Skip to content

MEKSYK – odkryj z nami egzotyczne smaki dawnego imperium w Ameryce. Skarby Meksyku z Misja Travel.

 

Odwiedź z nami Kraj Azteków!

Meksyk to kraj, który oczaruje każdego, kto tylko postawi stopę na tej ziemi. Jest to jednocześnie kraj niezwykle różnorodny – z jednej strony posługujemy się tam językiem hiszpańskim, ale z drugiej – funkcjonuje tam wiele lokalnych dialektów. Z jednej strony to państwo o historii sięgającej tysięcy lat, ale z drugiej patrzące z optymizmem w przyszłość. Z jednej strony czuć tu bogactwo dawnych tradycji prekolumbijskich, z drugiej: niesamowity dynamizm, typowy dla regionów latynoskich. Jaki będzie Meksyk Państwa oczami? Nasza wycieczka do Meksyku pozwoli doskonale poznać ten cudowny kraj!

Tradycja Azteków zmieszana ze współczesnością

Podczas wycieczki do Meksyku niemal każdego dnia będziemy mieć styczność z pozostałościami wielu kultur, które żyły na terenie dzisiejszego Meksyku przed tysiącami lat. To przede wszystkim Aztecy, z których cywilizacją będziemy stykać się najczęściej. Już nawet stolica, od której rozpocznie się nasza wycieczka Meksyk, została przecież zbudowana na ruinach dawnego miasta Azteków; tu również znajduje się najwyższa piramida wzniesiona przez ten lud. Z kolei w Choluli dawna piramida jest zwieńczona jak najbardziej współczesnym kościołem. Wszystkie te wspaniałe pamiątki kultury azteckiej (oraz innych kultur obecnych na ziemiach dzisiejszego Meksyku) znajdziemy w stolicy, w Muzeum Antropologii.

Nie tylko ocean, nie tylko Aztekowie

Staramy się, aby nasza wycieczka do Meksyku pokazywała Państwu również inne atrakcje tego arcyciekawego kraju. Dlatego podczas pobytu w Nowym Świecie odwiedzimy również m.in. Pueblo, stolicę stanu o tej samej nazwie. Pospacerujemy tam po centrum historycznym, udamy się też na „Słodką Uliczkę” – tam będzie możliwość degustacji wspaniałych słodyczy regionalnych.  Będziemy też w Taxco, meksykańskiej stolicy srebra, gdzie nie tylko zapoznamy się z procesem produkcji metalu, ale również będziemy mieć możliwość zakupu wyrobów ze srebra. Na pewno niemałym przeżyciem dla wielu z Państwa będzie wizyta w Guadalupe, uznawanym za największe sanktuarium maryjne świata.

Zasłużony wypoczynek nad oceanem

Japonia to jednak nie tylko dobra kultury czy pamiątki kultur przedkolumbijskich, To również (a dla niektórych: przede wszystkim) tysiące kilometrów wybrzeża nad wodami dwóch oceanów: Atlantyku i Pacyfiku. Perłą w koronie meksykańskich kurortó wypoczynkowych jest oczywiście Acapulco, malowniczo położone nad wodami Oceanu Spokojnego. I w tym właśnie miejscu ta nazwa idealnie oddaje charakter oceanu. Tutaj do wody może bez obaw wejść każdy, niezależnie od oswojenia z wodą czy umiejętności pływackich. Historycznie Acapulco było portem, z którego wypływały statki czy karawele do licznych portów zarówno w obu Amerykach, jak i te przecinające Pacyfik w swojej drodze do Azji. Ale meksykańdka wspaniała natura to nie tylko nadoceaniczne plaże, to również możliwość obejrzenia jaskini Cacahuamilpa, uznawanej za najpiękniejszą w całej Ameryce Łacińskiej. 

Zapraszamy zatem na wycieczki do Meksyku – nawet w ciągu krótkiego pobytu można odkryć te niesamowity kraj!

 • miasto Meksyk – jedna z największych metropolii świata
 • Teotihuacan – słynne piramidy słońca i księżyca
 • katedra w mieście Meksyk – liczne pamiątki polskie
 • Cacahuamilpa – największe jaskinie Ameryki Łacińskiej

 • Cholula – największa objętościowo piramida świata
 • Tonantzintla – kościółek w stylu baroku folklorystycznego
 • Pueblo – miasto znane ze swoich słodyczy
 • Taxco – meksykańska stolica srebra, wizyta w warsztacie
 • Acapulco – wypoczynek nad oceanem w formule All Inclusive
 • Muzeum Antropologii – wspaniale pokazane dzieje kultur przedkolumbijskich
 • Autentyczna meksykańska kuchnia i jej smakołyki