Andaluzja

Majówka? 3 urokliwe miejsca na pielgrzymkę

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:

Majówka – doradzamy gdzie pojechać! 

Maj jest dla wielu z nas okazją to odpoczynku i podróżowania. Jeśli dobrze zaplanujemy swój urlop, możemy nieco bardziej wydłużyć wolny czas, by móc odwiedzić wyjątkowe miejsca, które pozwolą nam naładować życiowe baterie. Miejsca, które mogą być dla nas nie tylko okazją do relaksu, ale także szansą do zadumy czy poznania ciekawych ludzi. Warto już teraz pomyśleć, gdzie można się wybrać. Przeglądając nasze pielgrzymki, postanowiliśmy przybliżyć Wam trzy kierunki, które mają w sobie wiele uroku i klimatem pasują do tego czasu 🙂

KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ, BY ZOBACZYĆ WIĘCEJ ????

Andaluzja

Rzym i Toskania

Camino portugalskie

Andaluzja

Co mamy przed oczami, kiedy pomyślimy o Hiszpanii? Zalane słońcem plaże, niespieszne życie, oczywiście widowiskową corridę i barwne procesje w wielkanocny czas. A oprócz tego możemy także uraczyć wyśmienitego jedzenia z owocami morza na czele oraz wyjątkowego flamenco, które tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Tak naprawdę wszystko to, co kojarzymy z całą Hiszpanią, znajdziemy właśnie w Andaluzji. O tej hiszpańskiej prowincji mówi się, że jedną nogą stoi pewnie w Europie, jednak palcami drugiej stopy stara się dotknąć brzegu Afryki. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ z kilku miejsc na południowym wybrzeżu doskonale widać mityczne Słupy Heraklesa – dwie skały (europejska i afrykańska), które dla Starożytnych były krańcami znanego im świata.

Oczywiście wisienką na torcie naszej pielgrzymki do Andaluzji będzie Alhambra – słynny i urokliwy pałac muzułmańskiej dynastii Nasrydów, zanurzony we wspaniałych ogrodach na wzgórzu Granady. Nawet Ci spośród nas, którzy nie są wielkimi miłośnikami architektury, na pewno będą zachwyceni zwiedzając dwie znane katedry: gotycką w Sewilli z grobem Krzysztofa Kolumba oraz mauretańską Mezquitę w centrum Kordoby.

Zwiedzając Andaluzję warto też czasem rozprostować kości – zapraszamy zatem na spacer zapierającym dech w piersiach wąwozem El Chorro. Na koniec naszej wycieczki po Hiszpanii odwiedzimy trzy spośród kilkunastu ‘pueblos blancos’ – czyli “białych miast”, w tym przepiękną Rondę, przeciętą niemal na pół przez głęboki wąwóz, którego brzegi spaja słynny most. Cóż rzec więcej, Andaluzja jest kwintesencją Hiszpanii i z pewnością warto ją odwiedzić w majowy czas!

Malaga – Gibraltar – Kadyks – Sewilla – Kordoba – Montilla – Granada (Alhambra) – El Chorro – Białe Miasta Andaluzji (Mijas – Ronda – Villaluenga del Rosario)

Rzym i Toskania

Nie od dziś wiadomo, że Półwysep Apeniński ma w sobie niezwykle dużo uroku, a jego mieszkańcy ze swym temperamentem zarażają swych gości uśmiechem oraz pasją życia. A co powiecie na pielgrzymkę po malowniczej Toskanii wśród najważniejszych włoskich miast, winnych krzewów i toskańskich pejzaży? Mówi się, że to najpiękniejszy region Włoch, który przyciąga swym krajobrazem tych, którzy chcą odpocząć od pędu świata, kosztując przy okazji tradycyjnej kuchni w towarzystwie kieliszka dobrego wina. Na szlaku naszej wyprawy jest Florencja – pełna wspaniałych zabytków i atrakcji, otoczona zielonymi wzgórzami. Wielu mówi, że w tym właśnie mieście jest wszystko, czego szukają we Włoszech.  Z pewnością do tej grupy należą fotograficy. Innym miejscem, które odwiedzimy jest miasto św. Katarzyny, czyli Siena ze słynną romańską katedrą. Udamy się także do typowego toskańskiego miasteczka – Cortony. Będzie to wyjątkowa okazja do obserwowania życia mieszkańców pośród ich codziennych czynności. To z pewnością urzekające miasteczko – o poranku jeszcze senne, popołudniu ożywione, a wieczorem pełne energii i życia.

Pielgrzymka do Włoch nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wizyta w „Wiecznym Mieście”! Zatem Rzym i Watykan również znajdą się na naszej mapie wyprawy. Na słynnym placu św. Piotra weźmiemy udział w nabożeństwie Anioł Pański, pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II, zwiedzimy Muzea Watykańskie i zobaczymy najbardziej znane zabytki miasta.

Rzym (3 pełne dni) – Watykan – Castel Gandolfo – Asyż – Cortona – Florencja – Siena – Divino Amore

Camino portugalskie

Camino to trasa prowadząca do miejsca pochówku św. Jakuba, czyli Santiago de Compostela. To wspaniałe miejsce, do którego pielgrzymują wierni z różnych zakątków świata; cieszy się ogromną popularnością od wielu wieków. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Camino nie jest wcale celem podróży; tu liczy się droga, niesione intencje, modlitwa oraz kontemplacja. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w pielgrzymowaniu lub masz za sobą kilka pielgrzymek, ale pragniesz poczuć więź z ludźmi z całego świata – droga Camino będzie doskonałym wyborem na majówkę!

Jeśli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę i spróbować swoich sił w pieszym pielgrzymowaniu, zapraszamy na szlak Camino na trasie portugalskiej. Program wyprawy został ułożony w taki sposób, by oprócz możliwości kontemplacji i modlitwy pozwolić pielgrzymom na poznanie najciekawszych zabytków znajdujących się na trasie. Szlak św. Jakuba wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, dlatego wybierając się w podróż masz pewność, że poruszasz się po drogach, którymi przed Tobą pielgrzymowali pątnicy z całego świata.

Po drodze odwiedzimy wiele pięknych miejsc, a sam krajobraz, który zmienia się z każdym kilometrem wprawi nas w błogi zachwyt. Zwieńczeniem wyprawy będzie urocze miasteczko przybrzeżne Fisterra– w epoce średniowiecznych pielgrzymek Drogą św. Jakuba przylądek ten uważany był za symboliczny koniec świata, w którym pielgrzymi palili swoje stare pielgrzymie ubrania oraz dokonywali obmycia w wodach Atlantyku, co miało symbolizować oczyszczenie z grzechów. Zdobądź się na majową przygodę i przeżyj niezapomniane chwile przemierzając Camino.

Tui – Porrinio – Redondela – Pontevedra – Padrón – O Milladoiro – Santiago de Compostela – Finisterra – Muxia – Ezaro


SPRAWDŹ NASZE PIELGRZYMKI DO FATIMY I PORTUGALII

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Kraków, Warszawa-Modlin
ceny od
3399 zł
3695 zł
Sprawdź terminy
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Hamburg, Berlin, Frankfurt,…
ceny od
3400 zł
3745 zł
Sprawdź terminy
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Berlin
ceny od
3595 zł
Sprawdź terminy
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

JFK, Chicago, Toronto, Los …
ceny od
6395 zł
Sprawdź terminy

Rekolekcje w Fatimie ks. Piotr Arbaszewski

Warszawa-Modlin
ceny od
3190 zł
Sprawdź terminy
Kolory Portugalii - Wycieczka do Portugalii

Kolory Portugalii – Wycieczka do Portugalii

Wrocław, Kraków, Warszawa-M…
ceny od
3399 zł
3695 zł
Sprawdź terminy
Pielgrzymka do Fatimy
First minute

Pielgrzymka do Fatimy

Warszawa-Modlin, Kraków, Be…
ceny od
2750 zł
2995 zł
Sprawdź terminy
Wyprawa na Maderę
First minute

Wyprawa na Maderę

Berlin, Kraków, Warszawa-Mo…
ceny od
3995 zł
4190 zł
Sprawdź terminy