FAQ

Jak zamówić wycieczkę grupową w BP Misja Travel?

Wystarczy skontaktować się z nami w dowolny sposób (telefonicznie, mailowo, osobiście) i wybrać dla grupy program, ustalić szczegóły, maksymalny budżet, a my zajmiemy się resztą!

Jak zapisać się indywidualnie na wycieczkę organizowaną przez BP Misja Travel?

Osoby indywidualne (lub też rodziny czy kilkuosobowe grupki przyjaciół) mogą rezerwować wycieczki i pielgrzymki bezpośrednio na naszej stronie internetowej. W jednym formularzu mogą zapisać się maks. 3 osoby - jeśli podróżujecie Państwo np. w czwórkę - wystarczy wypełnić 2 formularze, np. 2 x 2 osoby. 

Aby to zrobić wystarczy przy opisie wybranej trasy i terminu kliknąć w przycisk "rezerwuj" i zawrzeć z nami umowę online. Po potwierdzeniu przez Biuro umowy otrzymacie ją Państwo drogą mailową, prosimy wówczas o jej wydrukowanie, podpisanie i przesłanie do nas skanu. 

Czy mogę dla swojej grupy zmodyfikować programy podane na stronie internetowej?

Tak, oczywiście! To tylko nasze propozycje. Do każdej grupy podchodzimy w sposób indywidualny i dostosowujemy dokładny program do jej możliwości czasowych i finansowych oraz do jej preferencji.

Czy do programów podanych na stronie Biura można dodawać własne elementy?

Tak. My zajmiemy się resztą – zarezerwowaniem dodatkowych atrakcji, ich kosztorysem i (już w trakcie wycieczki) dowieziemy grupę pod wymarzony przez nią adres.

Czy przygotujecie Państwo dla nas wyjazd do kraju lub regionu, o którym w ogóle nie piszecie na stronie internetowej?

Chętnie przygotujemy dla każdej grupy wyjazd do dowolnego kraju w Europie lub na świecie oraz – oczywiście – również wyjazdy po Polsce.

W Państwa programach nie ma atrakcji typu plażowanie, odpoczynek, zakupy. Czy można to dodać do programu?

Oczywiście – do wszystkich programów objazdowych i pielgrzymkowych można dodać również czas na zakupy, a do programów realizowanych w okolicach nadmorskich – czas na plażowanie. Wówczas albo wydłużamy czas wycieczki o np. 1 dzień lub rezygnujemy z innych, typowo „zwiedzanych” atrakcji.

Nasza grupa pochodzi z dość odległego zakątka Polski. Czy w takich razie nasza wycieczka potrwa dokładnie tyle dni, ile podajecie na stronie?

Ogólną liczbę dni liczyliśmy dla grup wyjeżdżających z Wielkopolski lub okolicznych regionów (Kujawy, Dolny Śląsk). Przy wyjazdach z innych części kraju czas wycieczek może być o 1 dzień dłuższy lub krótszy. Analogicznie: miejsca niektórych (szczególnie pierwszego i ostatniego) noclegów mogą się nieznacznie zmienić.

Przy interesującej mnie wycieczce nie ma terminu ani ceny? Ile ona kosztuje i kiedy się odbędzie?

Część z naszych propozycji wyjazdów kierujemy jako ofertę przede wszystkim dla grup zorganizowanych (firm, instytucji, szkół, parafii itd.) - wycieczka taka odbywa się po jej zamówieniu przez taką grupę, zatem termin ustalamy każdorazowo z zamawiającym. Jeżeli - po zamówieniu - w grupie pozostaną wolne miejsca, kierujemy też ofertę do osób indywidualnych (i wówczas podajemy na stronie internetowej cenę i termin).

Czy macie Państwo ofertę nie tylko dla grup, ale też dla osób indywidualnych?

Tak, oczywiście: na większość naszych wyjazdów mogą zapisywać się także osoby indywidualne, listę tych wycieczek i pielgrzymek znajdą Państwo w kalendarium na naszej stronie. Ponadto chętnie zarezerwujemy takim osobom hotele, przeloty, restauracje, a nawet polskojęzycznych przewodników w różnych częściach Europy.

Do kiedy osoby indywidualne mogą zapisywać się na proponowane przez Państwa wyjazdy?

Osoby indywidualne zapisujemy do wyczerpania wolnych miejsc. Czasem mamy jeszcze wolne miejsca na dwa lub trzy tygodnie przed wylotem, a czasem już na kilka tygodni wcześniej wszystkie miejsca są zajęte. Jeśli są Państwo zdecydowani jechać w wybranym terminie – radzimy nie zwlekać, podpisać umowę i wpłacić zaliczkę.

Jestem już zapisany na wyjazd z Państwem. Kiedy otrzymam informacje na temat godzin przelotów, kontakt do pilota itp.?

Takie dane wysyłamy na tydzień – półtora przed wylotem na adres email podany przy rezerwacji. Prosimy wówczas regularnie sprawdzać skrzynkę mailową.

Czy jadąc na wycieczkę z Biurem Podróży Misja Travel będę ubezpieczony?

Tak, ceny wszystkich naszych wycieczek i pielgrzymek zawierają podstawowe ubezpieczenie od kosztów leczenia za granicą (10 000 Euro w Europie, 30 000 Euro poza Europą) oraz od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (15 000 zł). 

Osoby zainteresowane wyższymi kwotami ubezpieczenia mogą dokupić taką polisę w trakcie rezerwacji wyjazdu w naszym biurze. Szczegóły i dokładne kwoty znajdują się w formularzu umowy przy każdej imprezie turystycznej. 

Czy można ubezpieczyć się od ewentualnej rezygnacji z udziału w wycieczce?

Tak, oferujemy również takie ubezpieczenie. Obejmuje ono rozmaite sytuacje losowe i zdrowotne (np. kradzież dokumentów, choroby w najbliższej rodzinie), które zdarzą się pomiędzy dniem wykupienia takiej polisy, a dniem wyjazdu. 

Polisa od kosztów rezygnacji musi zostać wykupiona w dniu podpisania umowy z naszym Biurem oraz opłacona najpóźniej następnego dnia roboczego. Później nie ma możliwości dokupienia takiego ubezpieczenia. Dokładną kwotę ubezpieczenia od kosztów rezygnacji znajdą Państwo w formularzu umowy na konkretną imprezę turystyczną. 

Czym są wyjazdy grupowe? Ile osób musi być, aby stworzyć grupę?

Wyjazdy grupowe przeznaczone są m.in. dla firm, szkół, parafii, stowarzyszeń czy też po prostu nieformalnych grup przyjaciół. Grupa taka może zamówić u nas wyjazd w dowolne miejsce w ustalonej indywidualnie dacie - innymi słowy termin, program i cena takiego wyjazdu może być inna niż oferty podane na naszej www dla klientów indywidualnych. 

Minimalna liczebność jest zawsze ustalana zależnie od charakteru i trasy wycieczki - w przypadku tras typowo trampingowych realizujemy wyjazdy grupowe nawet dla 8-10 osób. W przypadku wyjazdów autokarowych grupa musi być zauważalnie większa. 

Jak dokonać płatności za zakupioną u Państwa wycieczkę?

Opłata za udział w wycieczce czy pielgrzymce możliwa jest poprzez przelew bankowy na podane w umowie konto.

Każdy z klientów wpłaca należność za wyjazd w dwóch ratach: zaliczkę w dniu zapisu (wynosi ona ok. 30-40% - zależnie od charakteru imprezy turystycznej - kwoty całości), a drugą ratę na 30 dni przed wyjazdem. W przypadku zgłoszenia się na wycieczkę i podpisania umowy na mniej niż 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy, prosimy Państwa o wpłatę całej kwoty w jednej racie. 

Czy mogę zapisać się sam na wyjazd? Czy też muszę znaleźć drugą osobę?

Serdecznie zapraszamy zarówno pary (czy trójki), jak również singli. 

Osoba zapisująca się sama ma wyjazd ma dwie opcje:
- zdecydować się na odpłatną opcję pokoju 1-osobowego
lub
- zdecydować się na dokwaterowanie do innej osoby tej samej płci (w miarę możliwości w podobnym wieku). Czasem zdarza się jednak, iż w grupie nie ma drugiego singla tej samej płci - wówczas na ok. miesiąc przed wyjazdem informujemy o tym osobę zapisaną pojedynczo i prosimy o dopłatę do pokoju 1-osobowego.