Wycieczki do Jordanii – odwiedź magiczną Petrę i wspaniałe pustynie

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Poleć z nami do Jordanii!

Warszawa-Modlin

Poznań

ceny od
4399 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 4399 zł (24.11.2023)

Wszystkich terminów:6

Najbliższy wyjazd:
21.01.2024 – 28.01.2024

Sprawdź terminy

Przekonaj się, że Wycieczki do Jordanii pozwolą Ci poznać kraj, który łączy w sobie wszystko to, czego pragnie turysta. Znajdziemy tu zarówno liczne odwołania do kultury i tradycji arabskiej, ale również napotkamy nowoczesny kraj, otwarty na gości z Europy. I taką właśnie Jordanię zaprezentujemy Ci w trakcie naszej wycieczki do Jordanii! Będziesz tu – czy to w słynnej Petrze, czy na pustyni, czy po prostu w hotelach mile widzianym gościem. Jordania zaoferuje Ci doskonałą kuchnię. Poznasz też kraj pięknej, surowej natury i – co chyba najważniejsze – kraj gościnnych i otwartych ludzi. Jordania jest również miejscem, gdzie możesz doświadczać całkiem sporej dawki egzotyki. A to wszystko zaledwie cztery godziny lotu z Polski!

Jordania – kraj cudownych pustyń

Łuki skalne, punkty widokowe, czerwony piasek lub żwir zmieniające barwę o świcie i zmroku – wszystko to zobaczysz w trakcie pobytu na pustyni Wadi Rum na południu Jordanii. Ale oprócz tego czas na pustyni spędzisz jadąc terenówką prowadzoną przez jordańskiego kierowcę doświadczonego w wożeniu gości właśnie tutaj. W swoim archiwum będziesz mieć mnóstwo wspaniałych zdjęć podróżniczych i – to chyba najwspanialsze wrażenie – spędzisz noc na pustyni! Oczywiście nasza wycieczka do Jordanii oznacza, że zatroszczymy się o Twój komfort. Damy Ci do dyspozycji wygodne namioty sypialne, osobny namiot, gdzie będziesz mógł (tak, na pustyni!) trochę się odświeżyć. Nie zapomnimy również o Twoim żołądku – głodny turysta to wszakże zły turysta! Pójdziesz spać wspominając doskonałą jordańską kuchnię, jakiej zaznasz w trakcie kolacji pod gwiazdami!

Wypocznij w Jordanii!

Sąsiednie kraje – Izrael oraz Palestyna – szczycą się trzema morzami, natomiast Jordania można pochwalić się tylko dwoma: Czerwonym i Martwym. Wycieczka do Jordanii z Misja Travel da Ci możliwość wypoczynku nad oboma. Zanurzysz się w krystalicznych wodach w Zatoce Aqaba, może założysz maskę i płetwy, a może i pełen zestaw nurkowy, poznasz niesamowite barwy i kształty podwodnego świata. Ale jeżeli wolisz być tylko na powierzchni, zabierzemy Cię nad Morze Martwe, gdzie nie zanurzysz się… nawet, gdybyś tego bardzo pragnął! To unikatowe jezioro zaoferuje Ci maksimum bezpieczeństwa (czyli wodę, w której nie da się nigdy utopić), ale również zdrowotne okłady z miejscowego błota. Ale to nie wszystko: będziesz mógł owo błoto zabrać z sobą do Polski, aby tu kontynuować kurację!

Petra i nie tylko – czyli co zwiedzić w Jordanii?

Proponowane przez nasze biuro autorskie wycieczki do Jordanii oferują nie tylko wypoczynek i pobyt na pustyni, ale także niemało zwiedzania. Trudno wybrać się do Jordanii bez wycieczki do Petry. Spędzimy tu pełen dzień, odwiedzając unikatowe miasto Nabatejczyków! Odbędziemy spacer unikatowym wąwozem Siq, zobaczymy znany Skarbiec (na pewno widzieliście go m.in. w kilku scenach „Indiany Jones i Ostatnia Krucjata”). Będziemy również podziwiać mozaiki w kościele bizantyjskim w sercu Petry, a na koniec wejdziemy na niewielkie wzgórze, gdzie stoi Świątynia i będziemy podziwiać panoramę okolicznych gór.

Poza tym pospacerujemy po nieodkrytym Ammanie, spojrzymy w dół na Dolinę Jordanu ze słynnej Góry Nebo, poznamy jordańskie dzieje Krzyżowców w zamku Aljoun, odwiedzimy także Jerash – najlepiej zachowane rzymskie miasto w tej części basenu Morza Śródziemnego.

 • Petra– unikatowe miasto Nabatejczyków, jeden z Nowych Cudów Świata
 • Madaba – znana mozaikowa mapa Izraela, Jordanii czy Egiptu
 • Amman – metropolia nieodkryta przez turystów
 • Umm Qaisruiny starożytnego miasta rzymskiego

 • Aqaba – zanurz się w ciepłych wodach Morza Czerwonego
 • Wadi Rum – takiego nieba pełnego gwiazd nie ma nigdzie! Zobaczysz je śpiąc na pustyni
 • Góra Nebo – niesamowita panorama doliny Jordanu i okolic Morza Martwego
 • Amman – panoramę stolicy kraju z Cytadeli
 • Aljoun – średniowieczna forteca Krzyżowców
 • Morze Martwe – „najniższa” kąpiel w Twoim życiu. W dodatku: bez ryzyka utonięcia!
 • Kuchnia – doskonałe bliskowschodnie danie w oryginale!


wycieczki do jordanii
jordania wycieczki fakultatywne
wycieczki do petry
wycieczka do petry
jordania wycieczki
wycieczki jordania
wycieczki jordania
wycieczka petra
jordania wycieczki objazdowe
petra wycieczka