LIBAN – Podróżuj śladami św. Charbela!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Liban jest często nazywany Szwajcarią Bliskiego Wschodu. I tak faktycznie jest. To miejsce, gdzie przyroda zachwyca na każdym kroku: piękne plaże i wybrzeża, zielone góry i doliny, jaskinie z podziemnymi rzekami – zaliczone do Nowych 7 Cudów Świata. Wielu może nie wiedzieć, ale zimą libańskie stoki wcale nie ustępują tym alpejskim. Urozmaicony krajobraz uruchamia naszą wyobraźnię, a oczy nie mogą się nacieszyć pięknym i spokojnym widokiem.

Libańczycy uznają się za następców Fenicjan, którzy są wynalazcami wielu udogodnień i prekursorami rozmaitych rozwiązań. Kraj nadal prężnie się rozwija, a turystyka staje się jednym z ważniejszych sektorów gospodarczych. Przedmieścia Bejrutu przypominają piękną riwierę, na której każdy może odpocząć w cieniu pięknej roślinności po ciężkim dniu pracy. Libańczycy są niezwykle otwartymi i serdecznymi ludźmi, a religia zajmuje szczególne miejsce w ich życiu. Na wielu rozdrożach możemy spotkać kapliczki z figurkami Matki Bożej oraz innych świętych. Kuchnia libańska jest uznawana za jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych na świecie. Obfitość owoców, warzyw i przypraw zaskoczy każdego podróżnika.

Liban to według legend miejsce, w którym Adam osiedlił się po wygnaniu z Raju. Wielokrotnie wspominany zarówno w Starym, jak i Nowym Testamencie, Liban uznawany jest za serce kościoła chrześcijańskiego i ziemia święta, na której nauczał Jezus. Nic zatem dziwnego, że przyciąga do siebie pielgrzymów z całego świata. Z pewnością wycieczka do Libanu będzie zatem niesamowitym przeżyciem. To właśnie w Libanie możesz zwiedzić miasta o ponad tysiącletniej historii; poznać zabytki pamiętające czasy Jezusa; zanurzyć się w pięknych i orientalnych krajobrazach. Wycieczka łączy w sobie zarówno mistycyzm i duchowość, jak i powiew historii starożytnej – a wszystko to w otoczeniu przepięknych gór i zatok. Chcesz przeżyć przygodę swojego życia? Pielgrzymka do Libanu sprawi, że na nowo odkryjesz swoją wiarę i zanurzysz się w orientalnym klimacie libańskiej ziemi. Libańskie cedry nazywane są Drzewami Pana Boga, a liczne wycieczki z całego świata podziwiają pozostałości po pięknych cedrowych lasach. Drzewo cedrowe symbolizuje siłę, szlachetność, piękno i długowieczność – nic zatem dziwnego, że używano go do budowy najważniejszych budynków, jak chociażby świątyni jerozolimskiej. Pragniesz zobaczyć na własne oczy ich majestat? Doskonałą okazją będzie nasza pielgrzymka do Libanu.

Podczas wyprawy zwiedzisz najstarsze miasta Libanu i lepiej poznasz ziemię, po której kroczył Jezus i Maryja. To także tereny działania św. Charbela – XIX wiecznego pustelnika i uzdrowiciela. Jeśli chcesz zagłębić się w jego losy i poznać historię jego orędzia i osobliwości występujących po śmierci, zapraszamy na wycieczkę śladem świętego. Pielgrzymka to doskonała okazja, by poznać ten interesujący kraj oraz odwiedzić sanktuarium Matki Boskiej Libańskiej. Specjalnie opracowana trasa dostosowana została do możliwości wszystkich pielgrzymów, a podczas wyjazdu znajdziesz czas nie tylko na wspólną modlitwę i zwiedzanie, ale również samodzielną kontemplację. W wolnej chwili skosztujesz także specjałów libańskiej kuchni, która stanowi niesamowite połączenie wielu smaków, aromatycznych przypraw i sosów. Turystyka w Libanie jest bardzo dobrze rozwinięta, dlatego nasi pielgrzymi mają zagwarantowane noclegi oraz wyżywienie w doskonałych warunkach. Duchowa opieka sprawowana przez kapłana podczas całej pielgrzymki pozwala na lepsze zrozumienie siebie, poznanie swojej wiary, wzmocnienie jej oraz wyjątkową modlitwę niesioną wprost do Nieba w gronie pielgrzymów z całego świata.

Podróż do Libanu to także kontynuacja odkrywania Ziemi Świętej i kroczenia śladami Jezusa oraz Matki Bożej.

 

  • miejsca w których żył i pracował św. Charbel
  • najbardziej znany las cedrowy świata
  • pielgrzymka śladami świętych libańskich
  • Harissa – sanktuarium MB Libańskiej
  • Jeita – niesamowite groty wpisane na listę UNESCO

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Świętego Charbela

GALERIA


TERMINY PIELGRZYMEK

JFK

Chicago

Toronto

Los Angeles

+ 1 inne lotnisko

JFK

Chicago

Toronto

Los Angeles

San Francisco

ceny od
9597 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 9597 zł (03.12.2023)

Wszystkich terminów:2

Najbliższy wyjazd:
17.02.2024 – 26.02.2024

Sprawdź terminy
Pielgrzymka do Libanu śladami św. Charbela
First minute najbliższy: 18.02.2024

Promocyjne terminy

18.02.2024 – 26.02.2024

Warszawa-Chopin

ceny od
5999 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 5999 zł (03.12.2023)

Wszystkich terminów:7

Najbliższy wyjazd:
18.02.2024 – 26.02.2024

Sprawdź terminy

Berlin

Hamburg

Frankfurt

Monachium

+ 6 innych lotnisk

Berlin

Hamburg

Frankfurt

Monachium

Amsterdam

Bruksela

Paryż-CDG

Londyn-Heathrow

Wiedeń

Kopenhaga

ceny od
6799 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 6799 zł (03.12.2023)

Wszystkich terminów:2

Najbliższy wyjazd:
18.02.2024 – 26.02.2024

Sprawdź terminy