RUMUNIA – Odkryj Transylwanię!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:

Rumunia to kraj nie do końca jeszcze odkryty przez Polaków. Każda wycieczka do Rumunii to wspaniała podróż wśród oszałamiających krajobrazów Karpat, w otoczeniu nadal tu obecnej kultury pasterskiej oraz wspaniałych miast Siedmiogrodu, gdzie przez kilkaset lat mieszały się wpływy niemieckie, węgierskie, bałkańskie, a nawet żydowskie.

Wśród wielu narodów, które do dziś zamieszkują rumuńskie ziemie, znajdziemy także Polaków. Z tego powodu, ważną częścią naszej pielgrzymki są polskie wspólnoty na północy kraju, a dokładniej w regionie Bukowina. Niezwykle istotnym elementem podróży jest również miejscowość Kaczyka, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium maryjne w północnej Rumunii, z kopią groty Najświętszej Marii Panny z Lourdes.

Wspaniałym przykładem architektury sakralnej są też warowne kościoły i malowane cerkwie Bukowiny. Za to miejscem, które musi odwiedzić każda wycieczka do Rumunii, jest Sapanta –  mała wieś w pobliżu granicy ukraińskiej, znana z Wesołego Cmentarza. Nasz pobyt w tym ciekawym bałkańskim kraju byłby niepełny, gdybyśmy nie podążyli śladami hrabiego Drakuli do zamku Bran oraz do innych miejsc, związanych z tą kontrowersyjną postacią.

A na koniec naszego pobytu w Rumunii zwiedzimy Sybiu, zwany często „Perłą Transylwanii”, z jego dwoma rynkami czy słynnym Mostem Kłamców. Tym, co z pewnością zapamiętacie z tej wycieczki jest tamtejsza kuchnia – nadal pełna świeżych warzyw, grillowanych mięs i licznych „pamiątek” po wielowiekowej pasterskiej tradycji Karpat Południowych.

  • Bukowina – polskie wspólnoty i parafie
  • Kaczyka – nawiedzenie sanktuarium maryjnego
  • Maramuresz – region warownych kościołów i malowanych cerkwi
  • Sybiu – najpiękniejsze miasto Transylwanii
  • Karpaty – krajobrazy i kultura pasterska
  • Bukareszt – Dom Ludu drugi największy budynek świata

DLACZEGO WARTO?