Skip to content

JORDANIA – Podróżuj w poszukiwaniu śladów Biblii

 

Jordania to wspaniały kraj, który łączy w sobie zamiłowanie do wielowiekowej arabskiej tradycji, otwierając się również na świat Zachodu. Jordania zachwyci zarówno miłośników historii czy krajobrazów, jak i tych, którzy stawiają na wypoczynek – i bierny, i aktywny.

Większość z nas kojarzy ten orientalny kraj z Petrą – tajemniczym skalnym miastem Nabatejczyków, rzymskimi pamiątkami, rozsianymi pośród jordańskich pustyń czy też z Pustynnymi Zamkami, które służyły jako rezydencje rodowe lub farmy. Niewątpliwie, należy tu wspomnieć o miejscach chrześcijańskich: Madabie ze słynną mozaikową mapą krajów biblijnych, czy o Górze Nebo, na którą Mojżesz wstąpił przed swoją śmiercią, a skąd pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną.

Ziemia Święta i Jordania to bardzo ważne dla każdego chrześcijanina tereny. W końcu to tutaj ponad dwa tysiące lat temu odbył się chrzest Jezusa, tu głosił swoje nauki, umarł i zmartwychwstał. Nic dziwnego zatem, że pielgrzymka do Jordanii jest marzeniem wielu chrześcijan z całego świata. Ziemia Święta i Jordania to także miejsce, w którym stykają się trzy kultury: chrześcijańska, muzułmańska i żydowska. Zanieś swoje intencje do Ziemi Świętej, którą jest nie tylko Izrael, ale i ziemie Jordanii. Były one świadkami wielu wydarzeń ze Starego Testamentu. Stąpaj po szlakach, które przemierzał Jezus, a wieki przed nim również Mojżesz!

Jordania to jednak nie tylko tereny wydarzeń z Nowego Testamentu, ale również starotestamentowa kraina. Niewiele jest miejsc na świecie, w których intensywniej poczujesz obecność Boga; pielgrzymka w te okolice zdecydowanie wzmocni Twoją wiarę. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób poszukujących swojej drogi duchowej oraz doświadczonych pielgrzymów opracowaliśmy specjalny program pielgrzymki do Jordanii. Opiera się on na licznych nawiązaniach do Starego Testamentu. To propozycja nie tylko dla miłośników historii, choć i oni znajdą w programie wiele interesujących atrakcji. Nie zapominamy także o walorach krajoznawczych, bowiem Jordania to także przepiękne widoki. Połączenie wpływów chrześcijańskich i arabskiej tradycji sprawia, że w Jordanii panuje niesamowity i niepowtarzalny klimat; podczas naszej pielgrzymki możesz doświadczyć na własnej skórze, jak wyglądało życie biblijnych postaci przed wieloma wiekami. Nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo – nasze pielgrzymki to doskonale zorganizowane wyprawy, podczas których możesz liczyć na wsparcie organizacyjne ze strony pilota wycieczek i tłumacza, a także wsparcie duchowe księdza.

 

  • Petra – najsłynniejsze starożytne miasto Nabatejczyków
  • Wadi Mujib – jordański “Wielki Kanion”
  • Morze Martwe – najniżej położone miejsce na Ziemi i kąpiel w akwenie, w którym nie sposób się utopić
  • Wadi Rum – wspaniałe klify na pustyni
  • Madaba – najbardziej znana mozaikowa mapa Ziemi Świętej w kościele św. Jerzego
  • Góra Nebo – wspaniały widok Ziemi Kanaan; taki sam, jaki Mojżesz pokazał Izraelitom
  • Dolina Jordanu – miejsce chrztu Pana Jezusa
  • Pustynne Zamki – rezydencje pośrodku jordańskiej pustyni
  • Jerash – doskonale zachowane pozostałości rzymskiego miasta

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Jezusa Chrystusa

Mojżesza

Jana Chrzciciela

GALERIA


TERMINY PIELGRZYMEK

Pielgrzymka do Jordanii
First minute najbliższy: 16.11.2024

Promocyjne terminy

16.11.2024 – 23.11.2024
17.11.2024 – 24.11.2024
08.03.2025 – 15.03.2025
09.03.2025 – 16.03.2025
ceny od
4947 zł

Wszystkich terminów:4

Najbliższy wyjazd:
16.11.2024 – 23.11.2024

Sprawdź terminy