Skip to content

KOREA POŁUDNIOWA – Poznaj chrześcijańską Koreę Południową!

 

Korea Południowa to kraj kontrastów, gdzie nowoczesność łączy się z tradycją. Nie zdziwcie się, gdy na jednej ulicy spotkacie ludzi ubranych w tradycyjne stroje, jak i pędzących przed siebie biznesmenów.

Podróżując po Korei Południowej przenosimy się zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość. Stare zabytkowe uliczki pozwalają poczuć atmosferę sprzed kilkuset lat, a okazałe wieżowce zabierają nas w świat najnowszych technologii i kolorowych świateł. Wyjeżdżając z miasta możemy nacieszyć swe oczy soczystą zielenią wiejskich krajobrazów. Korea Południowa jest niezwykle różnorodna, a każda z czterech pór roku ma coś pięknego do zaoferowania: wiosnę obsypaną kwiatami, lato na rajskiej plaży, skąpanej w promieniach ciepłego słońca, czerwono-złotą jesień oraz śnieżnobiałą i mroźną zimę.

Korea Południowa – kraj wielu kontrastów

O Korei Południowej mówi się, że jest największym azjatyckim tygrysem – pod względem gospodarczym jest to najlepiej rozwinięty kraj na świecie. Choć Korea kojarzy nam się przede wszystkim z samochodami, koreańscy inwestorzy coraz chętniej wprowadzają swoje produkty na polski rynek. Uznawana za nieco mniej popularną od Japonii czy Chin, Korea Południowa zadziwia dorobkiem kulturowym; zatem wyjazd do Korei Południowej to sposób na przeżycie niezapomnianych wakacji!

Jeśli podczas dni wolnych od pracy cenisz sobie odpoczynek nie tylko fizyczny, ale przede wszystkim duchowy, pielgrzymka do Korei Południowej będzie doskonałą okazją do spokojnej modlitwy, kontemplacji oraz poznania śladów kultu maryjnego na koreańskiej ziemi. Organizowana przez nasze biuro podróży pielgrzymka do Korei Południowej to doskonałe połączenie elementów duchowych oraz czasu na zwiedzanie najważniejszych obiektów – nie tylko sakralnych. Poznaj Koreę Południową – kraj kontrastów, ale również życzliwości, kultury i osobliwych smaków. Samodzielna wyprawa do Korei to duże przedsięwzięcie: nasza pielgrzymka do Korei Południowej to doskonale zorganizowany wyjazd, podczas którego zapewniamy naszym pielgrzymom zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę pilota wycieczek i księdza. Jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę z ludźmi o podobnych zainteresowaniach oraz połączyć się w modlitwie z innymi pielgrzymami, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wycieczek zagranicznych – w tym pielgrzymki do Korei Południowej. 

 • Seul – stolica Korei Południowej, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością
 • Jeoldusan – Sanktuarium Męczenników koreańskich
 • Myeongdong – Tętniąca życiem dzielnica, gdzie znajduje się katedra seulska
 • Góra Namsan i wieża widokowa, skąd można podziwiać panoramę całego Seulu
 • Strefa Demarkacyjna dzieląca Koreę Południową i Północną
 • Pałac Gyeongbokgung – w którym mieszkał ukochany przez Koreańczyków król Sejong
 • Wioska Bukchon Hanok – zabytkowa dzielnica z domkami sprzed ponad 600 lat, która pozwala na najprawdziwszą podróż w czasie
 • Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang – polskie akcenty w Korei Południowej
 • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Yangdeogwon
 • Pierwszy dom Pallotynów Polskich w Bundang
 • Miasta Solmoe i Haemi – związane ze św. Andrzejem Kimem i męczennikami koreańskimi
 • Katedra Namcheon w Pusan, największym mieście portowym
 • Gyeongju – zabytkowe miasto o bogatej historii, gdzie znajduje się malowniczy pałac na wodzie Donggung oraz kompleks świątyń Pulguksa i Seokguram
 • Czedżu– największa, rajska wyspa Korei Południowej z wulkanem Hallasan, najwyższym szczytem w całym kraju

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Świętego Andrzeja Kim Tae – Gŏn

DLACZEGO WARTO?


TERMINY PIELGRZYMEK

Koreańskie kontrasty - tradycja i nowoczesność
Ostatnie miejsca najbliższy: 02.10.2024

Promocyjne terminy

02.10.2024 – 12.10.2024

Warszawa-Chopin

ceny od
12995 zł

Pozostał tylko1termin

02.10.2024 – 12.10.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz
Pielgrzymka do Korei i na Jeju
Ostatnie miejsca najbliższy: 02.10.2024

Promocyjne terminy

02.10.2024 – 10.10.2024

Wrocław

ceny od
11990 zł

Pozostał tylko1termin

02.10.2024 – 10.10.2024

Nie zwlekaj!
Zobacz