Przygotuj się

REZERWACJE, UBEZPIECZENIA, BAGAŻ, CENA

Jak mogę zapisać się na pielgrzymkę?

Wchodząc na naszą stronę internetową możesz wyszukać interesującą Cię pielgrzymkę i kliknąć rezerwuj. Po wypełnieniu formularza, potwierdzimy Twoją rezerwację, a na maila otrzymasz komplet dokumentów wraz z umową. Znajduje się tam informacja o datach poszczególnych wpłat oraz numer konta. Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem udziału w imprezie.

Jaka jest wysokość zaliczki?

Zaliczka wynosi ok. 40% ceny wyjazdu i należy ją wpłacić do 24 godzin od czasu potwierdzenia rezerwacji. Wraz z zaliczką należy opłacić dodatkowo wybrane świadczenia takie jak np. bagaż, dod. ubezpieczenie, pokój jednoosobowy. Druga rata jest płatna 40 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Czy cena może ulec zmianie po zapisaniu się?

Po zapisaniu się na pielgrzymkę – opłaceniu zaliczki, Twoja cena nie ulega zmianie. Na stronie cena pielgrzymki może wzrosnąć lub zmniejszyć się w zależności od aktualnej promocji.

Dlaczego cena pielgrzymki różni się w zależności od miasta wylotowego?

Jest to uzależnione od ceny przelotów z danego portu lotniczego.

Czy po opłaceniu pielgrzymki można zmienić nazwisko uczestnika?

Tak, lecz wiąże się to z opłatą zmiany nazwiska w liniach lotniczych. Wysokość opłaty jest uzależniona od kierunku i przewoźnika.

Czy jest zniżka dla dzieci?

Jest to zależne od wybranego kierunku. Nie we wszystkich krajach dzieci otrzymują zniżkę. Linie lotnicze nie oferują zniżek dla dzieci powyżej 2 r.ż. Prosimy o kontakt z biurem w celu ustalenia ceny.

W jakich sytuacjach przysługuje rabat?

Rabat jest przyznawany naszym stałym klientom od trzeciego wyjazdu. Można również wygrać kupony rabatowe podczas naszych konkursów na profilu facebookowym. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie znajdziecie oferty last minute oraz first minute.

Co to jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji? Jaki okres ono obejmuje?

Jest to ubezpieczenie, które działa do momentu rozpoczęcia pielgrzymki. Jeżeli z przyczyn zdrowotnych nie będziesz mógł uczestniczyć w pielgrzymce (niezbędny dokument lekarski potwierdzający taki fakt), możesz ubiegać się o zwrot 100% kosztów u ubezpieczyciela – Signal Iduna.

Kiedy można zrezygnować z pielgrzymki?

Zrezygnować z wyjazdu możesz w każdym momencie, jednak wpłata zaliczki jest potwierdzeniem udziału. Po wpłacie rozpoczynamy rezerwacje świadczeń, dlatego rezygnacja bezkosztowa nie jest już możliwa. Po otrzymaniu pisemnej rezygnacji obliczamy wysokość poniesionych kosztów i informujemy Cię o możliwym zwrocie.

Czy zwracane jest 100% środków w przypadku wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji?

Decyduje o tym ubezpieczyciel. Jeżeli warunki wypisane szczegółowo w OWU są spełnione, całość kwoty zostaje zwrócona.

Co to jest bagaż podręczny?

Jest to bagaż, który zabieramy ze sobą do samolotu. Możesz zostać poproszony o pozostawienie bagażu przed samolotem, jeżeli przewoźnik zdecyduje, iż z powodu pełnej maszyny bagaże będą przewożone w luku. Bagaże będą do odebrania na taśmie bagażowej po wylądowaniu. Płyny muszą się znajdować w pojemnikach o  pojemności do 100 ml wszystkie muszą znajdować się w strunowej przezroczystej torebce. Łączna ilość płynów nie może przekraczać 1 litra. W bagażu podręcznym nie można przewozić także ostrych przedmiotów. Należy przestrzegać wymiarów podanych przy rezerwacji w celu uniknięcia opłat na lotnisku. Więcej na temat przedmiotów dozwolonych i niedozwolonych w bagażu podręcznym przeczytasz na stronie ULC: http://www.ulc.gov.pl/pl/prawa-pasazera/poradnik-dla-pasazerow/972-bagaz

Jakie są wymiary bagażu podręcznego?

