Mołdawia – Poznaj ten mały kraj!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:


Mołdawia
 to taki niewielki kraj, gdzieś na uboczu. Kojarzy się Polakom z winem – i absolutnie słusznie, gdyż to właśnie tu znajdziemy jedne z największych i najsłynniejszych winnic na świecie. Każda nasza wycieczka do Mołdawii oczywiście zwiedza kilka winiarni: Vartely i Cricova. Ale oczywiście znacznie ważniejszym celem pielgrzymki do Mołdawii są polskie wspólnoty, kościoły, czy po prostu dzieła, jakie pozostawili tu po sobie nasi rodacy.

Mołdawia to niewielkie państwo graniczące z Ukrainą, Naddniestrzem i Rumunią. Odległość między Polską a Mołdawią wynosi ok. 500 km, dlatego samochodem lub autokarem możesz tam dojechać w kilkanaście godzin. Jeśli chodzi o wycieczki do Mołdawii, nie jest to jeszcze zbyt popularny kierunek – niesłusznie! Turyści nie odkryli jeszcze, jak wspaniałe tereny oraz atrakcje można znaleźć w tym kraju; przekonasz się o tym podczas naszej pielgrzymki do Mołdawii.

Przemienienie wody w wino, czyli cud w Kanie Galilejskiej jest pierwszym z opisanych cudów Jezusa oraz chętnie przytaczaną przez chrześcijan historią. Wina zdecydowanie nie zabranie podczas pielgrzymki do Mołdawii – to kraj, którego winnice znane są na całym świecie. Jednocześnie Mołdawia jest najbiedniejszym z państw w Europie, co przekłada się atrakcyjne dla turystów ceny. Choć podczas pielgrzymki skupiamy się przede wszystkim na rozwoju duchowym i modlitwie, to jednak w programie nie może zabraknąć wizyty w słynnych winnicach i degustacji lokalnego wina. Stosunkowo krótka podróż oraz atrakcyjna cena sprawiają, że pielgrzymka do Mołdawii to doskonała propozycja dla początkujących pielgrzymów. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pielgrzymowaniem, Mołdawia i pielgrzymka w te okolice będzie świetnym początkiem! Przepiękne krajobrazy, miła atmosfera oraz ciekawe zabytki sprawiają, że z pewnością nie będziesz się nudzić! Zapraszamy do sprawdzania terminów naszych wyjazdów i kontaktu z biurem.

Odwiedzimy Orhei, gdzie przed stu laty powstał kościół dla (wówczas) 300-osobowej polskiej wspólnoty. W nieodległym Sołońcu obejrzymy przedwojenny młyn, zbudowany przez polskiego szlachcica, a w Cosauti zobaczymy budynek banku agrarnego, jaki powstał tu jeszcze w czasach carskich. Kulminacyjnym momentem pobytu w Mołdawii będzie na pewno pielgrzymka do polskiego kościoła i Domu Polskiego w Bielcach oraz odwiedziny w Styrczy, zwanej nieradko „Małą Warszawą”.

  • Bielce, Styrcza i Unghen – polskie wspólnoty
  • bank, młyn i inne dzieła Polaków w międzywojennej Mołdawii
  • klasztor Capriana – mołdawskie odrodzenie narodowe
  • Cricova i Vartely – najsłynniejsze mołdawskie winnice
  • Tyraspol – nadal funkcjonujące tradycje Związku Radzieckiego

DLACZEGO WARTO?