JORDANIA – magiczna Petra, nieodkryty Amman, wspaniałe pustynie.

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Jordania to kraj łączący w sobie to, co najwspanialsze dla turysty. Z jednej strony znajdziemy tu częste odwołania do tradycji i i kultury arabskiej, beduińskiej, a z drugiej – to kraj nowocześnie i odważnie patrzący w przyszłość, otwarty na gości z Europy. I taki właśnie kraj pokażemy Ci w trakcie naszej wycieczki do Jordanii! Zwiedzisz z nami kraj, w którym jesteś mile widzianym gościem, kraj doskonałej kuchni, kraj pięknej, choć surowej przyrody i – przede wszystkim – kraj wspaniałych, otwartych i gościnnych ludzi. Jordania to także niemała dawka egzotyki w odległości zaledwie czterech godzin bezpośredniego lotu z Polski.

Wycieczki do Jordanii – kraju wspaniałych pustyń

Niesamowite formy i wspaniałe łuki skalne, pustynny piasek czy też żwir zmieniający barwę, zależnie od pory dnia i pogody, doskonałe punkty widokowe ze skał na sąsiednie doliny – to poznasz w trakcie pobytu na jordańskiej pustyni Wadi Rum na południu kraju. Ale to nie wszystko: czas na pustyni spędzisz jadąc terenówką prowadzoną przez doświadczonego kierowcę, zrobisz wiele najpiękniejszych zdjęć podróżniczych i – co najważniejsze – spędzisz noc na pustyni! Oczywiście nasza wycieczka do Jordanii oznacza, że dbamy o Twój komfort: będziesz miał do dyspozycji wygodne namioty sypialne, osobny namiot, gdzie będziesz mógł (tak, na pustyni!) trochę się odświeżyć. Nie zapomnimy również o Twoim żołądku – położysz się spać wspominając doskonałą jordańską kuchnię, jakiej zakosztowałeś podczas kolacji pod gwiazdami! A więc: maksimum bezpieczeństwa, wygody i jedynych takich wrażeń w życiu!

Wypocznij w Jordanii!

O ile sąsiedni Izrael szczyci się trzema morzami, to Jordania można pochwalić się tylko dwoma: Czerwonym i Martwym. Jordania wycieczka z naszym biurem to wypoczynek nad oboma. Zanurzysz się w krystalicznych wodach w Zatoce Aqaba, może założysz maskę i płetwy, a może i pełen zestaw nurkowy, zobaczysz niesamowitą feerię barw podwodnego świata. Ale jeżeli wolisz być tylko na powierzchni, zabierzemy Cię nad Morze Martwe, gdzie nie zanurzysz się… nawet, gdybyś chciał. Ten unikatowy zbiornik wodny zaoferuje Ci nie maksimum bezpieczeństwa (wodę, w której nie da się utonąć), ale również lecznicze okłady z błota. Co więcej: będziesz mógł porcję tego błota zabrać z sobą do Polski i kontynuować unikatowe kuracje już w domu!

Petra i nie tylko – czyli co zwiedzić w Jordanii?

Oczywiście oferowane przez nasze biuro autorskie wycieczki do Jordanii oferują nie tylko wypoczynek i pobyt na pustyni, ale również sporo zwiedzania. Trudno mówić o tym kraju bez wycieczki do Petry – będziemy mieć pełen dzień na zwiedzenie tego unikatowego miasta Nabatejczyków! Przejdziemy wąwozem Siq, zobaczymy słynny Skarbiec (znany choćby z kilku scen z „Indiany Jones i Ostatnia Krucjata”), będziemy podziwiać mozaiki w kościele bizantyjskim, a na koniec wdrapiemy się na wzgórze, gdzie stoi Świątynia i zachwycimy się panoramą okolicznych gór. Tak wiele w ciągu jednego dnia!

Poza tym pospacerujemy po nieodkrytym Ammanie, spojrzymy w dół na Dolinę Jordanu ze słynnej Jabal Nebo, będziemy podziwiać panoramę Jeziora Galilejskiego z ruin rzymskiego Umm Qais, poznamy jordańską historię Krzyżowców w zamku Aljoun, zwiedzimy również Jerash – najlepiej zachowane rzymskie miasto w tej części basenu Morza Śródziemnego.

Zapraszamy zatem na wyjazdy do Jordanii! POkażemy Ci ten egzotyczny, ale bliski kraj z różnych stron!

 • Petra– magiczne miasto Nabatejczyków, jeden z Nowych Cudów Świata
 • Madaba – słynna mozaikowa mapa krajów Bliskiego Wschodu
 • Amman – nieodkryta przez turystów metropolia
 • Umm Qaisruiny miasta rzymskiego i ottomańskiego

 • Aqaba – zanurz się w ciepłych wodach Morza Czerwonego
 • Wadi Rum – tak rozgwieżdżonego nieba nie ma nigdzie! Zobaczysz je nocując w namiotach na pustyni
 • Góra Nebo – niesamowita panorama doliny Jordanu
 • Amman – zobacz panoramę miasta z Cytadeli
 • Aljoun – średniowieczny zamek Krzyżowców
 • Morze Martwe – kąpiel w najniższej położonym miejscu Ziemi
 • Kuchnia – skosztuj bliskowschodnich dań w oryginale!


wycieczki do jordanii
jordania wycieczki fakultatywne
wycieczki do petry
wycieczka do petry
jordania wycieczki
wycieczki jordania
wycieczki jordania
wycieczka petra
jordania wycieczki objazdowe
petra wycieczka

Poleć z nami do Jordanii!

Kraków

+ 1 inne lotnisko

Kraków

Poznań

ceny od
4021 zł

Wszystkich terminów:8

Najbliższy wyjazd:
11.02 – 18.02.2023

Sprawdź terminy