Polska to zdecydowanie niezwykły kraj, pełen uroku, który skrywa w sobie wiele bogactwa pod względem historii, kultury czy architektury. Zachwyca także swymi krajobrazami, od południa, gdzie królują Tatry aż po bałtyckie wybrzeże północnej części kraju. Ziemia ta wydała też wyjątkowych świętych i błogosławionych, którzy zapisali się na kartach historii jako ludzie wielkich cnót, pokory i serca. Do tych najbardziej znanych należą: św. Faustyna Kowalska, św. Maksymilian Kolbe i św. Jan Paweł II.

Główne miasta Polski są piękną kolebką starych kościołów, malowniczych kamieniczek czy pomników historii, które tworzą niepowtarzalny i pradawny klimat. Myśląc o Polsce nie sposób też zapomnieć o burzliwych chwilach, jakie musiała ona przejść w czasach wojny i niepokoju. Miejscem, które to upamiętnia jest choćby Stare Miasto w Warszawie – niegdyś zniszczone w 90%, dziś odbudowane i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z kolei, odwiedzając Oświęcim, możemy przenieść się duchem w czasy, kiedy wielu zapomniało czym jest miłość. W tym miejscu warto wspomnieć heroiczną postawę św. Maksymiliana Kolbe, który oddał swe życie za jednego ze współwięźniów.

Miejscem szczególnie ważnym dla Polaków jest Częstochowa ze swym sanktuarium na Jasnej Górze, do którego przybywa wielu pielgrzymów (ostatnimi czasy ponad 4 mln rocznie).

Południe kraju to przede wszystkim Kraków, czyli miasto z przebogatą, wręcz królewską historią. Miejsce to jest też mocno związane z papieżem Polakiem, Janem Pawłem II i jego aktywną działalnością apostolską. Krakowskie Łagiewniki, to sanktuarium, które powstało dzięki św. Faustynie – tej, która jest „darem Boga dla naszych czasów”. To przez nią ustanowiono kult Bożego Miłosierdzia, które rozprzestrzenia się po całym świecie.

  • Częstochowa – najważniejsze polskie sanktuarium
  • Warszawa – historyczna część miasta
  • Niepokalanów – klasztor, w którym przebywał św. Maksymiliana Kolbe
  • Kraków – dawna siedziba królów Polski
  • Łagiewniki – miejsce działalności św. Faustyny i Centrum Jana Pawła II
  • Harmęże i Oświęcim – ostatnia droga św. Maksymiliana
  • Wadowice – miasto rodzinne Jana Pawła II
  • Poznań, Wrocław i Gdańsk – zwiedzanie trzech wyjątkowych miast
  • Zakopane – stolica polskich gór

św. Maksymilian Kolbe

św.  Jan Paweł II

św.  Faustyna Kowalska

kard. Stefan Wyszyński