Japonia

Czy Japonia to cel pielgrzymkowy dla chrześcijan? Okazuje się, że tak!
Proponowane przez nas pielgrzymki do Japonii podążają misyjnymi śladami św. Maksymiliana Kolbe. Odbyliśmy już wiele podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni, przedstawiciele naszego biura uczestniczyli również w beatyfikacji Ukona Justyna Takayamy. Ale na pewno najważniejszym motywem pielgrzymki do Japonii jest obecność na tych ziemiach naszego wielkiego Świętego – Maksymiliana Marii Kolbe. Naszym przewodnikiem po Japonii jest mieszkająca tam od 30 lat Polka, zajmująca się historią chrześcijaństwa na Wyspach Japońskich.

W trakcie wycieczek po Japonii odwiedzamy też polskich księży pracujących wśród nielicznych tam chrześcijan. Kontynuują oni misyjne dzieło Maksymiliana. Dla wszystkich wierzących ważnym momentem pobytu w Japonii będzie wizyta w Akicie - to właśnie w tym mieście znajduje się słynne sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Będziemy m.in. w najważniejszej świątyni chrześcijańskiej w Tokio - kościele św. Ignacego.


Warto dodać, że podczas wycieczki do Japonii będą mieli Państwo możliwość przemieszczania się pomiędzy miastami superszybkimi pociągami Shinkansen. Wspaniałych wrażeń z pewnością dostarczy Nara - pierwsza historyczna stolica Japonii i siedziba dworu cesarskiego. Wizyta w buddyjskiej świątyni Todaiji z ogromnym posągiem Buddy z pewnością pomoże poznać i lepiej zrozumieć kulturę buddyjską.


Każda nasza pielgrzymka do Japonii kończy się (dla chętnych) kilkudniową wizytą na Filipinach, kraju niemal w całości katolickim. Zabieramy tam naszych pielgrzymów na bezludną wyspę, proponujemy lunch złożony z tropikalnych owoców, odwiedzamy prawdziwą – gorącą i parną – Azję, w tym również ogromną, 25-milionową metropolię: Manilę. Właśnie to miasto było gospodarzem największych liczebnie spotkań z Papieżami: Janem Pawłem II oraz Franciszkiem. Każde z nich zgromadziło ok. 5 – 6 milionów osób.

 

Japonia