Skip to content

GRECJA – skarby starożytności, błękit morza, doskonała kuchnia. Grecka Odyseja z Misja Travel!

 

Poleć z nami do Grecji

Grecja to jeden z najbogatszych kulturowo krajów na świecie. Jedna z kolebek naszej cywilizacji, kraj tysięcy wysp, miejsce, gdzie od wieków życie toczy się w niespiesznym rytmie siga-siga. Ten relatywnie niewielki kraj daje nam, jego gościom, w zasadzie wszystko, co potrzebne, aby spędzić udane wakacje. W trakcie czy to wycieczki do Grecji kontynentalnej, czy też wycieczki na Kretę, napotkamy piękne krajobrazy, zabytki o historii sięgającej tysięcy lat. Natomiast wieczorami, podczas kolacji, zapewnimy naszym kubkom smakowym prawdziwą i urozmaiconą ucztę. Grecja, jak już wspomnieliśmy, nie jest dużym krajem, ale wielość wysp i bardzo urozmaicona linia brzegowa powodują, że podróż po Grecji zawsze trwa dłużej, niż tego oczekujemy. Dlatego właśnie warto podzielić sobie ten przebogaty kraj i zwiedzić najpierw kontynent, a potem wyspy, choćby w ramach naszej wycieczki na Kretę. Zapewniamy, że każdy fragment Hellady zaspokoi gusta każdego turysty!

Pod greckim słońcem dwóch mórz

Zapraszamy Cię do kraju, w którym słońce świeci niemal przez cały rok. Do urokliwych miasteczek, w których centrum życia nie jest ratusz czy plac, ale miejscowa tawerna lub bar. Do lokalnych restauracji, gdzie najesz się zarówno doskonałych sałatek czy zapiekanek warzywnych, jak też ryb, owoców morza i mięs. Ale też do kraju oblewanego wodami dwóch mórz: Jońskiego i Egejskiego. Kraju, gdzie życie toczy się na zamieszkałych 165 wyspach, ale rybacy, turyści czy po prostu poszukiwacze przygód mają ich do dyspozycji dwa i pół tysiąca.

Są wśród wysp miejsca zupełnie bezimienne. Ale kto z nas nie słyszał o Mykonos, o Zakyntosie czy o największej z wysp Hellady: Krecie? Oferowane przez nas wycieczki do Grecji dają Państwu możliwość albo poznania kilku z nich w trakcie całodniowego rejsu lub też spędzenia pełnego tygodnia w trakcie objazdu po Krecie.

Starożytność na wyciągnięcie ręki – czyli śladami historii

Na trasie każdej chyba wycieczki do Grecji znajdzie się obiekt o historii sięgającej starożytności. W trakcie wycieczki do Aten zobaczymy oczywiście Akropol, Areopag czy świątynie greckich bogów. W nieodległych Delfach – dawną wyrocznię. Na Peloponezie, położonym na południu kraju, odwiedzimy Mykeny z grobem Agamemnona, słynną Spartę czy Epidauros z największym zachowanym greckim teatrem. Trudno nie wspomnieć tu o Olimpii, miejscu pierwszych igrzysk sprzed ponad dwóch tysięcy lat. A jeśli zamiast istniejących zabytków preferują Państwo miejsca znanych wydarzeń sprzed wieków – zapraszamy do Termopil, gdzie stoczono jedną z najważniejszych bitew starożytności.

Ale wiele miejsc o długich dziejach znajdziemy także podczas wycieczki na Kretę. To przede wszystkim słynny pałac w Knossos, użytkowany aż przez sześć stuleci, począwszy od XX wieku p.n.e. oraz jego rówieśnik – miasto Faistos. Również na Krecie, w Heraklionie, znajdziemy słynne muzeum archeologiczne, gromadzące artefakty z całej wyspy.

Nie tylko ruiny – co zwiedzać w Grecji, jeśli nie kochamy starożytności?

ALe Grecja to nie tylko kraj (lub: raj) dla miłośników tego, co pochodzi sprzed wieków. Tutaj swoje miejsce znajdą też entuzjaści obiektów znacznie młodszych lub wręcz współczesnych. Fani spuścizny weneckiej z pewnością chętnie obejrzą kreteńskie Rethimno ze słynną Fortezzą czy twierdzę Frankocastello. Miłośnicy win podczas wycieczki na Kretę wybiorą się z nami do winnicy, a ci z Państwa, którzy preferują klimat prawosławnych klasztorów, chętnie obejrzą jeden z licznych monastyrów rozsianych po tej największej greckiej wyspie. Mówiąc o klasztorach trudno tu nie wspomnieć o jednym z najbardziej niesamowitych miejsc w Europie: Meteorach. To monastyry, które wydają się być gdzieś w pół drogi pomiędzy ziemią, a niebem. Ale naprawdę są zbudowane na niedostępnych skałach. Były one, na początku swojej historii, istotnie tak trudno osiągalne, że nie tylko materiały budowlane, ale również wodę, zaopatrzenie oraz (!) samych mnichów wciągano tam na linach.

Wspaniałym dziełem współczesności jest również znany Kanał Koryncki. Dziś jest on już zbyt ciasny dla części jednostek. ale w momencie ukończenia był uznawany za cud hydrotechniki. A jeśli mowa o niesamowitych budowach, to trudno nie wspomnieć o niezwykle malowniczej trasie wąskotorówki, poprowadzonej dnem i zboczami wąwozu Vouraikos.

Jak więc Państwo widzą – Grecja to kraj dla każdego! Jesteśmy pewni, że oferowane przez nas wycieczki do Grecji spowodują tylko, że będą Państwo chcieli tam wracać co rok!

 • Ateny – kolebka cywilizacji, perła sztuki starożytnej
 • Delfy – tu starożytni poznawali przyszłość od wyroczni
 • Pałac Knossos – najsłynniejsze dziełe kultury minojskiej na Krecie
 • Vai – słynna plaża z różowym piaskiem i setkami drzew palmowych

 • Kanał Koryncki – arcydzieło techniki wodnej sprzed ponad wieku, łączące dwa morza
 • Rethimno – słynna wenecka Fortezza broniąca miasta
 • Figueres – miasto Salvadora Dali u stóp Pirenejów
 • Wąwóz Imbros zakosztuj wspaniałej kreteńskiej przyrody!
 • Mykeny, Sparta, Epidauros – starożytne perły Peloponezu
 • Olimpia – to tu rozpoczęła się historia igrzysk
 • Meteory – klasztory zawieszone w chmurach, dokąd nawet mnichów wciągano na linach
 • Spinalonga – wyspa-twierdza ze znaną grecką kolonią dla trędowatych


wycieczki do grecji
kreta wycieczki objazdowe
wycieczki na kretę
kreta wczasy
grecja wycieczki
ateny wycieczki
grecja wycieczki objazdowe
wycieczki do aten
wycieczka grecja
wycieczka do grecji