Japonia św. Maksymiliana i Niemcy św. Hildegardy - audycja radiowa 🎙️

Dlaczego w dzisiejszych czasach warto pielgrzymować? 

 

Zapraszamy Was na magazyn podróżniczy “Piąta Strona Świata” w Radio eM Kielce. Nasza Hania mówi, m.in. o wielkiej wartości pielgrzymowania, o działalności misyjnej św. Maksymiliana Kolbe w Japonii czy też o św.Hildegardzie w Niemczech 😇 Brzmi ciekawie, prawda? Żeby odsłuchać audycję, kliknijcie w czerwony link 🙂

WYWIAD PONIŻEJ!

JAPONIA

Japonia to kraj niezwykły i odmienny od pozostałych. Przez ponad 200 lat był odizolowany od reszty świata, dlatego dziś słynie ze swojej unikalnej kultury, nieustannie fascynując tak wielu z nas.

Obecnie Kraj Kwitnącej Wiśni inspiruje najnowocześniejszą technologią, popkulturą, bujną przyrodą, a także zabytkową architekturą oraz kuchnią – mówi się, że jest najzdrowszą na świecie.

Japonia to jednak coś więcej – okazuje się, że jest nam dużo bliższa, niż może się wydawać. W latach 1931–1935 Ojciec Maksymilian Kolbe prowadził tam działalność misyjną i rozpoczął, m.in. wydawanie japońskiego odpowiednika “Rycerza Niepokalanej”, zakładając przy tym Japoński Niepokalanów.

SPRAWDŹ NASZE PIELGRZYMKI DO JAPONII

First Minute

  08 - 15.11.2021

  Warszawa

  16 - 24.10.2021

  Warszawa

NIEMCY

Niemcy – mimo, że przed 500 laty rozpoczęła się tu reformacja, to jednak największy niemiecki land, Bawaria, do dziś pozostał katolicki. Głównym celem każdej bawarskiej pielgrzymki jest Altotting – to właśnie tu urodził się Joseph Ratzinger, czyli Benedykt XVI. Inną trasą niemieckich pielgrzymek jest podróżowanie szlakiem św. Hildegardy z Bingen.

Na trasie naszej pielgrzymki do Niemiec, śladami tej wyjątkowej Świętej, skupimy się przede wszystkim na mieście Bingen. Tam zwiedzimy muzeum, które jest poświęcone Hildegardzie – poznamy jej życie i działalność, zwiedzimy ogród z ziołami. Czeka nas również wizyta w klasztorze benedyktynek założonym przez św. Hildegardę oraz możliwość zakupu produktów benedyktyńskich zgodnych z orkiszową dietą Świętej. Każda pielgrzymka to duchowe przeżycia, dlatego oferujemy też czas wolny na indywidualną modlitwę oraz skosztowanie orkiszowej kawy serwowanej przez siostry. Udamy się też do kościoła parafialnego, gdzie znajdują się relikwie Hildegardy.

SPRAWDŹ NASZE PIELGRZYMKI DO NIEMIEC

© Copyright 2020. All rights reserved. Powered by

Dylas Creation Lab
MENU