STANY ZJEDNOCZONE – Spełnienie amerykańskiego snu!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej – popularnie zwane, USA, to z pewnością marzenie wielu. Ten z pozoru daleki świat, dziś jest już na wyciągnięcie ręki.

Niewątpliwym sercem USA jest Nowy Jork – miasto będące tłem wydarzeń znanych hollywoodzkich produkcji. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy, m.in. siedzibę tamtejszego arcybiskupa, zespół gmachów ONZ oraz jedną z wizytówek miasta, czyli Central Park. Ciekawą atrakcją jest także spacer po najbardziej rozpoznawalnej ulicy Nowego Jorku, Piątej Alei, która słynie z luksusowych sklepów, elitarnymi klubów oraz majestatycznych drapaczy chmur.

W Stanach Zjednoczonych mieszka największa liczba Polonii zagranicznej, która sięga blisko 10 mln ludzi. Jednym z polskich akcentów wiary jest kult Matki Bożej Częstochowskiej, który na przestrzeni dziejów jest nieustannie szerzony przez naszych rodaków. Jednym z ważniejszych miejsc, do którego corocznie pielgrzymuje Polonia z Chicago jest sanktuarium maryjne w Merrillville, piastowane przez księży salwatorianów. Na naszym pielgrzymim szlaku jest także wizyta w polonijnej parafii, prowadzonej przez księży chrystusowców. Szczególnym punktem na mapie wiary jest także Doylestown, czyli najważniejsze sanktuarium amerykańskiej Polonii, zwane też „amerykańską Częstochową”.

W samym Chicago można zobaczyć wiele polskich akcentów, m.in. najstarszy polski zabytek – kościół św. Stanisława Kostki czy Muzeum Polskie, gdzie znajduje się fortepian kompozytora Ignacego Paderewskiego jak również płaskorzeźba z Wieliczki.

Stany Zjednoczone to także piękne krajobrazy, a jednym z punktów programu jest rejs u stóp wodospadów Niagara. Z pewnością dla wielu będzie to nie lada przeżycie. 

  • Nowy Jork – najbardziej znane miasto Stanów Zjednoczonych
  • Manhattan – niezwykła wyspa i dzielnica Nowego Jorku
  • Filadelfia – jedno z najważniejszych historycznie miast USA
  • Doylestown – „amerykańska Częstochowa”
  • Buffalo – odwiedziny polskiej parafii
  • rejs po jeziorze Michigan
  • Merrillville – słynne sanktuarium maryjne i cel pieszych pielgrzymek Polonii z Chicago
  • Chicago – miasto najliczniejszej Polonii amerykańskiej
  • Niagara – zachwycające wodospady i rejs u ich stóp

DOTKNIJ MIEJSC:

lokalnych wspólnot Polonii Amerykańskiej

Matki Bożej Częstochowskiej


TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji