Skip to content

KRETA – Rusz za św. Pawłem!

 

Kreta – niezwykle urokliwa wyspa Grecji, która ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem duchowym jak i wypoczynkowym. To z pewnością jedno z tych miejsc, które nacieszy oczy, pozostawiając po sobie wyjątkowe wspomnienia.

Wycieczka na Kretę – modlitwa, nabożeństwa i… zwiedzanie!

Wakacje na najpiękniejszej greckiej wyspie? Dla wielu osób wycieczka na Kretę to przepis na idealny urlop. Dla nas także, dlatego organizujemy dla pielgrzymów z całej Polski pielgrzymki na Kretę. To doskonała okazja, by połączyć wspólną modlitwę i udział w nabożeństwach ze zwiedzaniem i odpoczynkiem na Krecie. Niezależnie od tego, jaki termin wyjazdu wybierzesz, wycieczka na Kretę z pewnością zadowoli Cię pod względem pogody. Nawet solidne letnie upały nie są tam tak dokuczliwe, bowiem delikatna morska bryza przynosi orzeźwienie; zimą z kolei nie musisz obawiać się mrozu czy intensywnych opadów.

Święty Paweł z Tarsu nazywany jest Apostołem Narodów, a jego imponujący życiorys stanowi doskonały przykład świadectwa niezłomnej wiary. Początkowy prześladowca chrześcijan nawrócił się po objawieniu Jezusa, przyjął chrzest i rozpoczął działalność misyjną. Zginął śmiercią męczeńską, pozostawiając po sobie bogaty chrześcijański dorobek, w którym znajduje się 2. List do Koryntian – najpiękniejsze słowa o miłości. Nasze pielgrzymki na Kretę to podróż śladami świętego Pawła, pozwalające na lepsze poznanie początków chrześcijaństwa. Jeśli szukasz sposobu na wzmocnienie swojej wiary, zastanawiasz się nad udziałem w zagranicznej pielgrzymce lub fascynuje Cię historia starożytna, dołącz do grona naszych pielgrzymów. Gwarantujemy nie tylko doskonałe warunki zakwaterowania i bezproblemowy przejazd, ale również interesujący program. Nie jest on wypełniony wyłącznie modlitwą i nabożeństwami. Wręcz przeciwnie – pomiędzy kontemplacją, zwiedzaniem urokliwych miasteczek i poznawaniem historii chrześcijaństwa znajdzie się także czas na wypoczynek na przepięknych plażach. Nie zapominamy także o potrzebach cielesnych: po intensywnym zwiedzaniu przyjdzie pora na pyszną kolację. Przysmaki greckiej kuchni znajdują miłośników na całym świecie! Jeśli chcesz odpocząć od trudów codzienności oraz dostąpić łask bożych podczas pielgrzymki z gronem przyjaciół, zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą. 

  • św. Paweł i jego pielgrzymki na śródziemnomorską wyspę
  • Dobre Porty i Gortyna – miejsce pobytu św. Pawła i św. Tytus
  • Moni Arkadi – najsłynniejszy klasztor na Krecie
  • Heraklion – z największą świątynią w Grecji
  • Kardtiotisa – stąd pochodzi ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • Margarites – miejsce tradycyjnych wyrobów z ceramiki
  • wypoczynek na urokliwych plażach Krety

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

Świętego Pawła

align=”center”>
align=”center”>

TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji