Camino de Santiago

Wyrusz pieszym szlakiem do św. Jakuba

Camino de Santiago – wzbudź intencję, wybierz trasę, załóż wygodne buty, spakuj plecak i wyrusz z nami w pieszą pielgrzymkę do miejsca pochówku św. Jakuba – Santiago de Compostela. Do Santiago, aby przytulić się do świętego, pielgrzymowały takie postaci, jak: Karol Wielki czy św. Franciszek. Camino to nie cel. Camino to droga, podczas której spotkamy wielu pielgrzymów z różnych krajów świata, przemierzających szlak z przeróżnymi intencjami.

Na początku trasy otrzymasz kredencjał, w którym pieczątką będziesz odznaczał każdy etap podróży, a docierając do Santiago de Compostela stanie się on potwierdzeniem przejścia Camino de Santiago i będzie paszportem do otrzymania komposteli, certyfikatu poświadczającego przejście jednego z najstarszych szlaków pielgrzymkowych. iQué tengas buen camino!

Camino de Santiago – wyrusz Drogą Świętego Jakuba

Camino to trasa prowadząca do miejsca pochówku św. Jakuba, czyli Santiago de Compostela. To magiczne miejsce, do którego pielgrzymują pątnicy z całego świata; cieszy się ogromną popularnością od wielu wieków. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Camino nie jest wcale celem podróży; tu liczy się droga, niesione intencje, modlitwa oraz kontemplacja. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w pielgrzymowaniu lub masz za sobą kilka pielgrzymek, ale pragniesz poczuć więź z pątnikami z całego świata – droga Camino będzie doskonałym wyborem!

Santiago de Compostela: przeżyj przygodę swojego życia!

Szlak Camino to sieć wielu dróg, które łączy jeden cel, czyli grób św. Jakuba Starszego – jednego z Apostołów Jezusa. Znajduje się on w Santiago de Compostela, w północno – zachodniej Hiszpanii. Tak naprawdę szlak Camino rozpoczyna się już w Twoim domu, z którego wyruszasz, bowiem właśnie w tym miejscu startuje Twoja pielgrzymka do Santiago de Compostela. Jak przygotować się do trasy? Spakuj do plecaka najpotrzebniejsze rzeczy, załóż wygodne buty i ruszaj! Jeśli wolisz zorganizowane wycieczki, mamy dla Ciebie specjalnie dopasowane do potrzeb pielgrzymów trasy – portugalską i francuską. Przejście całego Camino de Santiago pieszo może zająć nawet pół roku; jeśli taka trasa jest dla Ciebie za długa, wybierz pielgrzymkę organizowaną przez nasze biuro pielgrzymkowe. W ten sposób znajdziesz towarzyszy, z którymi przeżyjesz niezapomnianą przygodę! Zorganizowana pielgrzymka do Santiago de Compostela to także bezpieczeństwo – choć szlak przemierza się samotnie lub w niewielkich grupach, to jednak polecamy początkującym pielgrzymom skorzystanie z naszej pomocy. Na trasie Camino de Santiago spotkasz wielu pielgrzymów z całego świata oraz życzliwych gospodarzy. Waszą drogę wyznaczą drogowskazy ze złotymi muszlami – znanym na całym świecie symbolem pątników na tym szlaku.

Pielgrzymka do Santiago de Compostela to niezapomniane przeżycie, którego potwierdzeniem będzie Twój kredencjał, w którym zaznaczasz poszczególne etapy podróży. Historia trasy pielgrzymkowej sięga roku 813, kiedy to pustelnik ujrzał deszcz meteorytów, wskazujących rzekomo grób św. Jakuba Apostoła. Od tego czasu szlak pozostał niemal niezmieniony, ponieważ Droga św. Jakuba została wpisana na listę UNESCO w 1993 r. Dzięki temu droga nie może zostać pokryta asfaltem i pozostaje dokładnie taka, jak ponad tysiąc lat temu. Jeśli chcesz poczuć się jak pielgrzym z dawnych lat i szukasz przygód, ale również duchowej kontemplacji – zapraszamy na pielgrzymkę do Santiago de Compostela!

NA TRASIE PORTUGALSKIEJ DOŚWIADCZYSZ:

 • Porto– miasto wzgórz i dobrych win z życiem tętniącym nad rzeką Duoro
 • Pontevedra– miejsce objawień Siostry Łucji, miasto z długą morską i handlową tradycją
 • Santiago de Compostela– cel każdego pielgrzyma wyruszającego na Camino
 • Fisterra– w epoce średniowiecznej symboliczny koniec świata, to tutaj pielgrzymi po przejściu Camino rozpoczynali nowe życie
 • Muxía – czas na modlitwę w Santuario de la Virgen de la Barca

NA TRASIE FRANCUSKIEJ DOŚWIADCZYSZ:

 • Madryt– stolica Hiszpanii i oficjalna rezydencja króla, żywe i kolorowe miasto, którego nie sposób nie polubić
 • O’Cebreiro – miejsce cudu Eucharystycznego
 • Arzua – miasto słynące z sera
 • Santiago de Compostela– cel każdego pielgrzyma wyruszającego na Camino
 • Fisterra– w epoce średniowiecznej symboliczny koniec świata, to tutaj pielgrzymi po przejściu Camino rozpoczynali nowe życie
 • Muxía – czas na modlitwę w  Santuario de la Virgen de la Barca

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

hiszpania wycieczki lotnicze

Świętego Jakuba

DLACZEGO WARTO?

TERMINY PIELGRZYMEK

First Minute

  30.04 - 10.05.2022

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń, Zurych

First Minute

  10 - 21.05.2022

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń, Zurych

First Minute

  21 - 31.05.2022

  Amsterdam, Berlin, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Wiedeń, Zurych

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU