COVID-19 - aktualne wytyczne

TESTY NA COVID-19 W SPECJALNEJ CENIE

Test możesz wykupić podczas rezerwacji lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta

Test RT-PCR

wynik w j. polskim oraz j. angielskim

340 PLN/os.

Test antygenowy

wynik w j. polskim oraz j. angielskim

130 PLN/os.

Test można zrealizować w jednym z ponad 100 laboratoriów sieci DIAGNOSTYKA w całym kraju. Lista laboratoriów znajduje się tutaj.  

JAK SKORZYSTAĆ ZE ZNIŻKI?

Co muszę zrobić, aby skorzystać ze zniżki?

W procesie rezerwacji mogą Państwo wybrać opcję wyrażającą chęć skorzystania ze zniżki na odpowiedni rodzaj testu. Jeśli dokonali Państwo rezerwacji wcześniej prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. 

Jak umówić się na test w Diagnostyce?

Do Państwa rezerwacji zostanie wygenerowany specjalny kod, który upoważnia do zniżki w Diagnostyce. Kod wyślemy Państwu mailowo na 4 dni przed wylotem. Każdy z kodów jest indywidualny i przypisany do nazwiska. Na test należy umówić się we własnym zakresie. Wcześniej prosimy o sprawdzenie czy dana placówka obsługuje konkretny rodzaj testu.

Jakie są wytyczne testów przed wylotem z Polski?

W zależności od kraju destynacji zarówno rodzaj testu, jaka i czas ważności testu może się różnić. Zazwyczaj badanie musi zostać wykonane nie wcześniej niż na 48 lub 96 godz. przed Twoim wylotem. Wymogi danego kraju znajdą Państwo w sekcji na dole strony. 

Co musi zawierać zaświadczenie z wynikiem testu?

Na zaświadczeniu o wyniku testu powinno znaleźć się Państwa imię, nazwisko, numer dokumentu podróżnego, ewentualnie data urodzenia lub numer PESEL.

Jakie są wytyczne dotyczące testu antygenowego po przylocie do Polski?

Po przylocie do Polski mają Państwo 48h, aby zgłosić się na badanie. Negatywny wynik testu zwalnia z obowiązku 10-dniowej kwarantanny. Laboratorium wykonujące test musi wprowadzić wynik do systemu Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

SPRAWDŹ ODPOWIEDZI NA INNE PYTANIA, KTÓRE MOŻESZ MIEĆ

COVID-19

Czy moje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 w trakcie wyjazdu?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia, który zawarty jest w cenie wyjazdu, pokrywa koszty leczenia i transportu do kwoty 20 000 EUR (Europa) oraz do kwoty 40 000 EUR (świat), swoim zakresem obejmuje choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19 w czasie trwania imprezy.

Co się stanie, jeśli zachoruję na COVID-19 przed rozpoczęciem wyjazdu?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zawarty w cenie wyjazdu nie obejmuje zachorowania przez uczestnika na COVID-19 przed rozpoczęciem wyjazdu. Możliwe jest dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji wynikłej z powodu zachorowania na COVID-19, śmierci lub kwarantanny ubezpieczonego, dzieci ubezpieczonego, współuczestnika lub dzieci współuczestnika [współuczestnik to osoba ujęta na rezerwacji ubezpieczonego]. Szczegółowe zapisy znajdują się w Warunkach Ubezpieczenia.

Co zrobić, jeśli osoba z mojego otoczenia zachoruje na COVID-19 przed początkiem wyjazdu?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zawarty w cenie wyjazdu nie obejmuje zachorowania na COVID-19 przed rozpoczęciem wyjazdu. Możliwe jest dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji wynikłej z powodu zachorowania na COVID-19, śmierci lub kwarantanny dziecka ubezpieczonego lub współuczestnika wyjazdu [współuczestnik to osoba ujęta na rezerwacji ubezpieczonego]. Szczegółowe zapisy znajdują się w Warunkach Ubezpieczenia.

Czy mogę zmienić swoją rezerwację, jeśli mam obawy przed wyjazdem?

Skontaktuj się z nami, rozpatrzymy Twój przypadek indywidualnie.

Informacje na temat Unijnego Certyfikatu Covid (paszport covidowy)

>> www.gov.pl/web/mobywatel/unijny-certyfikat-covid

Informacje nt. sytuacji epidemicznej i zasad wjazdu do poszczególnych państw

>> www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU