PIELGRZYMKI ŚLADAMI SIOSTRY FAUSTYNY

ODKRYJ MIEJSCA SIOSTRY FAUSTYNY

Święta siostra Faustyna  ta, która przypomniała światu prawdę o niewyczerpanym Miłosierdziu Bożym, którego kult nieustannie rozprzestrzenia się po świecie. Bóg wybrał tę pokorną Świętą na misjonarkę Jego wielkiej miłości.

“Dzienniczek siostry Faustyny” to dzieło jej zapisków i rozmów z Jezusem, na podstawie którego możemy odkrywać miłosierne serce Stwórcy. Z kolei, dobrze znany wizerunek Miłosierdzia Bożego (występujący też pod nazwą “Jezu ufam Tobie”) został namalowany za sprawą objawienia, które siostra Faustyna otrzymała 22 lutego 1931 roku w klasztornej celi. Jezus polecił namalowanie obrazu, obiecując, że każdy kto czcić go będzie, nie zginie.

Dziś, możemy odwiedzić miejsca, związane z działalnością siostry Faustyny. W krakowskim sanktuarium w Łagiewnikach znajduje się, m.in. grób Świętej, do którego rokrocznie pielgrzymują liczne rzesze wiernych z całego świata, by za jej wstawiennictwem wypraszać potrzebne im łaski u Boga.

Bł. Faustyna Kowalska została wyniesiona na ołtarze jako święta 30 kwietnia 2000 roku, a już 5 maja (tego samego roku) został wydany dekret ustanawiający święto Miłosierdzia Bożego, które jest dziś obchodzone przez cały Kościół katolicki. I tak od wielu lat, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ludzie tłumnie przybywają do Krakowa, by uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.

“Bóg nikomu miłosierdzia swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże.” – św. Faustyna Kowalska 


ODWIEDZISZ Z NAMI:

Polska

Litwa

TERMINY PIELGRZYMEK ŚLADAMI ŚWIĘTYCH

  01 - 04.10.2021

  Białystok, Pabianice, Warszawa, Łódź

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU