Skip to content

HISZPANIA – Wycieczki do Hiszpanii: sekrety Andaluzji, słońce Katalonii, potęga Kastylii

 

Poleć z nami do Hiszpanii

Hiszpania to jeden z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Oferuje bowiem turyście wszystko, czego może on potrzebować. Mamy tu doskonałą kuchnię, piękne krajobrazy, zabytki z wielu epok, budowane zarówno przez władców samej Hiszpanii (lub mniejszych państw niegdyś tu położonych), jak i Maurów. Czy również Państwa zachwyci ten kraj? – przekonajcie się o tym w trakcie naszej wycieczki do Hiszpanii. Jest to oczywiście tak duży kraj (ponad 1,5x większy od Polski!), zatem trudno zwiedzić go w całości podczas jednego wyjazdu. Dlatego też każdy z proponowanych przez nas wyjazdów obejmuje jedną część kraju. W naszej ofercie znajdą Państwo wycieczki do Madrytu, obejmujące centralną część kraju, wycieczki do Andaluzji, w których zwiedzamy tę skąpaną w słońcu prowincję oraz wycieczki do Barcelony i Katalonii, gdzie podróżujemy pomiędzy błękitem morza a dzikimi skałami Pirenejów.

Każda część kraju jest inna. Zatem: aby poznać całą Iberię trzeba chyba pojechać aż trzy razy – na trzy wycieczki do Hiszpanii!

Pod hiszpańskim słońcem Morza Śródziemnego

Czy chciałbyś odwiedzić kraj, gdzie słońce świeci przez niemal 300 dni w roku? Kraj, w którym na stołach królują (w wielu postaciach) ryby oraz owoce morza? Kraj, w którym plaże łączą się z deptakami, a te z kolei z centrami miast? Gdzie można w kilka minut po obiedzie znaleźć się na zalanej słońcem plaży? Tak, życie w Hiszpanii jest nierozerwalnie związane z morzem! Na brzegu znajdziemy też wiele wspaniałych miejsc, które odwiedzamy w trakcie wycieczek po Hiszpanii. To przede wszystkim Barcelona z jej niesamowitymi dziełami Gaudiego. To również piękna andaluzyjska Malaga – miasto Picassa oraz nieodległy Kadyks, uznawany za jedno z najstarszych miasta Starego Kontynentu. Niedaleko stąd leży również Gibraltar z niesamowitą skałą wysuniętą ku Afryce pomiędzy spienionymi wodami Cieśniny Gibraltarskiej.

Śródlądowa Hiszpania – nie tylko śladami don Kichota!

Trasy każdej naszej wycieczki do Hiszpanii to również wiele wspaniałości natury, architektury i kuchni z dala od mórz. To przede wszystkim stołeczna Kastylia – a więc centralnie położony region Hiszpanii ze stolicą w Madrycie. Znajdziemy tu wiele ikonicznych miejsc: madrycką Puerta del Sol, dzielnicę Malasana (znaną z filmów Almodovara) czy – dla fanów piłki – stadion Santiago Bernabeu, na którym swoje mecze rozgrywają Królewscy. W sąsiedztwie stolicy kraju znajdziemy wiele niesamowitych miejsc: słynny rzymski akwedukt w Segovii, Avilę słynącą ze swoich murów obronnych czy Toledo – miasto El Greco i pierwszą stolicę zjednoczonej Hiszpanii. Ale również w regionach nadmorskich wiele perełek zbudowano w głębi lądu. Nie sposób tu nie wspomnieć na początku o Alhambrze – cudzie architektury mauryjskiej w sercu Granady. Sąsiednią perełką jest oczywiście katedra w Sevilii, gdzie można wejść (a w jej dziejach można było również wjechać konno!) na wieżę-dzwonnicę: Giraldę. Niedaleko stamtąd znajduje się wiele urokliwych 'Pueblos Blancos’ – białych miast, które dla wielu są głównym powodem wyjazdu na wycieczki do Andaluzji. No i nie można zapomnieć o Katalonii! Wprawdzie dla wielu turystów wizyta w tym regionie to tak naprawdę wycieczka do Barcelony, ale jest tu również wiele ukrytych perełek. To przede wszystkim wspaniałe średniowieczne miasteczka, jak Besalu czy Figueres, to wielokulturowa Girona oraz – oczywiście – Andora, niewielkie państewko ukryte w sercu Pirenejów.

Wycieczki do Hiszpanii – nie tylko miasta, ale również natura!

Półwysep iberyjski oferuje mnóstwo atrakcji nie tylko miłośnikom miast, architektury czy muzeów, ale również tym, którzy chcą podziwiać cuda natury. W trakcie wycieczki do Katalonii oferujemy Państwu możliwość wyjazdu do śródgórskiej Andory; zwiedzamy również słynny klasztor w Montserrat położony pośród katalońskich gór. Z kolei podczas wycieczki do Andaluzji zwiedzamy niesamowity rezerwat przyrody Torcal de Antequera. Przypomina on polskie lub czeskie skalne miasta, a naszych turystów zapraszamy na wspaniałą wędrówkę pośród oryginalnych form piaskowcowych tworzących tamtejsze skały. Natomiast zwiedzając centralną Kastylię podróżujemy pośród wyżyn hiszpańskiej Mesety, które wiosną i wczesnym latem epatują wspaniałą zielenią.

Pozostaje życzyć Państwu wspaniałych wrażeń podczas każdej z naszych wycieczek!

 • Granada – Alhambra: arcydzieło sztuki Maurów
 • Pueblos Blancos – słynne Białe Miasta pod błękitnym niebem Andaluzji
 • Barcelona – zwiedzanie wspaniałego miasta z licznymi dziełami Antonio Gaudiego
 • Madryt – spaceruj śladami filmów Almodovara w dzielnicy Malasana

 • Cordoba – potężny meczet będący od wieków kościołem
 • Girona – urokliwe katalońskie miasto z idealnie zachowaną starówką oraz dzielnicą żydowską
 • Figueres – miasto Salvadora Dali u stóp Pirenejów
 • Segovia słynny rzymski akwedukt zbudowany bez zaprawy murarskiej
 • Gibraltar – fragment Wielkiej Brytanii z widokiem na Maroko
 • Avila – miasto położone w sercu gór, słynące z potężnych murów miejskich
 • Sevilla – ogromna gotycka katedra z grobem Krzysztofa Kolumba oraz z panoramą miasta z Giraldy
 • Cuenca – „Wiszące Miasto Hiszpanii” na liście UNESCO


wycieczki do andaluzji
madryt wycieczka samolotem
hiszpania wycieczki objazdowe
wycieczki do madrytu
wycieczki gibraltar
wycieczki andaluzja
madryt wycieczki
wycieczka objazdowa hiszpania
wycieczki do barcelony
wycieczki hiszpania
granada wycieczki
hiszpania wycieczki
andaluzja wycieczki
barcelona wycieczki