Bagaż podręczny różni się w zależności od miasta wylotowego i docelowego. Szczegółowe informacje znajdziesz w programie pielgrzymki

Co to jest bagaż rejestrowany?

Jest to bagaż, który nadajemy przed wylotem przy odpowiednim stanowisku i po wylądowaniu odbieramy go z taśmy bagażowej. Bagaż rejestrowany ma ograniczenia kilogramowe, których należy przestrzegać w celu uniknięcia dodatkowej opłaty na lotnisku.

Czy do samolotu można zabrać kijki do nordic walkingu?

Tak, ale muszą mieścić się w bagażu.

NASZE KIERUNKI

Jaki jest przedział wiekowy uczestników?

Na nasze pielgrzymki jeżdżą dzieci, rodziny, dorośli, osoby w wieku dojrzałym. Coraz częściej spotkać można młode małżeństwa czy grupę znajomych.

Kiedy otrzymam szczegółowe informacje dot. wylotu?

Około tydzień przed wyjazdem wyślemy do Was potwierdzenie, gdzie znajdziecie miejsce i godzinę zbiórki, telefon do przewodnika oraz informacje o dozwolonym bagażu.

Czy na lotnisku spotkamy się z przewodnikiem?

Jest to uzależnione od kierunku wyjazdu. Jeżeli grupa zbiera się w jednym mieście wylotowym, poleci z pilotem lub przewodnikiem. W przypadku kilku miast wylotowych na każdym lotnisku grupa spotyka się z naszym przedstawicielem, który przekazuje bilety, pakiety pielgrzyma oraz wszelkie niezbędne informacje. Jeżeli z danego lotniska zebrała się mała grupa osób, skontaktujemy się z Wami mailowo lub telefonicznie i przekażemy informacje, odnośnie szczegółów dotyczących przekazania kart pokładowych.

Czy na pielgrzymce zawsze jest opieka duchowa?

Tak. Na każdej pielgrzymce zapewniamy opiekę duchową księdza.

Czy w hotelach są suszarki oraz ręczniki?

W większości hoteli znajdują się suszarki. Jeżeli nie ma jej w pokoju, jest do pobrania na recepcji. W Ziemi Świętej suszarki znajdują się w każdym hotelu. Ręczniki są w każdym hotelu.

Czy jest wolny czas w trakcie programu?

Jest to uzależnione od programu do zrealizowania w konkretny dzień. Jeżeli jest to możliwe przewodnik wyznacza czas wolny na zjedzenie lunchu, zakup pamiątek.

Czy mając pieczątkę z innego kraju w paszporcie mogę lecieć do Izraela?

W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Libanie, Syrii, Iraku, Indonezji i Arabii Saudyjskiej.

Jaką walutą mogę płacić w Izraelu?

Można płacić walutą lokalną NIS (Nowe Szekle Izraelskie) lub USD (dolarami amerykańskimi). Zalecamy zabranie małych nominałów w celu łatwiejszego zakup drobnych produktów. Polską walutę na dolary należy wymienić jeszcze w Polsce.

Czy lecąc do Izraela podczas pielgrzymki należy mieć nakrycie na głowę lub długie spodnie?

Nie. Należy jednak pamiętać, że zwiedzamy miejsca święte. Wchodzą do kościołów i świątyń musimy mieć zakryte ramiona (t-shirt lub chustka). Spódnice lub spodnie powinny sięgać kolan.

Czy w Ziemi Św. w hotelu są suszarki i ręczniki?

Tak, ręczniki są w każdym hotelu. Suszarki są w pokoju lub do pobrania w recepcji.

Jakie posiłki są serwowane w Ziemi Św.?

Jest to bufet o szerokim wyborze dań, serwujący kuchnię europejską i bliskowschodnią. Obiadokolacje są ciepłe oprócz dnia przylotu jeżeli lądowanie jest w późnych godzinach wieczornych. Na śniadanie dostępne są soki, woda oraz herbata. Na kolacji – woda.

Czy mając pieczątkę z Ziemi Świętej mogę lecieć do Libanu?

Paszport nie może zawierać żadnych śladów pobytu w Izraelu, również naklejki na tylnej stronie.

Jaką walutę przygotować na wyjazd do Japonii?

W Japonii można płacić jenami japońskimi. W miastach nie ma kantorów, możliwość wymiany waluty jest tylko na lotnisku zaraz po wylądowaniu. Zalecamy wymianę pieniędzy przed wyjazdem.

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU