Skip to content

PIELGRZYMKI ŚLADAMI ŚW. HILDEGARDY ODKRYJ MIEJSCA DZIAŁALNOŚCI ŚW. HILDEGARDY

 

Święta Hildegarda z Bingen– benedyktynka, mistyczka, znawczyni medycyny, wielka średniowieczna zielarka, kompozytorka muzyki sakralnej i doktor Kościoła. Znana jest przede wszystkim z holistycznego podejścia do człowieka i ludzkiego organizmu. Zasłynęła z pro-zdrowotnych diet, które pomagają przezwyciężać różne choroby. Według niej, największym lekarstwem jest odpowiednie żywienie. Jej kuchnia opiera się głównie o dietę orkiszowo-warzywno-owocową, poprzedzoną postem leczniczym. Spośród wszystkich produktów, do których człowiek ma dostęp, Hildegarda szczególnie zalecała orkisz oraz koper włoski.

Święta była niewątpliwie jedną z najbardziej wpływowych osób epoki, w jakiej żyła jak również ważną postacią w historii Kościoła. Wieść o jej wiedzy medycznej szybko się rozchodziła, a klasztorne mury odwiedzali nawet królowe, szukając odpowiedniej diagnozy oraz pomocy w swych dolegliwościach.

Dziś możemy odwiedzić klasztor w Bingen, w którym żyła Święta, a siostry benedyktynki przywitają nas świeżo zaparzoną kawą z ziaren orkiszu. Można się również zaopatrzyć w wiele zdrowych produktów, które są owocem pracy zgromadzenia.

„Módl się i przyjmuj z wdzięcznością trudy życia, a dla innych staniesz się znakiem nadziei.” – św. Hildegarda


ODWIEDZISZ Z NAMI:

Niemcy


TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji