CAMINO – Wyrusz pieszym lub rowerowym szlakiem do św. Jakuba!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Szlak św. Jakuba – to najstarsza trasa pielgrzymkowa w Europie, która wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród pielgrzymów. Co ciekawe, cel jest jeden (katedra w Santiago de Compostela w hiszpańskiej Galicji), a szlaków wiele.

Do przebycia drogi św. Jakuba wystarczy niewiele – intencja w sercu, wybór trasy, dobre obuwie i otwartość na nowe doświadczenia duchowe, które na zawsze zostaną zapisane w ludzkich wspomnieniach. Co prawda, metą jest grób Świętego pielgrzyma, jednak najcenniejsze chwile przeżywa się podczas samej wędrówki – to czas, gdy człowiek może na nowo poznać siebie, mijając po drodze pielgrzymów z różnych stron świata.

Niezwykłą pamiątką przebycia Camino de Santiago jest kompostela, czyli certyfikat zaświadczający przejście tego najsłynniejszego szlaku. Jak ją otrzymać? Każdy pielgrzym zbiera pieczątki na kolejnych etapach swej wyprawy, by na końcu otrzymać tę ostatnią, będącą zwieńczeniem drogi św. Jakuba.

A jak Ty przebędziesz swoje Camino – pieszo czy na rowerze?

Szlak św. Jakuba – muszle wskażą Ci drogę

Szlak św. Jakuba to pielgrzymka inna niż wszystkie. Szlak Camino jest szlakiem pątniczym, którego zwieńczeniem jest grób św. Jakuba Starszego Apostoła w Santiago de Compostela. Charakterystyczne żółte muszle oraz żółte strzałki znajdziesz nie tylko na terenie Hiszpanii, choć właśnie ten etap jest najchętniej wybierany przez ludzi z całego świata. Pielgrzymka do grobu św. Jakuba zaczyna się tak naprawdę w Twoim własnym domu; to od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz przebyć poszczególne etapy trasy. Pielgrzymowanie do Santiago de Compostela w niczym nie przypomina naszych pielgrzymek do Częstochowy: podczas gdy my pielgrzymujemy na Jasną Górę ze śpiewem na ustach i w licznej grupie, pątnicy na szlaku św. Jakuba zwykle przemierzają trasę samotnie lub w niewielkich grupach. Tak forma sprzyja kontemplacji, zadumie i refleksyjnej modlitwie.

Jeśli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę i spróbować swoich sił w pielgrzymowaniu, zapraszamy do udziału w naszej pielgrzymce szlakiem Camino na trasie portugalskiej lub francuskiej. Program wyprawy został ułożony w taki sposób, by oprócz możliwości kontemplacji i modlitwy pozwolić pielgrzymom na poznanie najciekawszych zabytków znajdujących się na trasie. Szlak św. Jakuba wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego wybierając się w podróż masz pewność, że poruszasz się po drogach, którymi przed Tobą pielgrzymowali wierni z całego świata. Dołącz do ich grona i podążaj szlakiem żółtej muszli poprzez szlak św. Jakuba! 

NA TRASIE PORTUGALSKIEJ DOŚWIADCZYSZ:

  • Porto – urokliwe miasto tętniące życiem
  • Pontevedra– miejsce objawień siostry Łucji
  • Santiago de Compostela – katedra św. Jakuba i meta każdego pielgrzyma
  • Muxía – czas na modlitwę w Santuario de la Virgen de la Barca

NA TRASIE FRANCUSKIEJ DOŚWIADCZYSZ:

  • Madryt – przepiękna stolica Hiszpanii
  • O’Cebreiro – miejsce cudu eucharystycznego
  • Arzua – miasto znane z produkcji sera
  • Santiago de Compostela – katedra św. Jakuba i meta każdego pielgrzymka

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

św. Jakuba


TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji