Skip to content

UZBEKISTAN – Prawdziwa perła Orientu!

 

Uzbekistan to miejsce, które trzeba zobaczyć – ponad dwa tysiące lat historii, wspaniałe antyczne miasta i liczne pamiątki po najważniejszej trasie, jaką podróżowali kupcy przed wiekami, czyli po Jedwabnym Szlaku. To również jedno z zaledwie dwóch państw podwójnie śródlądowych na świecie.

Ale czy pielgrzymka do Uzbekistanu, kraju w większości muzułmańskiego, ma sens? Tak, ponieważ w wielu zakamarkach tego państwa działają małe, lecz aktywne wspólnoty chrześcijańskie, prowadzone zarówno przez miejscowych kapłanów, jak również przez księży z Polski. A tam, gdzie nie ma świątyń chrześcijańskich – czy może być piękniejsze miejsce na modlitwę lub Mszę świętą niż rozświetlona zachodzącym słońcem pustynia?

Uzbekistan: pielgrzymka do serca Orientu

Pamiętasz Baśnie 1001 nocy? Barwne opisy orientalnych krain pobudzają wyobraźnię czytelników na całym świecie. Ślady tych wspaniałych historii znajdziesz w Uzbekistanie – malowniczym kraju o bardzo bogatej historii. Wyprawy do Uzbekistanu uwzględniają przede wszystkim Jedwabny Szlak, czyli dawną trasę kupieckich karawan. Echa tych podróży znaleźć można w Uzbekistanie do dzisiaj. Podczas wyprawy poznasz także wyjątkowe arcydzieła ceramiczne i jedwabne, stanowiące dziedzictwo kulturowe tych terenów.

Pielgrzymki do Uzbekistanu nie są jeszcze zbyt popularne: wiele osób nie docenia tej lokalizacji. Ponad 80% mieszkańców to muzułmanie. Katolicy stanowią zaledwie 0,16%, jednak na terenie Uzbekistanu prężnie działają chrześcijańskie wspólnoty wyznaniowe. Ponadto pielgrzymki do Uzbekistanu to doskonała okazja, by poznać inne kultury oraz na własne oczy zobaczyć perły architektury i sztuki orientalnej. Samodzielne wyprawy i podróżowanie w pojedynkę nie jest dla Ciebie? Zapraszamy do dołączenia do grona pielgrzymów – dzięki temu zawsze możesz liczyć na wsparcie pozostałych członków wycieczki. Nasze duże doświadczenie w zakresie organizacji wyjazdów zagranicznych sprawia, że nasze pielgrzymki cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pielgrzymów z całej Polski. Na miejscu podróżować będziemy śladami chrześcijan sprzed blisko tysiąca lat; z pewnością zachwycą Cię nie tylko arcydzieła architektury, ale również przepiękne i egzotyczne krajobrazy. 

  • Chiwa – miasto „tysiąca i jednego domu”
  • Taszkienckie metro – podziemny Orient
  • Parafia na pograniczu uzbecko-kirgiskim prowadzona przez franciszkanów
  • Registan w Samarkandzie – najpiękniejszy plac miejski Wschodu
  • Urgencz – miasto rodzinne Anny German
  • Margilan i Misztan – uzbecka sztuka produkcji jedwabiu i ceramiki
  • Globus z mapą Uzbekistanu w miejscu pomnika Lenina
  • Podróż pociągiem przez uzbecki step i pustynię
  • Kyzył-Kum i Kara-Kum – niezwykły krajobraz pustynny

DOTKNIJ MIEJSC:

lokalnych wspólnot chrześcijańskich


TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji