Chorwacja

Pielgrzymka do zachwycającej Chorwacji – co warto zobaczyć

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:

Zorganizowany wyjazd do Medjugorje? Wybierz się tam z nami! 

Kliknij w zdjęcie i zobacz terminy ????

 

Pielgrzymka lotnicza do Medjugorje

Po co wyjeżdżać na pielgrzymki do Chorwacji? Czy jest tam coś ciekawego dla chrześcijanina, który pragnie odwiedzać sanktuaria? Albo miejsca, w których działały osoby ważne dla Kościoła? Gdy myślimy o świętych to kojarzą nam się Włochy, Hiszpania, Francja czy też Portugalia. Apostołowie działali także w dzisiejszej Grecji, na Cyprze, w Izraelu czy Palestynie. Ale pozwólcie się zaskoczyć i wybrać właśnie do Chorwacji!

A gdy zwątpisz w cuda…

Ten wspaniały i bliski nam kraj to dwa ważne sanktuaria. Pierwszym jest Veprić na Makarskiej, – słynnej i najpiękniejszej części dalmatyńskiego wybrzeża Chorwacji. Drugie to sanktuarium Najświętszej Krwi w Ludbregu – na północy państwa. Początki Veprićia jako miejsca pielgrzymkowego  wiążą się z wyjazdem pierwszej grupy pątników z Dalmacji do Lourdes. Było to dokładnie w 50-tą rocznicę objawień. Po powrocie na Bałkany pojawiła się wola, aby w niewielkiej jaskini na Makarskiej stworzyć kopię groty z Lourdes.

Z kolei Ludbreg to miejsce nieco mniej znane polskim pielgrzymom, położone na północ od stolicy kraju. Tutejsze sanktuarium powstało w miejscu, gdzie przed ponad 600 laty wydarzył się cud eucharystyczny. Według przekazów w kielichu kapłana, który zwątpił w przeistoczenie, pojawiła się prawdziwa ludzka krew. Kielich został ukryty, ale ów ksiądz na łożu śmierci zdradził miejsce jego przechowywania.

Doświadczenie miejsca objawień

Oprócz powyższych miejsc, trzeba pamiętać też o jeszcze jednym. Wprawdzie leży poza granicami Chorwacji, ale zamieszkałe jest w większości przez Chorwatów. To oczywiście Medjugorie – miejsce objawień maryjnych sprzed około 40 lat. To właśnie pielgrzymki do Medjugorie są dla wielu chrześcijan argumentem, aby odwiedzić tę część Europy. Mimo że objawienia są nadal potwierdzane przez komisję watykańską, to od wielu lat mnóstwo pielgrzymów przybywa do tej wioski w Hercegowinie. Podróżują, aby pomodlić się w miejscu widzeń albo odbyć nabożeństwo drogi krzyżowej na wzgórzu Križevac. Ważnym elementem pielgrzymki do Medjugorie jest również spowiedź, która odbywa się przez niemal cały dzień zarówno w, jak i przy kościele św. Jakuba (również po polsku).

Chorwacja na wszelkie wakacje!

Pamiętajmy, że Chorwacja (wraz z sąsiednią Bośnią, Słowenią czy Czarnogórą) to miejsca święte, a także obiekty typowo turystyczne. To przede wszystkim Dubrownik – perła Dalmacji. To także Split, który jest nie tylko pięknym miastem nad Adriatykiem, ale również miejscem męczeństwa chrześcijan! Pałac Dioklecjana, tworzący dziś splickie Stare Miasto, był rezydencją władcy, który z powodu wiary wymordował tysiące chrześcijan. To także Mostar leżący na styku Wschodu i Zachodu, chrześcijaństwa oraz islamu. Bałkany to wspaniała przyroda, zarówno oglądana z okien autobusu, jak i doświadczana osobiście: kąpielisko przy wodospadach Kravicy, chorwackie plaże i widoki na monumentalne góry.

Mamy nadzieję, że tymi propozycjami zachęciliśmy Was do udziału w pielgrzymce do Medjugorie i do zwiedzania Chorwacji właśnie z nami!


SPRAWDŹ NASZE PIELGRZYMKI DO CHORWACJI

Wypoczynek z Misją: Medjugorie

Wypoczynek z Misją: Medjugorie

Warszawa-Modlin, Poznań
ceny od
2299 zł
2475 zł
Sprawdź terminy
Wypoczynek z Misją: Medjugorie

Wypoczynek z Misją: Medjugorie

Kraków, Berlin
ceny od
2379 zł
2295 zł
Sprawdź terminy
Pielgrzymka lotnicza do Medjugorie

Pielgrzymka lotnicza do Medjugorie

Warszawa-Modlin, Londyn-Sta…
ceny od
1599 zł
2065 zł
Sprawdź terminy
Pielgrzymka lotnicza do Medjugorie
Last minute

Pielgrzymka lotnicza do Medjugorie

Wrocław, Kraków, Berlin
ceny od
1699 zł
1975 zł
Sprawdź terminy
Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie
First minute

Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie

Poznań
ceny od
2799 zł
2995 zł
Sprawdź terminy