COVID-19 – Aktualne wytyczne

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:

Test możesz wykupić kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta

Test RT-PCR

wynik w j. angielskim

299 PLN/os.

Test antygenowy

wynik w j. angielskim

109 PLN/os.

Test można zrealizować w jednym z ponad 100 laboratoriów sieci DIAGNOSTYKA w całym kraju. Lista laboratoriów znajduje się tutaj.  

JAK SKORZYSTAĆ ZE ZNIŻKI?

W formularzu rezerwacyjnym mogą Państwo wybrać opcję wyrażającą chęć skorzystania ze zniżki na odpowiedni rodzaj testu.

Jest możliwość wykupienia testu również po dokonaniu rezerwacji, prosimy wtedy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. 

Do Państwa rezerwacji zostanie wygenerowany specjalny kod, który upoważnia do zniżki w Diagnostyce. Kod wyślemy Państwu mailowo na 4 dni przed wylotem. Każdy z kodów jest indywidualny i przypisany do nazwiska. Na test należy umówić się we własnym zakresie. Wcześniej prosimy o sprawdzenie czy dana placówka obsługuje konkretny rodzaj testu. W zależności od kraju destynacji zarówno rodzaj testu, jaka i czas ważności testu może się różnić. Zazwyczaj badanie musi zostać wykonane nie wcześniej niż na 48 lub 72 godz. przed Twoim wylotem. Wymogi danego kraju znajdą Państwo w sekcji na dole strony.  Na zaświadczeniu o wyniku testu powinno znaleźć się Państwa imię, nazwisko, numer dokumentu podróżnego, ewentualnie data urodzenia lub numer PESEL.

Uwaga! Negatywny wynik testu prosimy wydrukować również w języku angielskim. Wynik w języku angielskim otrzymają Państwo od Laboratorium po wyniku w jęz. polskim (w ciągu zazwyczaj 2-4 godz.).

Ubezpieczenie COVID-19

Podstawowy pakiet ubezpieczenia, który zawarty jest w cenie wyjazdu, pokrywa koszty leczenia i transportu do kwoty 20 000 EUR (Europa) oraz do kwoty 40 000 EUR (świat), swoim zakresem obejmuje choroby przewlekłe i zachorowanie na COVID-19 w czasie trwania imprezy. Podstawowy pakiet ubezpieczenia zawarty w cenie wyjazdu nie obejmuje zachorowania przez uczestnika na COVID-19 przed rozpoczęciem wyjazdu.

Możliwe jest dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji wynikłej z powodu zachorowania na COVID-19, śmierci lub kwarantanny ubezpieczonego, dzieci ubezpieczonego, współuczestnika lub dzieci współuczestnika . Szczegółowe zapisy znajdują się w Warunkach Ubezpieczenia. Podstawowy pakiet ubezpieczenia zawarty w cenie wyjazdu nie obejmuje zwrotu kwot wpłaconych do biura w razie zachorowania na COVID-19 przed rozpoczęciem wyjazdu. Możliwe jest dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji wynikłej z powodu zachorowania na COVID-19, śmierci lub kwarantanny dziecka ubezpieczonego lub współuczestnika wyjazdu. Szczegółowe zapisy znajdują się w Warunkach Ubezpieczenia (do wglądu w formularzu rezerwacyjnym).

Skontaktuj się z nami, rozpatrzymy Twój przypadek indywidualnie.

Popularne kierunki – informacje dla podróżujących

wycieczka do izraela
Szczegółowe informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych czy https://reopen.europa.eu/pl.

BOŚNIA I HERCEGOWINA

Data aktualizacji: 2022.05.26

Bośnia i Hercegowina zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19.

Nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

CHORWACJA

Data aktualizacji: 2022.05.04

Chorwacja zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19.

Nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

FRANCJA

Data aktualizacji: 2022.03.14

Osoby niezaszczepione jeśli nie posiadasz dokumentu potwierdzającego przyjęcie pełnego cyklu szczepień, musisz okazać dokument potwierdzający negatywny wynik testu antygenowego wykonanego do 48 godzin lub testu PCR wykonanego do 72 godzin przed wylotem. Wynik testu może być udokumentowany unijnym certyfikatem COVID lub innym dokumentem w języku francuskim lub angielskim w postaci elektronicznej lub papierowej.

