IRAN – Niezwykły kraj orientu – poczuj ten klimat!

 

Wybierz termin

Szczegóły oferty

Wyloty:

Cena od:

Iran to niezwykły kraj Orientu. To miejsce wspaniałych zabytków, ludzkiej gościnności, a także bogatej kultury – jakże odmiennej od tej naszej. Podczas podróży do Iranu poznasz to wszystko, co porusza Twoją ciekawość na temat tego tajemniczego zakątka świata.

Wyprawa do Iranu to przede wszystkim dwa główne miasta tego kraju: oficjalna stolica, Teheran, oraz jego stolica duchowa, czyli Isfahan. Ta druga, słynie z wielu wspaniałych mostów, meczetów i tradycyjnych bazarów, pełnych typowych perskich produktów. W trakcie wycieczki do Iranu zetkniemy się również z kulturą zaratustrian – zwiedzimy Świątynię Ognia, wykute w skale mniejsze miejsca kultu oraz wieże milczenia, czyli zaratustriańskie cmentarze. Iran to również jego starożytne dziedzictwo: 2000-letnie miasto Sziraz oraz starsze o kilkaset lat Persepolis, założone przez Dariusza I.

Wyprawa do Iranu – odkryj tajemnice Orientu

Iran to kraj wielu kontrastów: jeszcze do niedawna turystyka była tam niemal niemożliwa, a do tej pory w wielu mediach Iran przedstawiony jest jako miejsce niebezpieczne dla turystów z Zachodu. Z jednej strony panuje tam prawo szariatu, którego restrykcyjne zasady wydają nam się niezrozumiałe, a prawo reguluje nawet kwestie ubioru. Z drugiej natomiast strony w Iranie spotkasz wielu życzliwych i gościnnych ludzi, dumnych ze swojej cywilizacji, liczącej tysiące lat. Jedno jest pewne – wyprawa do Iranu z pewnością sprawi, że pokochasz ten kraj! Przepiękne krajobrazy, interesujące zabytki, orientalne świątynie, oryginalna kuchnia… Wyjazd do Iranu z pewnością będzie przygodą, którą zapamiętasz na długie lata. Dołącz do grona pielgrzymów otwartych nie tylko na wspólną modlitwę, ale również poznawanie innych kultur – podróżowanie w takim towarzystwie to czysta przyjemność. Odkryj zagraniczne pielgrzymki i zasmakuj Orientu!

Zwiedzanie Iranu na własną rękę nie jest jeszcze zbyt popularne – o wiele chętniej wybieraną opcją jest zorganizowana przez biuro podróży wyprawa do Iranu. My idziemy o krok dalej i organizujemy pielgrzymki do Iranu śladami św. Tomasza Apostoła, który właśnie na tych terenach głosił Ewangelię. Wyprawa z naszym biurem pielgrzymkowym to gwarancja bezpieczeństwa i niezawodności; z nami poznasz tereny dawnej Persji. Gwarantujemy opiekę tłumacza oraz pilota wycieczek. Podczas pielgrzymki do Iranu nie zabraknie czasu na wspólną modlitwę i nabożeństwa, ale również poznawanie kultury, zabytków i nowych smaków. Iran zachwyca swoim orientalnym charakterem; dla nas, Europejczyków, niektóre zwyczaje mogą wydawać się niezrozumiałe. Poszanowanie zasad panujących w tym kraju zaowocuje większą życzliwością gospodarzy – wystarczy przestrzegać reguł odnośnie ubioru oraz zakazu spożywania alkoholu, by bez problemu zwiedzać miasta Iranu.

  • Isfahan – słynny Plac Imana, serce tego miasta
  • Jazd – Wieże Milczenia – świątynie zaratustrian
  • Persepolis – dawna stolica Imperium Perskiego
  • Ormiańskie dzielnice irańskich miast – świadek burzliwej historii
  • Wielki Bazar – „świątynia zakupów” w sercu Teheranu
  • Lahidżan – plantacje irańskiej herbaty
  • Sziraz – miasto róż i poetów
  • Tradycyjna gościnność Irańczyków

DOTKNIJ MIEJSC DZIAŁALNOŚCI:

św. Tomasz Apostoła


TERMINY PIELGRZYMEK

Wyprawa do Iranu
First minute

Wyprawa do Iranu

Warszawa-Chopin, Berlin
ceny od
6471 zł
6666 zł
Sprawdź terminy