KOSTARYKA I PANAMA

Bogactwo przyrody egzotycznych krajów!

Kostaryka – kraj wielu urokliwych parków narodowych, które przyciągają podróżników z całego świata. Jego przyroda jest niezwykle bogata, dzięki czemu Kostaryka jest jednym z dwudziestu krajów naszego globu o największej różnorodności fauny i flory. Do czasów Kolumba, Kostaryka zamieszkiwana była przez ludność indiańską.

Park Narodowy wulkanu Irazu, Park Narodowy Braulio Carrillo czy też Park Narodowy wulkanu Arenal – to jedynie część wyjątkowych miejsc na mapie pielgrzymki do Kostaryki. Będziemy mieli wiele okazji, by móc nacieszyć oczy pięknem wspaniałych krajobrazów. Część wyprawy odbędziemy łodziami, dzięki czemu będziemy mogli poczuć zew prawdziwej przygody. Odwiedzimy dawną stolicę kraju, Cartago, gdzie udamy się do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, do której z roku na rok przybywa coraz więcej pielgrzymów (głównie z uwagi na święto Matki Bożej Anielskiej). Dowiemy się też więcej o ewangelizacji kraju, którego podjęli się franciszkanie, a także zobaczymy jeden z wciąż istniejących kościołów kolonialnych.

Panama – egzotyczny kraj Ameryki Środkowej, graniczący z Kostaryką i Kolumbią. To własnie tam znajduje się najważnejsza droga wodna świata, czyli Kanał Panamski. W 2016 roku Panama była gospodarzem Światowych Dni Młodzieży, czyli festiwalu młodych, który został zapoczątkowany przez Jana Pawła II.

Podczas naszej pielgrzymki do Panamy, będziemy mieli okazję doświadczyć różnorodności tego wyjątkowego kraju; zarówno pod względem kulturowym, przyrodniczym jak i kulinarnym. Prawdziwą atrakcją będzie podróż tradycyjnymi łodziami do prawdziwej wioski Indian Embera – z pewności wizyta ta na długo pozostanie w ludzkiej pamięci. Będzie to okazja do podziwiania wyjątkowych tańców w rytmie indiańskiej muzyki czy też sztuki wyplatania koszy przez kobiety plemienia.

  • Kanał Panamski – na styku dwóch kontynentów
  • odwiedziny w tradycyjnym regionie Indian Embera
  • Cartago – początki kostarykańskiego chrześcijaństwa
  • wulkan Irazu i wulkan Arenal – wspaniałe krajobrazy
  • San Blas – rajskie wyspy
  • Tortuguero – niesamowite tropikalne lasy namorzynowe

DOTKNIJ MIEJSC:

lokalnych wspólnot chrześcijańskich

DLACZEGO WARTO?

TERMINY PIELGRZYMEK

  08 - 19.11.2021

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń, Zurych

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU