WITNAM I KAMBODŻA – Odkryj prawdziwe życie mieszkańców Wietnamu!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:

Czy można pojechać na pielgrzymkę do Wietnamu i Kambodży? Kraje te kojarzą nam się przede wszystkim z buddyzmem czy innymi religiami Wschodu. Tymczasem, w obu tych państwach możemy znaleźć wiele świętych miejsc czy też punktów XX-wiecznych tragicznych dziejów tych ziem, gdzie z pewnością warto odmówić modlitwę za zmarłych.

W trakcie pielgrzymki po Wietnamie nawiedzimy miejsca związane z życiem i działalnością bł. Andrzeja Phu Ye. Pomodlimy się w La Vang – najważniejszym sanktuarium południowego Wietnamu, gdzie wielokrotnie ukazywała się Matka Boża. Miejsce, w którym dziś stoi to sanktuarium było też schronieniem dla wietnamskich katolików w trakcie prześladowań w XVIII wieku.

Pielgrzymka do Wietnamu to również wizyta w katedrze „południowej stolicy” kraju,  Ho Chi Minh, oraz nawiedzenie kościoła Matki Boskiej La Ma, z otoczonym czcią obrazem. Z kolei Kambodża to kraj kojarzony ze straszliwą historią II połowy XX wieku. W stolicy kraju odwiedzimy Pola Śmierci, czyli miejsce kaźni ofiar reżimu Czerwonych Khmerów oraz muzeum, które niegdyś było więzieniem. W trakcie pielgrzymki do Wietnamu i Kambodży nie może oczywiście zabraknąć egzotycznej dla nas indochińskiej przyrody. Będziemy na farmie palm kokosowych, popłyniemy łodzią do lokalnej cegielni oraz zobaczymy pływające wioski Tonle Sap. Wreszcie odwiedzimy sławny Angkor – dawną stolicę kraju i jeden z największych na świecie kompleksów świątyń buddyjskich.

Zapraszamy na pielgrzymkę po Indochinach! 

  • bł. Andrzej Phu Yen – pierwszy wietnamski błogosławiony
  • La Vang – miejsce wielokrotnych objawień Matki Bożej
  • autentyczne życie mieszkańców Wietnamu południowego
  • La Ma – wietnamska Czarna Madonna
  • Angkor – dawna stolica królestwa Khmerów
  • Phnom Penh i Tuol Sieng – miejsca pamięci po terrorze Czerwonych Khmerów
  • oryginalna kuchnia Indochin

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

bł. Andrzeja Phu Yen


TERMINY PIELGRZYMEK

Brak ofert w tej sekcji