JAPONIA – Japonia to kraj misyjnej działalności naszego wielkiego Świętego – Maksymiliana Marii Kolbego. Odwiedź kraj „Kwitnącej Wiśni„ jego śladami.

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Japonia to kraj niezwykły i odmienny od pozostałych. Przez ponad 200 lat był odizolowany od reszty świata, dlatego dziś słynie ze swojej unikalnej kultury, nieustannie fascynując tak wielu z nas.

Obecnie Japonia inspiruje najnowocześniejszą technologią, popkulturą, bujną przyrodą, a także zabytkową architekturą oraz kuchnią – mówi się, że jest najzdrowszą na świecie.

Japonia to jednak coś więcej – okazuje się, że jest nam dużo bliższa, niż może się wydawać. W latach 1931–1935 Ojciec Maksymilian Kolbe prowadził tam działalność misyjną i rozpoczął, m.in. wydawanie japońskiego odpowiednika “Rycerza Niepokalanej”, zakładając przy tym Japoński Niepokalanów.

NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA

  • TOKIO – najważniejsze dzielnice miasta
  • NAGASAKI – najstarszy kościół w Japonii
  • HONGOCHI – klasztor zbudowany przez św. Maksymiliana
  • WULKAN UNZEN – miejsce męczeństwa chrześcijan (obecny w filmie „Milczenie”)
  • dla wszystkich wierzących ważnym momentem pobytu w Japonii będzie wizyta w AKICIE – to właśnie w tym mieście znajduje się słynne sanktuarium Matki Bożej Płaczącej
  • NARA– pierwszą historyczną stolicę Japonii i siedzibę dworu cesarskiego

Pielgrzymka do Japonii – odkryj Kraj Kwitnącej Wiśni!

Choć w Japonii większość mieszkańców to osoby niewierzące, a pozostali wyznają głównie buddyzm (katolicy stanowią zaledwie 0,2% wierzących), Kraj Kwitnącej Wiśni jest ważnym punktem na katolickiej mapie świata. To tam swoją działalność prowadził św. Maksymilian; pielgrzymka do Japonii pozwala ruszyć w jego śladami i lepiej poznać żywot i osiągnięcia tego świętego. Maksymilian Maria Kolbe był franciszkaninem, misjonarzem i męczennikiem. Urodził się w niewielkiej miejscowości pod Łodzią, A w 1907 roku wstąpił do seminarium we Lwowie. Założyciel klasztoru Niepokalanów, wydawca „Rycerza Niepokalanej”, po wyjeździe na misje do Japonii założył japoński Niepokalanów. Tragiczna śmierć ojca Kolbego wiąże się z jego poświęceniem w obozie koncentracyjnym; oddając życie za innego więźnia i ginąc śmiercią głodową Maksymilian Kolbe został pierwszym polskim męczennikiem z okresu II Wojny Światowej. Pielgrzymka do Japonii śladami jego działalności to fascynująca wyprawa, podczas której możesz lepiej poznać żywot tego świętego oraz świadectwo jego wiary. Modlitwa podczas takiej pielgrzymki niesie ze sobą szczególną moc.

Organizowana przez nasze biuro pielgrzymkowe wycieczka do Japonii pozwala odnaleźć wyciszenie i wzmocnić wiarę, ale nie tylko. Japonia jest dla nas krajem egzotycznym, a cena podróży i utrzymania na tyle wysoka, że nie każdy może sobie pozwolić na odwiedziny w tym kraju. Nasza wycieczka jest nie tylko pielgrzymką, ale sposobem na przeżycie niesamowitej przygody, poznanie tamtejszej kultury, obyczajów i… kuchni, której przysmaki znajdują miłośników na całym świecie. Pragniesz poznać Japonię, jednak wysoka cena sprawia, że porzucasz swoje marzenia? Pielgrzymka organizowana przez Misja Travel to okazja do wielu niezapomnianych przeżyć oraz doświadczenia Bożej łaski w Kraju Kwitnącej Wiśni. Plan wyprawy obejmuje poruszanie się po szlaku działalności św. Maksymiliana, w tym odwiedziny w zbudowanym przez niego klasztorze. Zobaczymy także najstarszy kościół w Japonii oraz słynne sanktuarium maryjne. Wyjazd do Japonii nie może obyć się bez odwiedzania Tokio. Cały plan pielgrzymki został opracowany w ten sposób, by zapewnić możliwość zwiedzania oraz czas na indywidualną modlitwę, a także udział w nabożeństwach. Jeśli chcesz połączyć zwiedzanie z możliwością duchowego rozwoju i zanieść swoje intencje w zagranicznej pielgrzymce, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz kompleksową obsługę podczas podróży oraz w samej Japonii.

JAPONIA NA WIELKIM EKRANIE

Historię Świętego, wraz z jego obecnością w Japonii, bardzo obrazowo przedstawia film “Dwie Korony”. Ukazuje on fakty z życia o. Maksymiliana Kolbego.

JAPONIA + FILIPINY

Przedłuż swój pobyt o opcjonalny wyjazd na Filipiny!

Każda nasza pielgrzymka do Japonii kończy się (dla chętnych) kilkudniową wizytą na Filipinach, kraju niemal w całości katolickim. Zabieramy tam naszych pielgrzymów na bezludną wyspę, proponujemy lunch złożony z tropikalnych owoców, odwiedzamy prawdziwą – gorącą i parną – Azję, w tym również ogromną, 25-milionową metropolię: Manilę. Właśnie to miasto było gospodarzem największych liczebnie spotkań z Papieżami: Janem Pawłem II oraz Franciszkiem. Każde z nich zgromadziło ok. 5 – 6 milionów osób.


WIĘCEJ O PIELGRZYMKACH DO JAPONII

Brak ofert w tej sekcji