Japonia

Japonia to kraj misyjnej działalności naszego wielkiego Świętego – Maksymiliana Marii Kolbego. Odwiedź kraj ``Kwitnącej Wiśni`` jego śladami.

Japonia to kraj niezwykły i odmienny od pozostałych. Przez ponad 200 lat był odizolowany od reszty świata, dlatego dziś słynie ze swojej unikalnej kultury, nieustannie fascynując tak wielu z nas.

Obecnie Japonia inspiruje najnowocześniejszą technologią, popkulturą, bujną przyrodą, a także zabytkową architekturą oraz kuchnią – mówi się, że jest najzdrowszą na świecie.

Japonia to jednak coś więcej – okazuje się, że jest nam dużo bliższa, niż może się wydawać. W latach 1931–1935 Ojciec Maksymilian Kolbe prowadził tam działalność misyjną i rozpoczął, m.in. wydawanie japońskiego odpowiednika “Rycerza Niepokalanej”, zakładając przy tym Japoński Niepokalanów.

NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA

  • TOKIO – najważniejsze dzielnice miasta
  • NAGASAKI – najstarszy kościół w Japonii
  • HONGOCHI – klasztor zbudowany przez św. Maksymiliana
  • WULKAN UNZEN – miejsce męczeństwa chrześcijan (obecny w filmie “Milczenie”)
  • dla wszystkich wierzących ważnym momentem pobytu w Japonii będzie wizyta w AKICIE – to właśnie w tym mieście znajduje się słynne sanktuarium Matki Bożej Płaczącej
  • NARA– pierwszą historyczną stolicę Japonii i siedzibę dworu cesarskiego

JAPONIA NA WIELKIM EKRANIE

Historię Świętego, wraz z jego obecnością w Japonii, bardzo obrazowo przedstawia film “Dwie Korony”. Ukazuje on fakty z życia o. Maksymiliana Kolbego.

OPINIE

JAPONIA + FILIPINY

Przedłuż swój pobyt o opcjonalny wyjazd na Filipiny!

Każda nasza pielgrzymka do Japonii kończy się (dla chętnych) kilkudniową wizytą na Filipinach, kraju niemal w całości katolickim. Zabieramy tam naszych pielgrzymów na bezludną wyspę, proponujemy lunch złożony z tropikalnych owoców, odwiedzamy prawdziwą – gorącą i parną – Azję, w tym również ogromną, 25-milionową metropolię: Manilę. Właśnie to miasto było gospodarzem największych liczebnie spotkań z Papieżami: Janem Pawłem II oraz Franciszkiem. Każde z nich zgromadziło ok. 5 – 6 milionów osób.

WIĘCEJ O PIELGRZYMKACH DO JAPONII

  15 - 23.06.2020

  Warszawa

  15 - 23.06.2020

  Buenos Aires, Chicago, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Sao Paulo, Toronto

  15 - 23.06.2020

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń, Zurych

  15 - 30.06.2020

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń, Zurych

  15 - 30.06.2020

  Buenos Aires, Chicago, Nowy Jork, Sao Paulo, Toronto

© Copyright 2019 by Marcin Dylas

MENU