PIELGRZYMKI ŚLADAMI OJCA MAKSYMILIANA KOLBEGO

ODKRYJ MIEJSCA OJCA KOLBEGO

Boży Szaleniec – tak najkrócej współbracia opisywali Maksymiliana Kolbego. Jego życie jest świadectwem miłości bliźniego i całkowitego zawierzenia Bogu.

Prosiłem Matkę Bożą, żeby mi powiedziała, co ze mną będzie… Wtedy Matka Boża pokazała mi się, trzymając dwie korony: jedną białą, a drugą czerwoną. Spytała, czy chcę tych koron; biała miała oznaczać, że wytrwam w czystości, a czerwona, że będę męczennikiem. Odpowiedziałem, że chcę dwie…” 

W sercu Maksymiliana pojawiło się pragnienie ewangelizacji dalekiej Japonii. Święty nie znając języka i nie mając wsparcia finansowego, zbudował klasztor, o którym dziś się mówi – “Japoński Niepokalanów”, a także wydawał gazetę w języku mieszkańców tej azjatyckiej ziemi. Jego misja prężnie rozwijała się w Kraju Kwitnącej Wiśni, jednak z powodu wybuchu II wojny światowej, o.Kolbe wrócił do Polski. Już wtedy był bardzo schorowany, jednak jego prawdziwym męczeństwem było cierpienie w obozie koncentracyjnym. 

Św. Maksymilian Kolbe ofiarował swe życie za jednego ze współwięźniów, dając tym samym przykład czystej miłości i oddania. Skazany na śmierć głodową, zmarł dnia 14 sierpnia 1941 roku po zastrzyku fenolu, który otrzymał od obozowego lekarza. 10 października 1982 roku w Rzymie, został kanonizowany przez papieża Jana Pawła  II jako męczennik.

W Rzymie Maksymilian przekonał się, z jaką siłą działa masoneria, którem celem było zwalczyć Kościół oraz Matkę Bożą. Postanowił walczyć – założył organizację “Rycerstwo Niepokalanej” oraz pismo “Rycerz Niepokalanej”, które miało docierać do Polaków, głosząc prawdę Ewangelii. Św. Maksymilian Kolbe otrzymał ziemię od księcia Lubeckiego, aby stworzyć Niepokalanów – miasto Maryi.


ODWIEDZISZ Z NAMI: JAPONIA, WŁOCHY

Nagasaki

Hongochi

Watykan pielgrzymki

Rzym

TERMINY PIELGRZYMEK ŚLADAMI ŚWIĘTYCH

  07 - 15.09.2020

  Buenos Aires, Chicago, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Sao Paulo, Toronto

  07 - 15.09.2020

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń, Zurych

  11 - 17.09.2020

  dojazd własny (autokar na miejscu)

  11 - 20.09.2020

  Auckland, Buenos Aires, Chicago, Melbourne, Nowy Jork, Perth, Sao Paolo, Singapur, Sydney, Toronto

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU