WŁOCHY – „Każdy człowiek ma dwie ojczyzny – swoją własną i Włochy”

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Poleć z nami do Włoch

Wycieczka: Apulia – słońce, klify i oliwki
Ostatnie miejsca najbliższy: 15.06.2023

Zamykamy rezerwację

15.06 – 22.06.2023 4 miejsca

Warszawa-Modlin

+ 3 inne lotniska

Warszawa-Modlin

Berlin

Kraków

Poznań

ceny od
3199 zł

Wszystkich terminów:5

Najbliższy wyjazd:
15.06 – 22.06.2023

Sprawdź terminy
Włoskie marzenia: Rzym i Toskania - Wycieczka do Włoch
Potwierdzone najbliższy: 24.06.2023

Promocyjne terminy

24.06 – 01.07.2023

Poznań

+ 3 inne lotniska

Poznań

Kraków

Warszawa-Modlin

Katowice

ceny od
2999 zł

Wszystkich terminów:3

Najbliższy wyjazd:
24.06 – 01.07.2023

Sprawdź terminy

Warszawa-Modlin

+ 1 inne lotnisko

Warszawa-Modlin

Kraków

ceny od
2999 zł

Wszystkich terminów:2

Najbliższy wyjazd:
04.09 – 11.09.2023

Sprawdź terminy

Kraków

+ 3 inne lotniska

Kraków

Warszawa-Modlin

Warszawa-Chopin

Gdańsk

ceny od
2699 zł

Wszystkich terminów:2

Najbliższy wyjazd:
09.09 – 13.09.2023

Sprawdź terminy

Italia nieustannie zaskakuje i zachwyca nawet swoich stałych bywalców. Klasyka gatunku, która skrywa miliony pereł. Jedno z miejsc, gdzie narodziła się nasza europejska kultura. I oczywiście jedna z najwspanialszych i najbardziej znanych kuchni świata.

Każde włoskie borgo, czyli wioska, oferuje przepiękne widoki, wyjątkowe spacery malowniczymi uliczkami oraz wyśmienite jedzenie. Duże miasta, wśród zgiełku motorynek, pokazują nam swe najwspanialsze zabytki, potwierdzając tym samym, że są niczym muzea na otwartym powietrzu.

Jednak to kilka miast zadecydowało o dzisiejszym kształcie i bogactwie Włoch. To z pewnością Florencja, w której przez kilkaset lat działał możny ród Medyceuszy – patronów kultury. To Rzym, którego architektura była przez wieki współtworzona przez kolejnych papieży. To Bolonia i Neapol – dwie kulinarne stolice Włoch. Ale to także Mediolan, Wenecja, Bari oraz sycylijskie Palermo czy Catania.

Wycieczki do Rzymu – odkryj kolebkę naszej kultury!

Szukasz miejsca, w którym każdy poranek przywita Cię pięknym słońcem? Chcesz odwiedzić piękne miasta, ale od wycieczek oczekujesz czegoś więcej? Nasze wycieczki do Rzymu wyróżniają się na tle innych propozycji; są doskonałą opcją, aby poznać wszystkie (znane i mniej znane) zaułki Wiecznego Miasta. Ważną częścią wizyty w Rzymie jest oczywiście zwiedzanie Watykanu – zarówno bazyliki, jak i słynnych Muzeach Watykańskich, gromadzących jedną z najbogatszych kolekcji świata.

Czy przed wyjazdem na wycieczki do Włoch powstrzymuje Cię obawa przed dużymi odległościami? Bez obaw – z myślą o osobach takich jak Ty w naszej ofercie znalazła się wycieczka do Rzymu samolotem. Dzięki temu na miejscu znajdziesz się już po zaledwie dwóch godzinach lotu i bez problemu możesz niemal od razu przystąpić do zwiedzania. Oferujemy wycieczki z wielu polskich miast: Warszawa, Kraków czy Poznań to tylko niektóre z nich.

Nie tylko Rzym – wycieczki do Toskanii, Apulii i na Sycylię!

