Cypr i Kreta

Wyrusz za św. Pawłem!

Cypr to wyspa szczególna – wg mitologii greckiej jest miejscem narodzin Afrodyty. Współcześnie to kraj na kulturowym pograniczu dwóch kontynentów. Choć geograficznie w całości należy on do Azji, to jego zachodnia część  jest obyczajowo bliska Europie. Z kolei wschodni rejon wyspy, który również odwiedzimy w trakcie pielgrzymki, jest znacznie bardziej orientalny, turecki.

Dla chrześcijan na pewno najważniejszy będzie fakt, że właśnie na Cyprze swoją apostolską działalność prowadził św. Paweł. W Kalopanayiotis ochrzcił on pierwszego biskupa tej pięknej wyspy. W trakcie pielgrzymki na Cypr odwiedzimy również klasztor Stavrovouni, szczycący się posiadaniem relikwii krzyża świętego. Z kolei nawiedzany przez nas monastyr Kykkos znany jest ze swojego bogactwa i posiadania w swoich zbiorach ikony Matki Boskiej, którą – wg tradycji – napisał sam św. Łukasz.

Nasza pielgrzymka na południowe rubieże Europy prowadzi dalej na Kretę. Tutaj także przebywał Apostoł Narodów – w Dobrych Portach znajduje się kaplica upamiętniająca jego pobyt. Z kolei w Gortynie nauczał jeden z największych uczniów św.Pawła – św. Tytus. Nasza pielgrzymka na Kretę wiedzie też śladami kultu maryjnego; odwiedzimy Kardiotisa, skąd pochodzi ikona Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Liczymy, że nasza pielgrzymka do Grecji i na Cypr zaspokoi nie tylko Twoje potrzeby duchowe, ale także te kulinarne i krajobrazowe.

  • św. Paweł i jego pielgrzymki na śródziemnomorskie wyspy
  • nieodkryty i mało znany Cypr Północny
  • ikona Matki Bożej autorstwa św. Łukasza
  • relikwie Krzyża Świętego
  • dawne kościoły bizantyjskie

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

pielgrzymki do grecji

Świętego Pawła

DLACZEGO WARTO?

TERMINY PIELGRZYMEK

  10 - 17.05.2020

  Kraków, Warszawa

  11 - 18.10.2020

  Kraków, Warszawa

© Copyright 2019 by Biuro Podróży Misja Travel