Polska

Agroturystyka w Polsce, czyli odpoczynek wśród nat

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:


Agroturystyka w Polsce przeżywa w ostatnich latach prawdziwy renesans. Coraz więcej ludzi szuka urokliwych miejsc na mapie naszego kraju, gdzie mogliby spędzić swój wolny czas. Z dala od zgiełku miasta, na łonie natury. To również częsty wybór rodzin z dziećmi, dla których przyroda jest wyjątkową przestrzenią bycia razem. Agroturystyka jest także popularna wśród tych, którzy chcą bardziej zadbać o swoje zdrowie – zarówno pod względem aktywności fizycznych jak i dietetyki. Dziś opiszemy Wam ciekawe miejsce z naszej oferty, które z pewnością zauroczy wielu.  

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Agroturystyka

Aktywny wypoczynek

Regeneracja i relaks

Wyjątkowe miejsce

Ułańska Zagroda to nie tylko ośrodek wspierający tych, którzy podjęli się wyzwania postu, ale przede wszystkim oaza spokoju, zatopiona w leśnym zaciszu. Miejsce idealne, aby chociaż na jeden dzień pozwolić swojemu ciału i umysłowi doświadczyć całkowitej harmonii, jaką niesie ze sobą szum drzew i melodia ptasiego śpiewu. To właśnie w takim urokliwym zakątku odbywają się nasze turnusy odchudzające, których głównym punktem programu jest dieta dr Ewy Dąbrowskiej.

Ośrodek usytuowany jest w małej wiosce Załom, otoczonej zewsząd lasem. Okolice okrzyknięte zostały „krainą lasów i jezior”. Nie są to jednak małe zagajniki, jakie znamy z obrzeży dużych miast. Nasze lasy to ogromne tereny z urozmaiconą roślinnością. Bukowiny, bory, sielskie łąki czy zwiewne lasy brzozowe to dla tutejszych mieszkańców codzienne widoki. Widoki, które wielu zna niestety tylko ze zdjęć, obrazów czy kadrów filmowych.

Przestrzeń ciszy i spokoju

Piękne krajobrazy to jednak nie wszystko. Doskonale wiemy, że za cudowne przeżycia, w największej mierze odpowiada towarzysząca im atmosfera, albo jak niektórzy mówią: „klimat”. Idąc do lasu pragniemy połączyć się z naturą, odetchnąć świeżym powietrzem, odciąć się od codziennego życia i świata. Wchodząc w okoliczne lasy, można zapomnieć o internecie i rozmowach telefonicznych. Nie możemy powiedzieć, że całkowicie nie ma tu zasięgu, ale w większości przypadków im głębiej w las, tym ciężej z połączeniem, choć w samym ośrodku oferujemy oczywiście zasięg wifi.

Zobacz film z Ułańskiej Zagrody


Lasy należą do otuliny Drawieńskiego Parku Narodowego, co przyczynia się do dużej ilości zwierząt i ich różnorodności. Częstym widokiem są przebiegające między drzewami sarny, daniele, lisy a nawet dziki albo wilki. Na obszarach położonych przy rzekach i jeziorach żerują natomiast bobry i wydry.

Aktywny wypoczynek

W wiosce znajduje się również jezioro, nazywane Załomskim, lub po prostu jeziorem Załom. Można w się nim kąpać, popływać łódką, kajakiem albo spacerować wzdłuż jeziora aż do rezerwatu przyrody „Stary załom”. Jeśli wybierzemy którąś z pierwszych opcji warto zaznaczyć, że na jeziorze znajdują się dwie wyspy. A właściwie to trzy, gdyż jedna z nich jest ukryta pod wodą. Pierwsza, większa wyspa znajduje się bliżej plaży i z łatwością można do niej dopłynąć na łodzi czy kajaku. Taka wyprawa, wodnym środkiem transportu to niespełna kwadrans. Wyspę pokrywa dużo wody i korzeni drzew, a sam teren jest bardzo nierówny. Poruszanie się po niej należałoby do nie lada wyczynów, ale przede wszystkim moglibyśmy przez przypadek nadepnąć na gniazda zamieszkujących ją ptaków. Z kolei wyspa podwodna znajduje się około dwustu metrów po lewej stronie od poprzedniej wyspy. Jak ją znaleźć skoro jej nie widać? Na tym kawałku gruntu rośnie sporo wodnych roślin, jeśli natkniesz się na niewielki obszar pokryty glonami, na środku jeziora, to właśnie będzie podwodna wyspa. Natomiast  trzecia z wysp znajduje się po prawej stronie na łuku jeziora i również nie jest polecana na wyprawy turystyczne.

Możemy też wybrać rezerwat „Stary Załom”. Piękne, zielone łąki, pełne rzadkich roślin, zwyczajnych i tych zagrożonych wyginięciem.

Okolica siedliska

Najbliższe miasteczko – Człopa – oddalone jest o 4 km; jest tam kilka sklepów, mały supermarket, stacja benzynowa, bank, poczta i 4 punkty gastronomiczne. W razie nagłych sytuacji, spokojnie można załatwić większość spraw. Kolejnym miasteczkiem jest Tuczno, oddalone o 15 km, następnie miasta: Wałcz – 30km, i Piła – 60 km. „Załom” jest więc położony w sąsiedztwie wiosek, pól i lasów, nie ma tu nawet małego sklepiku.

Po spacerach czy spływach kajakowych, chociaż umysł będzie zrelaksowany to pewnie każdy marzyłby o chwili wytchnienia fizycznego. Ośrodek Ułańska Zagroda to miejsce przygotowane na wszystkie  potrzeby naszych gości, zarówno tych aktywnych fizycznie, jak i preferujących spędzać wolny czas w promieniach słońca. Nasi masażyści zadbają o stan twojego ciała, a sauna czy bania ruska pozwolą się zrelaksować, rozluźnić mięśnie i poprawić krążenie. Oferta naszych usług dodatkowych jest szeroka, o czym przeczytasz już wkrótce. Wybierając nasz ośrodek, otrzymujecie spokój, relaks i wypoczynek w samym lesie. Jeśli jesteś człowiekiem zabieganym i chciałbyś złapać oddech, jeśli jesteś znudzony, chciałbyś doświadczyć czegoś nowego, podjąć się diety czy po prostu lubisz przyrodę, jest to idealne miejsce dla ciebie.