pdf

 

Chcesz się zapisać?

Zadzwoń lub napisz - z przyjemnością przyślemy Ci umowę na ten wyjazd.

 

Cena wycieczki do Armenii wynosi 3 490 zł i zawiera:

- przelot Warszawa - Erewań - Warszawa, z bagażem rejestrowym 23 kg i podręcznym 8 kg, 

- 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,

- 7 śniadań i 7 kolacji (kuchnia ormiańska / kaukaska)

- transfery w Armenii (klimatyzowany bus lub autobus),

- opiekę licencjonowanego pilota wycieczek,

- ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł), 

- degustacje ormiańskiego koniaku i wina.

 

Cena nie zawiera:

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (590 zł),

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych przewodników, słuchawek systemu tour audio guide - koszt 80 Euro (zbierane przez pilota),

- ewentualnych dodatkowych ubezpieczeń od kosztów chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z udziału w wyjeździe (to ubezpieczenie musi zostać wykupione w dniu zawarcia umowy z BP MIsja Travel), 

- dodatkowych posiłków i napojów nie wymienionych w programie.

 

Uczestnikom wycieczki do Armenii polecamy również:

 wycieczki do Gruzji (kilka terminów 2017) - szczegóły

 pielgrzymki na Kresy (m.in. do Lwowa, Kamieńca, Zbaraża i Chocimia) - maj, lipiec i wrzesień 2017 - szczegóły

 pielgrzymki do Gruzji (18 - 25.04.2017 oraz 16 - 23.09.2017) - szczegóły

 pielgrzymki lotnicze do Wilna i na Litwę (kilka terminów 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Włoch z nawiedzeniem San Giovanni Rotondo (maj, lipiec i październik 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Medjugorja i Chorwacji (czerwiec i wrzesień 2017) - szczegóły

pielgrzymkę do Ziemi Świętej i do Jordanii (14 - 23.08.2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Fatimy oraz m.in. Lizbony, Santiago de Compostela, Porto (kilka terminów 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Ziemi Świętej (17 - 24.02.2017 oraz czerwiec i listopad 2017) - szczegóły

 pielgrzymkę do Japonii - śladami św. Maksymiliana Marii Kolbego + opcja Filipiny (kwiecień i czerwiec 2017) - szczegóły

 pielgrzymki do Ziemi Świętej (luty i marzec 2017) - szczegóły

 pielgrzymkę na Maltę i Sycylię śladami św. Pawła (1 - 10.09.2017) - szczegóły
ARMENIA I GÓRSKI KARABACH, 9 dni

Termin: do ustalenia z grupą zamawiającą

 

Erewań – Geghard – Garni – Eczmiadzyn – Zwartnots – fabryka Brandy

– Berdzor – Szuszi – Karintak – Stepanakert – Gandzasar – Aghuen

– klasztor Tatev – Norawank – Khor Virap – Sewanawank – Goszawank - Hagarcin

 

   

Dzień 1

Zbiórka uczestników w hali odlotów na lotnisku Chopina (lub innym, regionalnym lotnisku), odprawy, przelot do Erewania.

Dzień 2

Przylot do Armenii, przejazd do hotelu, krótki odpoczynek, śniadanie. Potem wyjazd na zwiedzanie Erewania: forteca Erebuni z VIII wieku p.n.e., Pomnik i Muzeum Holocaustu, Kaskada – niezwykle ciekawe połączenie schodów, założeń ogrodowych i fontann oraz Muzeum Manuskryptow Matenadaran, kościoły św.Katogike i św.Zorawor, Plac Republiki. Przejazd do fabryki Brandy, gdzie można powiedzieć wszystko o ormiańskim koniaku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wyjazd do Eczmiadzyna – „ormiańskiego Watykanu”, siedziby Katolikosa, głowy Kościoła Ormiańskiego. Zwiedzanie Katedry Świętego Eczmiadzynu, dwóch słynnych bazylik: św. Gajane i św. Ripsime, Dom Katolikosa (w skarbcu którego przechowywany jest rzekomy fragment Arki Noego). Krótka wizyta w Zwartnots – ruiny katedry z VII wieku. Przejazd do Oszakan na grobowiec Mesropa Masztoca - twórcy alfabetu ormiańskiego i miejsce pochówku bizantyjskiego cesarza Maurycjusza. Wieczorem wizyta w mieście winnic Asztarak, obecnie otoczonym podwójnym pierściem obronnych murów, degustacja win z miejscowych winnic. Powrót do Erewania.