Ozdrowieńcy jeśli posiadasz dokument potwierdzający przebycie choroby COVID-19 w okresie od 6 miesięcy do 11 dni przed podróżą, nie musisz wykonywać testu przed podróżą z Polski do europejskiej części Francji.

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja

GRECJA

Data aktualizacji: 2022.05.04

Grecja zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19.

Nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

GRUZJA

Data aktualizacji: 2022.06.17

Brak wymogów. Nie musisz przedstawiać certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19.

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/dyplomacja/gruzja

HISZPANIA

Data aktualizacji: 2022.06.02

Od 2 czerwca dla osób podróżujących z Polski do Hiszpanii nie ma obowiązku posiadania certyfikatu COVID (a więc negatywnego wyniku testu, dowodu zaszczepienia lub certyfikatu ozdrowienia). Nie ma też obowiązku okazywania kodu QR.

Ambasada Hiszpanii w Polsce

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/dyplomacja/hiszpania

IZRAEL + PALESTYNA

Data aktualizacji: 2022.05.21

Brak ograniczeń wjazdowych. Szczepienie nie jest wymagane.

Wyczerpujące informacje na temat zasad wjazdu oraz kwarantanny znajdą Państwo na portalu izraelskiego Ministerstwa Zdrowia https://corona.health.gov.il/en/abroad/arriving-foreign-nationals/

Więcej > https://www.gov.pl/web/dyplomacja/izrael https://corona.health.gov.il/en/abroad/arriving-foreign-nationals/

JORDANIA

Data aktualizacji: 2022.03.23

Brak ograniczeń wjazdowych. Szczepienie nie jest wymagane.

Rejestracja na portalu www.visitjordan.gov.jo, wygenerowanie kodu QR w celu okazania personelowi pokładowemu przed odprawą oraz służbom po przekroczeniu granicy.

www.gov.pl/web/dyplomacja/jordania

WŁOCHY

Data aktualizacji: 2022.06.01

Włochy zniosły wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19.

Nie ma obowiązku wykonywania testów, przedkładania certyfikatów szczepienia, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

PORTUGALIA

Data aktualizacji: 2022.05.06

Podróżni muszą przedstawić jedno z poniższych:

  • Zaszczepieni: Certyfikat poświadczający przyjęcie 3 dawek szczepionki przeciw COVID-19 przyjętej do użytku na terytorium Unii Europejskiej (2 dawek w przypadku szczepionki Johnson); LUB
  • Certyfikat poświadczający przyjęcie 2 dawek szczepionki przeciw COVID-19 przyjętej do użytku na terytorium Unii Europejskiej (1 dawek w przypadku szczepionki Johnson) w okresie 14 – 270 dni przed wjazdem na terytorium Portugalii; LUB
  • Niezaszczepieni: negatywny wynik testu antygenowego wykonanego w warunkach laboratoryjnych nie wcześniej niż 24 godz. przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Portugalii; LUB
  • Ozdrowieńcy: Certyfikat poświadczający przebycie SARS-CoV-2 w okresie 11 – 180 dni przed wjazdem na terytorium Portugalii.

LIBAN

Data aktualizacji: 2022.02.21

Osoby niezaszczepione i ozdrowieńcy powyżej 12 roku życia muszą wykonać test PCR na maksymalnie 48 godzin przed przylotem do Libanu lub test antygenowy na maksimum 24 godziny przed podróżą. Negatywny wynik testu powinien zostać zarejestrowany na platformie MOPH PASS (https://pass.moph.gov.lb)

Osoby zaszczepione Libańskie władze uznają wszystkie „oficjalne dokumenty” zaświadczające o wykonaniu szczepienia. W praktyce do potwierdzenia, że jest się osobą zaszczepioną wystarczy okazanie wydrukowanego Unijnego Certyfikatu Covid.