Skip to content

GRUZJA I ARMENIA – Odkryj niesamowite kraje kaukaskie!

 

Armenia bywa często nazywana „krajem monastyrów”. Dużo w tym prawdy, ponieważ jest ona usłana wieloma starymi klasztorami i kościołami. Najstarsze z nich mają ponad półtora tysiąca lat. Ten doniosły wiek nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż Ormianie jako pierwsi na świecie przyjęli chrześcijaństwo za swoją wiarę; było to na początku IV wieku.

Oprócz dawnych świątyń Armenia zachwyci Was swoją dziką przyrodą, przestrzenią, otwartością i gościnnością jej mieszkańców. To również jedno z najstarszych (po Gruzji i przypuszczalnie również po Iranie) miejsc produkcji wina na świecie. Warto wspomnieć, że ten południowokaukaski kraj znany jest także z wyrobu koniaków, w tym najsłynniejszego – Araratu. Nazwa ta jednocześnie oznacza górę, która, choć obecna jest niemal na każdym kroku w Armenii, znajduje się dziś po tureckiej stronie granicy.

Marzy Ci się wyprawa do Gruzji? Wybierz się tam z nami!

Gruzja, choć tak naprawdę leży stosunkowo niedaleko, wciąż pozostaje dla wielu osób egzotyczną i nieosiągalną krainą. Pora to zmienić! Wyprawa do Gruzji wcale nie musi wiązać się z niedogodnościami i trudami w podróży – wystarczy, że wybierzesz usługi naszego biura pielgrzymkowego. Organizujemy nie tylko wyjazdy do miejsc świętych, ale także wycieczki objazdowe, dzięki którym odkryjesz zupełnie nowe tereny i wybierzesz się w podróż śladami świętych. Pielgrzymka do Gruzji to doskonały sposób na poznanie tego malowniczego i interesującego kraju; taka wyprawa, połączona jednocześnie z modlitwą i kontemplacją, będzie doskonałym świadectwem wiary i możliwością jej umocnienia. Jeśli szukasz nowych krajobrazów, lubisz przygody i wyzwania oraz interesują Cię zagraniczne wyjazdy w duchu pielgrzymkowym, podróż do Gruzji z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania! Atrakcyjna cena dodatkowo sprawia, że pielgrzymka z naszym biurem turystycznym jest propozycją dla wszystkich początkujących pielgrzymów, którzy szukają zorganizowanych wyjazdów dla większej grupy. Zastanawiasz się nad udziałem w swojej pierwszej pielgrzymce? Wybierz wycieczki objazdowe z naszym biurem podróży – gwarantujemy, że pokochasz pielgrzymowanie!

A może wyprawa na Zakaukazie i do Armenii? Wycieczki w te okolice to naprawdę niezapomniane wyjazdy. To w Armenii odwiedzisz wiekowe świątynie i inne zabytki architektury sakralnej, spróbujesz doskonałego wina i oryginalnej kuchni, a w wolnych chwilach zapatrzysz się w piękny i nieco dziki krajobraz. Turystyka w Armenii nie jest jeszcze zbyt mocno rozwinięta, dlatego nadal możesz odwiedzić mało popularne miejsca i nie musisz obawiać się tłumu turystów w pobliżu klasztoru czy winnicy. Wybierając pielgrzymki z naszym biurem pielgrzymkowym nie musisz martwić się noclegiem czy wyżywieniem; zajmujemy się wszystkimi kwestiami organizacyjnymi oraz układamy szczegółowy plan, dzięki czemu znajdziesz chwilę zarówno na zwiedzanie świątyń i klasztorów, jak i modlitwę czy odrobinę zabawy. Nasze duże doświadczenie w zakresie organizacji pielgrzymek sprawia, że tworzymy oferty idealnie dopasowane do potrzeb pielgrzymów. Dokładamy wszelkich starań, by cena wyjazdów była jak najniższa – zapoznaj się z naszymi ofertami last minute, jeśli szukasz pielgrzymek w atrakcyjnych cenach. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia oraz miłą atmosferę podczas wyjazdu – podczas pielgrzymek możesz nawiązać nowe przyjaźnie z osobami o podobnych zainteresowaniach.

 • Ararat – cudowne widoki
 • Geghard – klasztor włóczni, którą przebito bok Chrystusa
 • Sewan – kaukaski Bajkał
 • Areni – jedna z najstarszych winnic
 • Tatev – ormiański klasztor w tajemniczych górach
 • Khor Virap – miejsce chrztu Armenii
 • Erywań –stolica kraju
 • ormiańska kuchnia
 • tajemnicze monastyry w ormiańskich górach

Gruzja – magiczny kraj na Południowym Kaukazie jest kojarzony zwykle z winem, wspaniałymi górami, gościnnością gospodarzy, ale również z najmroczniejszą postacią XX wieku – Stalinem. W trakcie naszych pielgrzymek czy wycieczek pokażemy to wspaniałe państwo z różnych perspektyw. Odwiedzimy wiekowe świątynie, w których przechowywane są zarówno najważniejsze relikwie chrześcijaństwa (Szata Chrystusa z Golgoty), jak też relikwie świętych ważnych dla Gruzinów.

Spoglądamy na Kaukaz spod najsłynniejszego klasztoru tych gór: Świętej Trójcy w Gergeti. Smakujemy wina w lokalnych winnicach, szukamy herbacianych pół w okolicy Batumi, zaglądamy do seminarium duchownego, w którym kształcił się… młody Józef Stalin! Schodzimy pod ziemię do wspaniałych jaskiń w okolicy Kutaisi, a na końcu popijamy słynną wodę Borżomi z samego jej źródła!

 • Mccheta – miejsce przechowywania szaty Chrystusa
 • Tbilisi – stolica oraz miasto tolerancji religijnej
 • Gelati – piękne średniowieczne freski
 • Signagi – gruzińska Toskania
 • klasztor św. Trójcy u stóp Kazbeku
 • miejsce pochówku świętej chrzcicielki Gruzji
 • krzyż św. Nino w Tibilisi

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Świętego Grzegorza Oświeciciela

Świętej Nino


TERMINY PIELGRZYMEK

Berlin

Hamburg

Frankfurt

Monachium

+ 6 innych lotnisk

Berlin

Hamburg

Frankfurt

Monachium

Amsterdam

Bruksela

Paryż-CDG

Londyn-Heathrow

Kopenhaga

Wiedeń

ceny od
5499 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 5499 zł (18.04.2024)

Wszystkich terminów:4

Najbliższy wyjazd:
14.07.2024 – 21.07.2024

Sprawdź terminy