Chciałbyś pojechać z nami na wycieczki do Włoch, ale byłeś już w samym Rzymie? Nic straconego, w ofercie naszego biura znajdziesz również autorskie programy po innych częściach Włoch. Największą popularnością cieszą się nasze wycieczki do Toskanii, podczas których zwiedzamy nie tylko stolicę regionu, Florencję, ale odwiedzamy też inne urokliwe miasta i miasteczka: Sienę, Volterrę czy Pizę.

Jeśli chciałbyś poznać inne regiony Włoch – zapraszamy na nasze inne trasy. W trakcie np. wycieczki do Mediolanu odwiedzisz nie tylko włoską stolicę mody, ale poznasz również znacznie mniej znaną Genuę oraz urokliwe włoskie wybrzeże w okolicach Cinque Terre. Ta nazwa dosłownie oznacza „pięć ziem” – chodzi o pięć niewielkich, choć przepięknych miasteczek położonych na klifach i w stromych dolinach schodzących do Morza Liguryjskiego.

Kochają Państwo słynne 'Il Mezzogiorno” – Południe słonecznej Italii? Dla tych z Państwa przygotowaliśmy wycieczki do Neapolu, podczas których zwiedzamy równie piękne Wybrzeże Amalfitańskie i wybieramy się w rejs na Capri. Jeśli natomiast wolą Państwo poznać z nami południowo-wschodnią część Włoch – proponujemy wycieczki do Bari i skąpanej w słońcu Apulii. W programie tej ostatniej nie zabraknie oczywiście słynnej, filmowo urzekającej Matery, tajemniczych domków w Alberobello czy wspaniałych białych miast nad Adriatykiem: Polignano, Ostuni czy Peschici.

Wycieczka na Sycylię – tylko z nami!

Sycylia niezmiennie zachwyca! Jest tak odmienna od kontynentalnych Włoch, różni się od niech nie tylko krajobrazem czy historią , ale również częściowo językiem, kuchnią i tradycjami. To tutaj, z pewną regularnością, pomrukuje słynna Etna, wyrzucając czasami nieco lawy na okoliczne pola. To tutaj napotkamy niesamowitą mieszankę kultur – Sycylia w swojej historii była rządzona przez Greków, Normanów, Fenicjan, Włochów… A przecież każdy władca pozostawiał coś po sobie – w architekturze, kuchni czy obyczajach. W trakcie naszej wycieczki na Sycylię postaramy się pokazać Państwu dziedzictwo wszystkich tych kultur, które niegdyś władały tą przepiękną wyspą.

 • Neapol – kolacja w tradycyjnej pizzerii stolicy włoskiego Południa
 • Cinque Terre – przejście szlakiem pieszym nad Morzem Liguryjskim
 • Agrigento – Dolina Świątyń na południu malowniczej Sycylii
 • Wezuwiusz – panorama Zatoki Neapolitańskiej ze szczytu wulkanu na 1200 m. n.p.m.
 • Amalfi – najpiękniejsze wybrzeże Europy
 • Mediolan – włoska stolica mody ze słynną katedrą; miasto Opery La Scala
 • Garda – rejs po słynnym jeziorze z widokiem na Alpy
 • Matera – filmowa Jerozolima Mela Gibsona, miasto domów i kościołów wykutych w skale
 • Vieste i Peschici – „Białe Miasta” półwyspu Gargano
 • Capri – rejs na rajską wyspę
 • Florencja – włoska stolica kultury, miasto Medyceusza
 • Taormina – wspaniały amfiteatr z widokiem na Etnę i na złote plaże
 • Alberobellomiasteczko białych, kamiennych domków


Wycieczki do Apulii
wycieczki do toskania
włochy wycieczki objazdowe
wycieczki do rzymu
toskania wycieczki
Apulia wycieczki
wycieczki do watykanu
wycieczki włochy
wycieczki lotnicze do włoch
wycieczki do włoch południowych
wycieczki toskania
wycieczki do włoch północnych
wycieczki do neapolu
Rzym wycieczki
wycieczki na sycylię