WŁOCHY – SZLAK ŚW. FRANCISZKA Piesza pielgrzymka „Via Francigena„!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Szlak św. Franciszka, czyli słynna „Va Francigena”, to niezwykła piesza pielgrzymka pełna duchowego bogactwa i urokliwego krajobrazu. “Zielona Umbria”, “Święta Umbria”, “Umbria Mistyczna” – mawiają o tej prowincji Włosi. Rzeczywiście jest to region bardzo zielony i pełen żywej przyrody. Ale jest to również miejsce, skąd wywodzi się wielu włoskich świętych: Klara, Benedykt, Rita oraz – oczywiście – św. Franciszek. Wprawdzie wiele umbryjskich (oraz toskańskich) miast i miasteczek znajduje się na trasie naszej włoskiej pielgrzymki, to chcielibyśmy pokazać Państwu tę piękną prowincję z nieco innej perspektywy – oczami pieszego pielgrzyma.

Zapraszamy na przejście szlaku św. Franciszka! Rozpoczyna się on w malowniczo położonym franciszkańskim sanktuarium La Verna, a dalej prowadzi przez kamienne wioski i miasta na wzgórzach – najpierw przez południową Toskanię, a później przez centralną część Umbrii. Trasa pieszej pielgrzymki śladami św. Franciszka kończy się oczywiście w Asyżu, mieście narodzin Świętego.

Po drodze znajdziemy czas nie tylko na refleksję czy rozważanie słów św. Franciszka. Będzie to również czas dla oczu! Obejrzymy bowiem urokliwe umbryjskie miasteczka: Gubbio ze słynnymi “drzwiami śmierci”, Greccio z pierwszą żywą szopką bożonarodzeniową czy Spoleto z przepięknymi kościołami starszymi o kilka stuleci od Biedaczyny z Asyżu. Na koniec poświęcimy kilka godzin na spacer ulicami Asyżu; tymi samymi, po których przed ponad 800 laty chadzał św. Franciszek

  • Asyż – położone na wzgórzach kamienne miasto św. Franciszka
  • Greccio – miejsce pierwszej bożonarodzeniowej szopki na świecie
  • La Verna – sanktuarium w miejscu, gdzie św. Franciszek otrzymał stygmaty
  • Gubbio – tu św. Franciszek przemówił do wilka
  • kościół San Damiano – tu Chrystus z krzyża nakazał Franciszkowi obudowę kościoła
  • Freski szkoły Giotta w bazylice w Asyżu
  • tradycyjna kuchnia włoska i umbryjska

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

św. Franciszka z Asyżu

św. Klary z Asyżu


TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji