UKRAINA – Ślady polskości na ziemiach ukraińskich

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:

Ukraina – tak bliska, a jednocześnie tak daleka. Trudne dzieje tych ziem w ostatnich stu latach powodują, że kierunek ten nie jest tak bardzo popularny wśród turystów.

Na Ukrainie znaleźć można jednak wiele śladów polskości. We Lwowie do dziś maszeruje się przedwojennym brukiem, mijając dawne polskie napisy… Chocim, Zbaraż czy Kamieniec to z kolei ślady świetności I Rzeczypospolitej – potężnych warowni, które stawiały czoła oddziałom tureckim czy tatarskim. Okopy Świętej Trójcy – przed wojną to ostatnia wioska Polski, wciśnięta między granice Rumunii i Związku Radzieckiego. Dziś granic już nie ma, ale pozostało wspaniałe położenie na grobli pomiędzy dolinami Zbrucza i Dniestru.

Pielgrzymka polskimi śladami na Ukrainę

Wycieczka na Ukrainę to doskonała propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z pielgrzymowaniem: lot do Lwowa to kwestia kilku godzin, a ceny są naprawdę zachęcające. Jedyną problematyczną kwestią może być konieczność posiadania paszportu. Jeśli jednak dopełnisz zawczasu formalności, nie musisz martwić się niczym więcej; pielgrzymka do Lwowa to znakomita okazja, by poznać kraj naszych sąsiadów. Trudna historia stosunków polsko – ukraińskich zniechęca nadal turystów do wycieczek. Wyjątkiem jest Lwów, dawne polskie miasto, w którym ślady języka polskiego znaleźć można chociażby w dawnych nazwach ulic.

Jeśli i Ty chcesz przekonać się, jak magiczny jest Lwów, nasza pielgrzymka do Lwowa to najlepsza okazja. Z nami zwiedzisz Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – ważne dla wszystkich Polaków miejsce. Z pewnością spodoba Ci się klimat rynku miejskiego i zachwycą katedry: nie tylko łacińska, ale również ormiańska. Lwowska wielokulturowość zachwyca wszystkich turystów: mozaika kulturowa sprawia, że w tym mieście niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Napięte stosunki polsko – ukraińskie związane są między innymi z ukraińskim kultem Stepana Bandery; nie warto jednak oceniać przez ten pryzmat wszystkich mieszkańców Lwowa. Wielu z nich jest bardzo życzliwie nastawionych do turystów, a w szczególności do polskich pielgrzymów i chętnie dzieli się informacjami oraz ciekawostkami o mieście. Gwarantujemy, że pokochasz Lwów i z przyjemnością odwiedzisz to miasto z kolejną pielgrzymką. 

  • Lwów – dawne polskie miasto
  • Zbaraż – niesamowita forteca
  • Chocim –  dawna forteca kresowa
  • Kamieniec Podolski – urzekające krajobrazy
  • Kołomyja – centrum huculskiej sztuki ludowej
  • Rohatyn – przepiękne galicyjskie miasto
  • Krzemieniec – wspaniałe widoki z Góry Bony
  • polskie kościoły i wspólnoty Ukrainy

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Świętego Jana z Dukli


TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji