WŁOCHY – „Każdy człowiek ma dwie ojczyzny – swoją własną i Włochy”

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Poleć z nami do Włoch

Warszawa-Modlin

Kraków

Warszawa-Chopin

Berlin

+ 1 inne lotnisko

Warszawa-Modlin

Kraków

Warszawa-Chopin

Berlin

Poznań

ceny od
3199 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 3374 zł (03.12.2023)

Wszystkich terminów:8

Najbliższy wyjazd:
09.03.2024 – 16.03.2024

Sprawdź terminy

Warszawa-Modlin

Kraków

Gdańsk

Warszawa-Chopin

+ 3 inne lotniska

Warszawa-Modlin

Kraków

Gdańsk

Warszawa-Chopin

Katowice

Wrocław

Berlin

ceny od
2999 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 2999 zł (06.11.2023)

Wszystkich terminów:8

Najbliższy wyjazd:
10.03.2024 – 17.03.2024

Sprawdź terminy
Włoskie marzenia: Rzym i Toskania - Wycieczka do Włoch
Ostatnie miejsca najbliższy: 16.03.2024

Promocyjne terminy

16.03.2024 – 23.03.2024
27.04.2024 – 04.05.2024

Poznań

Kraków

Warszawa-Modlin

Wrocław

+ 1 inne lotnisko

Poznań

Kraków

Warszawa-Modlin

Wrocław

Rzeszów

ceny od
2999 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 2999 zł (13.11.2023)

Wszystkich terminów:8

Najbliższy wyjazd:
16.03.2024 – 23.03.2024

Sprawdź terminy

Włochy nieustannie zaskakują i zachwycą wszystkich. Nawet (lub: przede wszystkim?) tych, którzy odwiedzali już wielokrotnie piękną Italię. To kraj oferujący turystom wszystko, co ważne. Są tu wspaniale zabytki, oszałamiające krajobrazy i doskonała kuchnia. Nic, tylko wsiadać w samolot i lecieć.

Każde włoskie miasteczko czy wioska skrywa wiele skarbów. Oferuje cudowne widoki, wyjątkowe spacery malowniczymi zaułkami oraz wyśmienitą kuchnię. Duże miasta, wśród zgiełku motorynek, prezentują nam swoje zabytki – są niczym muzea na otwartym powietrzu.

Jednak to nie cały kraj, ale jedynie parę włoskich miast zadecydowało o dzisiejszym kształcie Italii. To na pewno Florencja, gdzie przez setki lat działał bogaty ród Medyceuszy – patronów kultury. To oczywiście Rzym, którego architektura była przez wieki współtworzona przez kolejnych papieży. To Neapol oraz Bolonia – dwie kuchenne stolice Włoch. Ale to również Wenecja, Mediolan czy południowe Bari.

Wycieczka do Rzymu – odkryj najdawniejszą historię kultury europejskiej!

Szukasz miejsca, gdzie każdego poranka sąsiad przywita Cię szczerym buon giorno, a słońce świeci znacznie częściej, niż w Polsce? Chcesz zwiedzić urokliwe miasta, ale od wycieczek i ich pilotów oczekujesz więcej? Nasze wyjazdy do Rzymu wyróżniają się na tle innych propozycji; są doskonałą opcją, aby poznać zarówno popularne, jak i mniej znane zakamarki Wiecznego Miasta. Ważną częścią wycieczki do Rzymu jest oczywiście wizyta w Watykanie – zarówno w bazylice, jak i słynnych Muzeach Watykańskich, gromadzących przebogatą kolekcji sztuki z całego świata.

Czy przed wyjazdem na wycieczki do Włoch powstrzymuje Cię obawa przed dużymi odległościami? Przed wielogodzinną jazdą autobusem? Bez obaw – to dla Ciebie w naszej ofercie znalazła się wycieczka do Rzymu samolotem. Dzięki temu na miejscu znajdziesz się już po zaledwie dwóch godzinach lotu i bez problemu możesz niemal od razu przystąpić do zwiedzania. Oferujemy wycieczki z kilku polskich miast: Poznania, Warszawy czy Krakowa oraz wielu innych.

Nie tylko Rzym – wycieczki do Toskanii, Apulii i na Sycylię!

Masz ochotę wybrać się z nami na wycieczki do Włoch, ale odwiedziłeś już sam Rzym? Nic straconego, w naszej ofercie znajdziesz także autorskie programy do innych części Włoch. Największą popularnością cieszą się wycieczki do Toskanii, podczas których zwiedzamy nie tylko stolicę regionu, Florencję, ale spędzamy czas również w innych urokliwych miastach i miasteczkach regionu: Sienie, Volterze czy Pizie.

Jeśli chciałbyś poznać inne regiony Włoch – zachęcamy zapoznać się z innymi naszymi programami. W trakcie np. wycieczki do Mediolanu odwiedzisz nie tylko włoską stolicę mody, ale także poznasz inne urokliwe miasta i miasteczka na nie zawsze odkrytej północy Włoch.

Kochasz magiczne włoskie 'Il Mezzogiorno” – Południe słonecznej Italii? To dla Ciebie przygotowaliśmy wycieczki do Neapolu, w trakcie których zwiedzamy również cudowne Wybrzeże Amalfitańskie oraz płyniemy na Capri. Jeśli natomiast wolą Państwo poznać z nami adriatycką część Włoch – proponujemy wycieczki do słonecznej Apulii i skąpanego w słońcu Bari. W programie tej ostatniej nie zabraknie oczywiście znanej, filmowo urzekającej Matery, niesamowitych trójkątnych domków w Alberobello czy cudownych białych miast nad Adriatykiem: Ostuni, Polignano czy Vieste.

Wycieczka na Sycylię – tylko z nami!

Sycylia na pewno Cię zauroczy! Jest ona przecież mocno odmienna od kontynentalnych Włoch, różni się od niech nie tylko historią czy krajobrazem, ale również trochę językiem (dialektem?) i kuchnią. To tutaj co jakiś czas pomrukuje znany wulkan Etna, wyrzucając nieco lawy na okoliczne pola. To również właśnie na Sycylii napotkamy niesamowitą mieszankę kultur. Wszak ta tajemnicza wyspa w swojej historii była rządzona przez Fenicjan, Greków, Normanów czy obecnie Włochów… A każdy rządzący pozostawiał tutaj coś po sobie. Podczas naszej wycieczki na Sycylię postaramy się pokazać Państwu dziedzictwo wszystkich tych kultur, które niegdyś władały tą przepiękną wyspą.

 • Neapol – kolacja w tradycyjnej pizzerii stolicy włoskiego Południa
 • Cinque Terre – przejście szlakiem pieszym nad Morzem Liguryjskim
 • Agrigento – Dolina Świątyń na południu malowniczej Sycylii
 • Wezuwiusz – panorama Zatoki Neapolitańskiej ze szczytu wulkanu na 1200 m. n.p.m.
 • Amalfi – najpiękniejsze wybrzeże Europy
 • Mediolan – włoska stolica mody ze słynną katedrą; miasto Opery La Scala
 • Garda – rejs po słynnym jeziorze z widokiem na Alpy
 • Matera – filmowa Jerozolima Mela Gibsona, miasto domów i kościołów wykutych w skale
 • Vieste i Peschici – „Białe Miasta” półwyspu Gargano
 • Capri – rejs na rajską wyspę
 • Florencja – włoska stolica kultury, miasto Medyceusza
 • Taormina – wspaniały amfiteatr z widokiem na Etnę i na złote plaże
 • Alberobellomiasteczko białych, kamiennych domków


Wycieczki do Apulii
wycieczki do toskania
włochy wycieczki objazdowe
wycieczki do rzymu
toskania wycieczki
Apulia wycieczki
wycieczki do watykanu
wycieczki włochy
wycieczki lotnicze do włoch
wycieczki do włoch południowych
wycieczki toskania
wycieczki do włoch północnych
wycieczki do neapolu
Rzym wycieczki
wycieczki na sycylię