ETIOPIA

Do początków chrześcijaństwa w Afryce i na świecie!

Etiopia – to jedno z najstarszych chrześcijańskich państw na świecie. Królestwo Aksum (dziś jego tereny to północna Etiopia oraz część sąsiedniej Erytrei) przyjęło chrześcijaństwo jako religię państwową już w IV wieku, zaraz po Armenii i Gruzji. Wiadomo również (jak wiemy z Dziejów Apostolskich), że niektórzy Etiopczycy byli ochrzczeni znacznie wcześniej, bo już w I wieku.  Według miejscowych tradycji św. Mateusz Apostoł zmarł właśnie w Etiopii.

Dziś chrześcijanie, należący do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zamieszkują głównie środkową i północną część kraju – w większości są to malownicze góry.  Co ciekawe, wspólnota ta zachowała sporo tradycji typowych dla judaizmu – wiernych obowiązuje m.in. szabat oraz obrzezanie.

Najważniejszym punktem na trasie naszej pielgrzymki do Etiopii jest oczywiście Aksum, dawna stolica kraju, miejsce, gdzie rozpoczęła się historia chrześcijańskiej Etiopii. Odwiedzamy tam miejscową katedrę, zbudowaną (wg tradycji) na wzór Świątyni Salomona w Jerozolimie. Zobaczymy też miejsce, gdzie, zgodnie z przekazami, przechowywana jest Arka Przymierza. Nasze grupy spędzają też dwie noce w Lalibeli, uznawanej za “Ósmy Cud Świata”, gdzie w wulkanicznych skałach wykuto 11 kościołów.

Oczywiście, pielgrzymka do Etiopii musi obejmować również rejs po jeziorze Tana, gdzie odwiedzamy liczne klasztory na wyspach, największy etiopski bazar czy tradycyjną ceremonię parzenia kawy. Doświadczymy też wspaniałych widoków na etiopskie góry, które dla długo pozostaną w pamięci pielgrzymów.

  • Lalibela – święte miejsce kościoła etiopskiego
  • Bahyr Dar – kościoły i klasztory na jeziorze Tana
  • Tissisat – piękne wodospady Nilu Błękitnego
  • Aksum – katedra zbudowana na wzór jerozolimskiej świątyni Salomona
  • Adigrat – największy katolicki kościół w Etiopii
  • Addis Abeb – zwiedzanie wyjątkowej stolicy kraju
  • Mercato – największy etiopski bazar na wolnym powietrzu
  • przejazdy malowniczymi górskimi drogami

DOTKNIJ MIEJSC:

początków chrześcijaństwa

DLACZEGO WARTO?

TERMINY PIELGRZYMEK

  24.11 - 04.12.2021

  Warszawa

  24.11 - 04.12.2021

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Kopenhaga, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń, Zurych

  23.11 - 04.12.2021

  Buenos Aires, Chicago, Nowy Jork, Sao Paulo, Toronto

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU