Skip to content

PORTUGALIA – poleć z nami na skraj Europy. Odkryj Kolory Portugalii!

 

Poleć z nami do Portugalii

Portugalia to jeden z mniej znanych krajów na Starym Kontynencie. A szkoda, gdyż oferuje turyście w zasadzie wszystko, o czym ten mógłby pomarzyć. Są tu piękne atlantyckie plażę, doskonałe jedzenie, a na turystę spacerującego uliczkami portugalskich miast spoglądają wspaniałe zabytki z wielu epok. Portugalia to z jednej strony ojczyzna wielu odkrywców, którzy wypływali stąd na poszukiwanie Nowego Świata. Ale z drugiej jest to kraj, który (dzięki swoim koloniom) adaptował i rozpowszechniał w Europie wiele azjatyckich czy afrykańskich pomysłów, przypraw czy dekoracji.

W Portugalii doskonale zwiedza się zarówno większe miasta – Lizbonę i Porto, jak i małe miasteczka, w których czas zdaje się zatrzymać pomiędzy bielonymi ścianami domów. To w takich właśnie miejscach można najpełniej poczuć ducha prawdziwej Portugalii!

Wycieczki do Lizbony – najbardziej słoneczna stolica Europy

Szukasz miejsca, w którym niemal każdy poranek przywita Cię pięknym słońcem? Chcesz zwiedzić wspaniałe miasto, gdzie na każdym kroku zaskakuje Cię bogactwo architektury, oryginalne płytki azulejos czy autentyczne lokalne tawerny? To wszystko (a nawet więcej!) znajdziesz właśnie w Lizbonie. Miasto położone jest nad potężną rzeką Tag na kilku wzgórzach. Wystarczy wspiąć się (lub wjechać słynnym żółtym tramwajem lub kolejką) na jedno z nich, aby móc podziwiać panoramę stolicy Portugalii. Ale niezależnie od tego, czy spacerujesz po wzgórzach, czy też niespiesznie wędrujesz uliczkami na dole, wszędzie zachwyci Cię unikatowa atmosfera miasta. W każdej części Lizbony napotkasz miejscową piekarnię, gdzie (obok wielu innych ciast) znajdziesz słynne portugalskie 'Pasteis de nata’. Warto odwiedzić te same zaułki wieczorem, kiedy otwierają się liczne miejscowe restauracje, a z wnętrz niektórych z nich dobiegają dźwięki fado.

Wycieczki do Porto – odwiedź miasto wina!

Chciałbyś pojechać z nami na wycieczki do Portugalii, ale odwiedziłeś już Lizbonę? Nic straconego, w ofercie naszego biura znajdziesz również autorskie programy po całej Portugalii. Z pewnością drugim najsłynniejszym miejscem kraju jest Porto, największe miasto północy. To właśnie z jego okolic, ze zboczy nad rzeką Douro, wywodzą się najsłynniejsze portugalskie wina. Jak wygląda taka winnica? Jak smakuje wino wprost od producenta? Do jakich regionalnych dań podaje się tutejsze trunki? Odpowiedzi na te (i inne pytania) znajdziesz podczas rejsu z Porto po rzece Douro. Wycieczka do Portugalii bez takiego rejsu z pewnością nie będzie pełna!

Atlantyk i klasztory – co jeszcze obejrzeć w Portugalii?

Batalha, Alcobaca i Tomar – to najsłynniejsze z portugalskich klasztorów, które oglądamy w trakcie naszej wycieczki do Portugalii. Pierwszy z nich to arcydzieło gotyku, kryjące w swoich średniowiecznych wnętrzach groby władców Portugalii. Z kolei nieodległa Alcobaca to miejscowa wersja legendy o nieszczęśliwych kochankach: królu Piotrze I i jego wybrance Ines de Castro. Trzeci natomiast klasztor (w Tomar) to siedziba portugalskich Templariuszy i wzorcowy przykład stylu manuelińskiego, jakże typowego dla Portugalii!

Ale ten piękny kraj na krańcach Europy to również wody Atlantyku, oblewające portugalskie ziemie od zachodu i południa. Na spienionymi falami oceanu piętrzy się wiele przylądków, z czego najsłynniejszym jest z pewnością Cabo da Roca. Jest to również najdalej na zachód wysunięty fragment kontynentalnej Europy, a za tysiącami kilometrów wód (nie licząc wysp) czeka nas dopiero Ameryka.

Portugalia na talerzu – co zjemy w trakcie wycieczki do Portugalii?

Portugalska kuchnia niezmiennie zachwyca! Jest ona z jednej strony dla nas dość egzotyczna, bazuje na mało znanych nam składnikach czy przyprawach. Ale z drugiej – jest to kuchnia prosta, łatwa w przyrządzaniu i również dość tania. Specjalnością kraju są oczywiście ryby, w tym król portugalskiej stołów – dorsz. Bacalhau (bo tam mówią o nim miejscowi) może być przyrządzany na jeden z – podobno – 365 sposobów. Tak, naprawdę! – portugalski kucharz czy kucharka zna osobny przepis na tę rybę każdy dzień roku. Oprócz dorsza zjemy tu doskonałe sardyny, okonie morskie, dorady oraz liczne owoce morza. A tak wspaniały obiad zakończymy portugalskim winem i – oczywiście – deserem. Mamy nadzieję, że organizowana przez nas wycieczka do Portugalii zaspokoi nie tylko Państwa oczekiwania krajoznawcze, ale też kulinarne.

 • Lizbona – kolacja w autentycznej restauracji z fado
 • Cabo da Roca – tutaj kończy się Europa
 • Porto – znane i nieznane zaułki stolicy portugalskiej północy
 • Duoro – rejs po słynnej rzece połączony z obiadem i degustacją win

 • Belem – stąd wyruszali odkrywcy Nowego Świata
 • Batalha – znany gotyckie klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej z grobami władców Portugalii
 • Ribeira – niespieszne życie nad rzeką w Porto z widokiem na słynny most
 • Alcobaca – klasztor niespełnionej miłości króla do swojej wybranki
 • Azulejos – słynne portugalskie niebieskie kafle
 • Alfama – urokliwe uliczki i żółte tramwaje
 • Sao Martinho – wypoczynek na plaży w kształcie muszli
 • Coimbra – miasto najstarszego portugalskiego uniwersytetu


wycieczka do lizbony
lizbona wycieczki
wycieczka do porto
wycieczki portugalia
wycieczka do portugalii
portugalia wycieczka
wycieczki do lizbony
wycieczki do portugalii
portugalia wycieczki
wycieczki portugalia