Skip to content

LITWA – Poznaj bliski, nieznany nam kraj!

 

Litwa to z jednej strony kraj bardzo nam bliski, a z drugiej jeszcze mało poznany. W trakcie naszej pielgrzymki na Litwę poznasz jej przebogatą historię oraz nie mniej ciekawą współczesność tego sąsiedniego zakątka.

Pielgrzymka do Wilna – poznaj kraj sąsiadów

Pielgrzymka do Wilna to doskonała propozycja dla początkujących pielgrzymów; sama podróż nie trwa zbyt długo, a Litwa jest krajem blisko związanym z naszą ojczyzną. Jeśli do tej pory nie udało Ci się wybrać na Litwę, pielgrzymka do Wilna będzie świetną okazją do podróży. Historyczne dzieje związały Polaków i Litwinów na tyle mocno, że pielgrzymka do Wilna pełna będzie polskich śladów. Wilno uznawane jest za styk trzech kultur: polskiej, białoruskiej i litewskiej. Takie połączenie sprawia, że zwiedzanie miasta staje się niesamowitym przeżyciem, dostępnym niemal na wyciągnięcie ręki. Słynny Uniwersytet Wileński to jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie Wschodniej i Północnej. Został założony przez Stefana Batorego, a w gronie absolwentów znaleźli się między innymi Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki czy Czesław Miłosz.

Wilno to jednak przede wszystkim ważne miejsce kultu maryjnego: o kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej słyszeli katolicy na całym świecie. Modlitwa przed obrazem Matki Bożej Królowej Korony Polski to wyjątkowe duchowe przeżycie – podczas pielgrzymki możesz powierzyć Maryi swoje troski i intencje. Trasa pielgrzymki obejmuje nie tylko Wilno, ale również Szawle, Kiejdany czy Szetejnie – ważne miejsca na turystycznej i pielgrzymkowej mapie Litwy. Jeśli szukasz zagranicznej pielgrzymki, która nie wiąże się ze zbyt długą podróżą, wybierz się z nami do Wilna i doświadcz Bożych łask podczas modlitwy w Ostrej Bramie – z pewnością zapamiętasz to przeżycie na długo!

 

  • Wilno – Msza św. w kaplicy MB Ostrombramskiej
  • Słynny wileński Cmentarz na Rossie
  • Kalwaria Wileńska – modlitwa w miejscu kaźni z czasów II Wojny
  • Niemieża – tatarska wioska pod Wilnem
  • Szawle – Msza św. na Górze Krzyży
  • Szetejnie – miejsce narodzin polskiego noblisty
  • Kiejdany – pamiątki do Januszu Radziwille
  • Troki – słynny zamek Księcia Witolda na wyspie

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Matki Bożej Ostrobramskiej

Świętej Faustyny Kowalskiej


TERMINY PIELGRZYMEK

Warszawa-Chopin

Poznań

Wrocław

Gdańsk

+ 2 inne lotniska

Warszawa-Chopin

Poznań

Wrocław

Gdańsk

Kraków

Rzeszów

ceny od
2749 zł

najniższa cena z ost. 30 dni: 2599 zł (20.07.2024)

Pozostał tylko1termin

24.04.2025 – 28.04.2025

Nie zwlekaj!
Zobacz