PERU – Śladami Polaków w tajemniczym kraju Inków!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Peru to jeden z najbardziej niesamowitych krajów świata, a już na pewno w Ameryce Łacińskiej. Znajdziemy tu zarówno tropikalną dżunglę, jak i ośnieżone szczyty. W wielu miejscach zauważymy ogromny szacunek do tradycji, mimo że kraj ten odważnie też spogląda ku nowoczesności. Napotkamy tu zarówno pozostałości dawnej kultury inkaskiej sprzed wieków, budowle wzniesione w czasach konkwistadorów, jak i najnowsze wieżowce.

Podczas pielgrzymki do Peru podążać będziemy również polskimi śladami, w tym także tymi sprzed ponad stulecia, kiedy to tutejsze trasy kolejowe budowali polscy inżynierowie. Ale są tu też ślady naszych rodaków sprzed trzech dekad: latem 1991 r. w Pariacoto, miasteczku położonym na północy kraju, niedaleko Oceanu Spokojnego, peruwiańscy komuniści zamordowali trzech młodych franciszkanów, w tym dwóch Polaków: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. I właśnie nawiedzenie Pariacoto jest najważniejszym motywem naszej pielgrzymki do Peru. Obaj Polacy (wraz z Alessandro Dordim – trzecim zamordowanym franciszkaninem pochodzącym z Włoch) zostali beatyfikowani pod koniec 2015 roku.

W trakcie pobytu w tym andyjskim kraju chcemy pokazać również wspaniałe świątynie z czasów hiszpańskich, w tym słynna katedrę w Cuzco. Dotrzemy także do najwyżej położonego żeglownego jeziora świata – Titicaca. Wisienką na torcie naszej wycieczki do Ameryki Południowej będzie z pewnością Święte Miasto Inków: Machu Picchu, odkryte ponownie dla świata przed niewiele ponad stu laty. Ale to nie koniec atrakcji! Spojrzymy również z góry na majestatyczny kanion Colca, zdobyty po raz pierwszy w 1981 roku przez polskich kajakarzy, a wśród andyjskich skał spróbujemy wypatrzeć kondora.

  • Pariacoto – miejsce męczeństwa polskich Franciszkanów
  • Cusco – katedra z „Ostatnią Wieczerzą” i świnką morską na talerzu
  • Machu Picchu – Zaginione Miasto Inków
  • Titicaca – najwyżej położone żeglowne jezioro na świecie
  • kanion Colca – możliwość obserwacji kondorów w ich naturalnym środowisku
  • wulkan Chucura – przejazd przez wygasły krater
  • lud Uros – wycieczka na „pływające wyspy”, które zamieszkuje ludność
  • wspaniałe kolonialne kościoły Peru
  • nieskażona andyjska przyroda

DOŚWIADCZ MIEJSC:

o. Zbigniewa i o. Michała


TERMINY PIELGRZYMEK

Warszawa-Chopin

Gdańsk

Kraków

ceny od
16699 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 16699 zł (03.12.2023)

Wszystkich terminów:2

Najbliższy wyjazd:
27.02.2024 – 08.03.2024

Sprawdź terminy