PIELGRZYMKI ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

ODKRYJ MIEJSCA DZIAŁALNOŚCI ŚW. CHARBELA

Święty Charbel – mnich i pustelnik libański, którego wyróżniała głęboka pokora, asceza i gorliwość wiary. Można powiedzieć, że zakonnik był zanurzony w nieustającej modlitwie, a odzywał się tylko wówczas, gdy go o coś pytano. Cechowały go pogoda ducha, uprzejmość i cierpliwość. Pustelnik nosił zawsze na głowie kaptur, co obecnie ukazuje każda napisana ikona z jego wizerunkiem.

Św. Charbel był niezwykle skromnym człowiekiem, czego dowodem jest m.in. jego cela klasztorna – mieszkał w zaledwie 6 metrach kwadratowych, a jedynym wyposażeniem pomieszczenia były: lampa, siennik z liści, dzbanek oraz kosz wiklinowy na ulubione książki; w tym oczywiście na Pismo Święte. Ostatnie 23 lata swojego żywota Święty spędził w pustelni w odosobnieniu. Zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia w 1898 roku.

Kult mnicha z Libanu zaczął się rozprzestrzeniać za sprawą niezwykłych zjawisk, które nastąpiły po jego śmierci. Najpierw nad jego grobem pojawiło światło, które tliło się przez kilka tygodni. Z tego powodu, rzesze ludzi zaczęło odwiedzać miejsce jego spoczynku. Po dokonaniu ekshumacji okazało się, że ciało Świętego nie rozkłada się, a co więcej, wydziela się z niego tajemnicza ciecz nieznanego pochodzenia. Została ona uznana za relikwię.

Od tamtego momentu zaczęły się liczne uzdrowienia duszy i ciała za wstawiennictwem ojca Charbela, a klasztor w Annaya stał się celem pielgrzymek z całego świata. Co ciekawe, pustelnika czczą nie tylko chrześcijanie, ale także muzułmanie.

“Mów tylko wtedy, gdy twoje słowa są głębsze i mądrzejsze niż twoje milczenie.” – św. Charbel


ODWIEDZISZ Z NAMI:

pielgrzymka do libanu

Liban

TERMINY PIELGRZYMEK ŚLADAMI ŚWIĘTYCH

First Minute

  17 - 24.05.2022

  Warszawa

First Minute

  14 - 21.06.2022

  Warszawa

First Minute

  12 - 19.07.2022

  Warszawa

First Minute

  13 - 20.09.2022

  Warszawa

First Minute

  11 - 18.10.2022

  Warszawa

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU