JORDANIA – Podróżuj w poszukiwaniu śladów Biblii

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Jordania to wspaniały kraj, który łączy w sobie zamiłowanie do wielowiekowej arabskiej tradycji, otwierając się również na świat Zachodu. Jordania zachwyci zarówno miłośników historii czy krajobrazów, jak i tych, którzy stawiają na wypoczynek – i bierny, i aktywny.

Większość z nas kojarzy ten orientalny kraj z Petrą – tajemniczym skalnym miastem Nabatejczyków, rzymskimi pamiątkami, rozsianymi pośród jordańskich pustyń czy też z Pustynnymi Zamkami, które służyły jako rezydencje rodowe lub farmy. Niewątpliwie, należy tu wspomnieć o miejscach chrześcijańskich: Madabie ze słynną mozaikową mapą krajów biblijnych, czy o Górze Nebo, na którą Mojżesz wstąpił przed swoją śmiercią, a skąd pokazał Izraelitom Ziemię Obiecaną.

Ziemia Święta i Jordania to bardzo ważne dla każdego chrześcijanina tereny. W końcu to tutaj ponad dwa tysiące lat temu odbył się chrzest Jezusa, tu głosił swoje nauki, umarł i zmartwychwstał. Nic dziwnego zatem, że pielgrzymka do Jordanii jest marzeniem wielu chrześcijan z całego świata. Ziemia Święta i Jordania to także miejsce, w którym stykają się trzy kultury: chrześcijańska, muzułmańska i żydowska. Zanieś swoje intencje do Ziemi Świętej, którą jest nie tylko Izrael, ale i ziemie Jordanii. Były one świadkami wielu wydarzeń ze Starego Testamentu. Stąpaj po szlakach, które przemierzał Jezus, a wieki przed nim również Mojżesz!

Jordania to jednak nie tylko tereny wydarzeń z Nowego Testamentu, ale również starotestamentowa kraina. Niewiele jest miejsc na świecie, w których intensywniej poczujesz obecność Boga; pielgrzymka w te okolice zdecydowanie wzmocni Twoją wiarę. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób poszukujących swojej drogi duchowej oraz doświadczonych pielgrzymów opracowaliśmy specjalny program pielgrzymki do Jordanii. Z jednej strony opiera się on na życiorysie św. Pawła Apostoła, z drugiej – znajdziesz w nim wiele nawiązań do Starego Testamentu. To propozycja nie tylko dla miłośników historii, choć i oni znajdą w programie wiele interesujących atrakcji. Nie zapominamy także o walorach krajoznawczych, bowiem Jordania to także przepiękne widoki. Połączenie wpływów chrześcijańskich i arabskiej tradycji sprawia, że w Jordanii panuje niesamowity i niepowtarzalny klimat; podczas naszej pielgrzymki możesz doświadczyć na własnej skórze, jak wyglądało życie biblijnych postaci przed wieloma wiekami. Nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo – nasze pielgrzymki to doskonale zorganizowane wyprawy, podczas których możesz liczyć na wsparcie organizacyjne ze strony pilota wycieczek i tłumacza, a także wsparcie duchowe księdza.

 

  • Petra – najsłynniejsze starożytne miasto Nabatejczyków
  • Wadi Mujib – jordański “Wielki Kanion”
  • Morze Martwe – najniżej położone miejsce na Ziemi i kąpiel w akwenie, w którym nie sposób się utopić
  • Wadi Rum – wspaniałe klify na pustyni
  • Madaba – najbardziej znana mozaikowa mapa Ziemi Świętej w kościele św. Jerzego
  • Góra Nebo – wspaniały widok Ziemi Kanaan; taki sam, jaki Mojżesz pokazał Izraelitom
  • Dolina Jordanu – miejsce chrztu Pana Jezusa
  • Pustynne Zamki – rezydencje pośrodku jordańskiej pustyni
  • Jerash – doskonale zachowane pozostałości rzymskiego miasta

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Świętego Pawła

GALERIA


TERMINY PIELGRZYMEK

Pielgrzymka do Jordanii
Last minute

Pielgrzymka do Jordanii

Poznań, Warszawa-Modlin
ceny od
4625 zł
4817 zł
Sprawdź terminy
Wypoczynek z Misją: Jordania
First minute

Wypoczynek z Misją: Jordania

Kraków, Poznań
ceny od
2722 zł
2818 zł
Sprawdź terminy