JAPONIA – odkryj z nami magię Dalekiego Wschodu. Poznaj Oblicza Japonii z Misja Travel.

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Odwiedź z nami Kraj Kwitnącej Wiśni!

Warszawa-Chopin

ceny od
12795 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 12795 zł (24.11.2023)

Pozostał tylko1termin

18.10.2024 – 27.10.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz

Japonia to kraj zaskakujący każdego kto tylko pojawi się na jej ziemi. Japończycy mogą poszczycić się kulturą i tradycją bardzo różniącą się od tej, którą znamy z naszego, zachodniego kręgu. My, Europejczycy, patrzymy na kraj Kwitnącej Wiśni z zaciekawieniem, ale i pewną dozą dystansu. Zapraszamy do przeżycia niezwykłej przygody, jaką jest poznanie tego odległego i egzotycznego kraju w trakcie wycieczki do Japonii.

Japonia to kraj wyspiarski, który zachwyca swoją spójnością narodową mimo, iż leży na ok. 7000 wysp i wysepek. Wszystko dzięki silnej władzy centralnej oraz pewnej izolacji spowodowanej położeniem geograficznym oraz strachem przed kulturą Zachodu.

Tradycja zmieszana z nowoczesnością – Japonia od dwóch stron

Podczas wycieczki do Japonii zwiedzamy wiele miast na największej wyspie Honsiu oraz podróżujemy superszybkim pociągiem shinkansen na południową wyspę Kiusiu, charakteryzującą się bardziej tropikalnym klimatem. To tam śpimy w tradycyjnych hotelach – ryokanach, przebieramy się w tradycyjne stroje i uczestniczymy w uroczystej i tradycyjnej japońskiej kolacji. Spoglądamy do dołu na świętą górę Japończyków – Fuji, a z góry – na Tokio, rozświetlone tysiącami neonów i reklam. Jednak w tym samym Tokio znajdują się tradycyjne japońskie herbaciarnie, tu i ówdzie można napotkać gejsze, a na każdym kroku napotkamy przekąski lub nawet słodycze (!) o smaku zielonej herbaty. To tutaj znajduje się – podobno – najruchliwsze przejście dla pieszych na świecie. Łączy ono liczne biurowce, wieżowce, pomiędzy którymi japońscy biznesmani udają się na (jednak!) tradycyjny japoński obiad. W trakcie wycieczki do Japonii łatwo zauważyć, że historia i współczesność tworzą spójny konglomerat!

Od najstarszej do najnowszej historii

Na trasie każdej chyba wycieczki do Japonii znajdziemy miejsca nawiązujące zarówno do początków historii Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i do jej najnowszych dziejów. Odwiedzimy zarówno Narę, pierwszą stolicę Japonii, jak Kioto, które pełniło tę funkcję później. Naszym celem będą też liczne zamki z czasów szogunatu. Nawiedzimy również kilka świątyń: zarówno buddyjskich, jak i szintoistycznych. Na pewno niemałym przeżyciem będzie wizyta w Hiroszimie, pierwszym mieście, które doświadczyło skutków broni atomowej. Odwiedzimy tutaj Muzeum Bomby, pospacerujemy po Parku Pokoju oraz zobaczymy fragmenty budowli pozostałych po tragicznych wydarzeniach z samego końca II Wojny.

Również coś dla ciała…

Japonia to nie tylko miejsce dla miłośników nowoczesnych technologii czy egzotycznej dla nas tradycji. To również miejsce, gdzie znakomicie można podreperować własne zdrowie. Temu służą przede wszystkim liczne źródła czy baseny z wodą termalną. Czasem – przyznajmy – nie pachnie ona najlepiej, ale z pewnością pomoże naszemu zdrowiu. Warto też pamiętać o tradycyjnej kuchni japońskiej – nie na darmo mieszkańcy Nipponu należą do najbardziej długowiecznych mieszkańców świata! Małą część tego zdrowia możemy zabrać z sobą – podczas wycieczki do Japonii odwiedzimy sklepy z typowymi potrawami japońskimi, które potem możemy przecież czasem przygotować w domu. Możemy też podpatrzeć miejscowego mistrza kuchni i po powrocie z wycieczki do Tokio pochwalić się znajomym naszym kulinarnym, japońskim kunsztem. Albo choćby spróbować przez kilka dni żyć tak, jak Japończycy.

 • Tokio – jedna z największych metropolii świata
 • Fuji – nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie
 • Shinkaneny – pierwsze pociągi wysokich prędkości na świecie
 • Nara– pierwsza stolica Japonii, park z jelonkami

 • Hiroszima– świadek tragicznych wydarzeń z 1945 r., Muzeum Bomby
 • Itsukushima – słynna brama tori wznoząca się wpprost z wody
 • Onseny – kąpiel w tradycyjnych japońskich gorących źródłach
 • Himeji – odwiedź słynny Zamek Białej Czapli
 • Kurashiki – „Japońska Wenecja” i rejs tradycyjnymi łodziami
 • Kioto– Złoty Pawilon i słynna świątynia Fushimi Inari
 • Shibuya – historia wiernego psa Hatchiko
 • Autentyczna japońska kuchnia i ceremonie herbaciane


wycieczki do japonii
wycieczki do Tokio
japonia wycieczki
japonia tanie wyjazdy
wycieczki japonia
japonia co zwiedzać
japonia wycieczki objazdowe
wycieczki kwitnienie wiśni
wycieczka do japonii
japonia wycieczka