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd do klasztory Geghard – klasztor Świętej Włóczni położony w majestatycznych górach: cudowne chaczkary, cele mnichów i kaplice wykute w skałach, główna świątynia słynąca ze wspaniałego echa. Przejazd do nieodległej Garni – jedynej pogańskiej świątyni Armenii pochodzącej z czasów rzymskich, poświęconej Mitrze. W godzinach popołudniowych przejazd na południe kraju do hotelu w okolicy miasta Sisian.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do skalnego miasto Kndzoresk, a potem przejazd do Górnego Karabachu (Nagorny Karabach) - samodzielnej republiki, spornego terytorium pomiędzy Armenią i Azerbejdżanem. Przejazd przez tereny przez które na przełomie lat 80. i 90. przeszła zawierucha wojenna: Berdzor (pomnik wojenny, monastyr), Szuszi (twierdza i miejsce największej bitwy), jaskiniowe miasto Karintak. Wieczorem przyjazd do Stepanakertu - stolicy republiki, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie republiki: monastyr Gandzasar (z XIII wieku), monastyr Dadivank (budowany już od IV wieku) - jeden z najcenniejszych zabytków Armenii, ruiny twierdzy Aghuen i monastyru Św. Gevorga z XIII wieku. Wyjazd z Górnego Karabachu i przejazd do prowincji Syuniku - obronny monastyr Tatew z IXw (tańcząca kolumna - Gavazan, kościoły św. Piotra i Pawła oraz św. Grzegorza, pomieszczenia Akademii). W drodze powrotnej, postój przy Diabelskim Moście w dzikiej dolinie Zangezur. Nocleg w Sisian.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Erewania, po drodze wjazd do XIII-wiecznego klasztoru Norawank ukrytego w bocznej dolinie wśród gór. Potem spacer do wodospadu Szaki – uznawanego za najpiękniejszy w Armenii. Dalszy przejazd na północ do Khor Virap: miejsca chrztu Armenii jako pierwszego kraju chrześcijańskiego na świecie. Spod kościoła wspaniałe widoki na część turecką wraz z górującym nad okolicą biblijnym Araratem. Obiadokolacja i nocleg w stolicy Armenii.

Dzień 8

Śniadanie, wyjazd do miasteczka Sewan, zwiedzanie klasztoru Sewanawank św. Katarzyny, dla chętnych rejs łódką po jeziorze, zwanym czasem armeńskim Bajkałem – choć tak naprawdę jest ono wielokrotnie mniejsze, ale leży w równie pięknych okolicach. Przejazd wąwozem Agstafy do klasztorów Goszawank i Hagarcin. Powrót do Erewania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

We wczesnych godzinach porannych transfer na lotnisko, powrót samolotem do Polski.

 

Cena wycieczki do Armenii wynosi od 3 490 zł i zawiera:

- przelot na trasie Warszawa - Erewań - Warszawa, wraz z bagażem rejestrowym, 

- 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2-3-osobowe z łazienkami),

- 7 śniadań i 7 obiadokolacji,

- transfery w Armenii (klimatyzowany bus lub autobus),

- opiekę licencjonowanego pilota wycieczek,

- ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł), 

- degustacje ormiańskiego koniaku i wina.

 

Cena nie zawiera:

- lokalnego przewodnika, biletów wstępu, słuchawek systemu tour audio guide - na te wydatki prosimy przygotować 80 Euro (zbierane przez pilota),

- dodatkowych posiłków i napojów nie wymienionych w programie,

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (590 zł), 

- dobrowolnych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z udziału w wycieczce (od 140 zł - polisa musi zostać zawarta w dniu podpisania umowy z Biurem) oraz od kosztów chorób przewlekłych (131 zł). 

 
© 2012 Copyright by MisjaTravel.pl
wykonania: strony www eS-Art.pl