Rwanda

Odkryj Maryję w Afryce!

Kibeho to miejsce szczególne. Jest ono jedynym miejscem w całej Afryce, gdzie Kościół uznał objawienia maryjne. Z tego powodu każda organizowana przez nas pielgrzymka do Rwandy, ma w programie nawiedzenie tego niezwykle ważnego miejsca. W trakcie wyprawy do Afryki odwiedzimy także liczne misje prowadzone w znacznej części przez polskich zakonników i księży. Ich dzieła to przede wszystkim rwandyjskie ośrodki pomocowe, m.in. dla niewidomym dzieci, które będzie nam dane zobaczyć.

Pielgrzymki do Rwandy to też zapoznanie się z miejscową kulturą: w trakcie wycieczki posłuchamy miejscowego zespołu tanecznego, odwiedzimy rodziny tubylców i doświadczymy ich codziennego życia. Tym, co wielu z nas najbardziej przyciąga do Rwandy jest tamtejsza przyroda: wspaniała dzika dżungla, zwierzęta, jeziora oraz możliwość udziału w bezkrwawych łowach – safari w Rwandzie w Parku Akagera.

Musimy jednak pamiętać, że ostatnie lata historii Rwandy zapisały się tragicznie: wiele osób zginęło podczas bratobójczych walk w latach 90-tych. W stolicy kraju, Kigali, odwiedzimy Mauzoleum poświęcone ofiarom tego ludobójstwa. Dziś, każda pielgrzymka czy wycieczka do Rwandy to całkowicie bezpieczny wyjazd.

  • Kivu – kąpiel w malowniczym jeziorze
  • Kigali – stolica i największe miasto Rwandy
  • Butare – muzeum narodowe Rwandy
  • Kibeho – miejsce objawień Matki Bożej w Afryce
  • Park Narodowy Akagera –  “Afrykańskie safari”
  • Plantacja herbaty

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

biuro podrozy misja travel

Matki Bożej

 

DLACZEGO WARTO?

TERMINY PIELGRZYMEK

  11 - 22.02.2022

  Amsterdam, Berlin, Bruksela, Frankfurt, Hamburg, Londyn, Monachium, Paryż, Wiedeń

  11 - 22.02.2022

  Gdańsk, Kraków, Warszawa

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU