Skip to content

PIELGRZYMKI ŚLADAMI SIOSTRY FAUSTYNY ODKRYJ MIEJSCA SIOSTRY FAUSTYNY

 

Święta siostra Faustyna – ta, która przypomniała światu prawdę o niewyczerpanym Miłosierdziu Bożym, którego kult nieustannie rozprzestrzenia się po świecie. Bóg wybrał tę pokorną Świętą na misjonarkę Jego wielkiej miłości.

„Dzienniczek siostry Faustyny” to dzieło jej zapisków i rozmów z Jezusem, na podstawie którego możemy odkrywać miłosierne serce Stwórcy. Z kolei, dobrze znany wizerunek Miłosierdzia Bożego (występujący też pod nazwą „Jezu ufam Tobie”) został namalowany za sprawą objawienia, które siostra Faustyna otrzymała 22 lutego 1931 roku w klasztornej celi. Jezus polecił namalowanie obrazu, obiecując, że każdy kto czcić go będzie, nie zginie.

Dziś, możemy odwiedzić miejsca, związane z działalnością siostry Faustyny. W krakowskim sanktuarium w Łagiewnikach znajduje się, m.in. grób Świętej, do którego rokrocznie pielgrzymują liczne rzesze wiernych z całego świata, by za jej wstawiennictwem wypraszać potrzebne im łaski u Boga.

Bł. Faustyna Kowalska została wyniesiona na ołtarze jako święta 30 kwietnia 2000 roku, a już 5 maja (tego samego roku) został wydany dekret ustanawiający święto Miłosierdzia Bożego, które jest dziś obchodzone przez cały Kościół katolicki. I tak od wielu lat, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ludzie tłumnie przybywają do Krakowa, by uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.

„Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże.” – św. Faustyna Kowalska 


ODWIEDZISZ Z NAMI:

Polska

Litwa


TERMINY PIELGRZYMEK

Warszawa-Chopin

Poznań

Wrocław

Gdańsk

+ 2 inne lotniska

Warszawa-Chopin

Poznań

Wrocław

Gdańsk

Kraków

Rzeszów

ceny od
2749 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 2599 zł (20.07.2024)

Pozostał tylko1termin

24.04.2025 – 28.04.2025

Nie zwlekaj!
Zobacz